Paryžius, rugsėjo 14 d. (AFP-ELTA). Prancūzų ir lenkų kino veteranui Romanui Polanskiui nurodyta stoti prieš teismą Prancūzijoje dėl, kaip įtariama, britų aktorės, apkaltinusios jį seksualiniu išnaudojimu, šmeižto, trečiadienį pranešė su byla susijęs šaltinis.
Paryžiaus teismo nutartyje nenurodyta 89 metų R. Polanskio, kuriam kaltinimai pareikšti praėjusių metų spalį, tiksli teismo proceso data.
Per savo karjerą jis yra sulaukęs serijos kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, tačiau dar niekada anksčiau Prancūzijoje dėl jų nebuvo teisiamas.
Bylą dėl šmeižto iškėlė 1967 metais gimusi Charlotte Lewis, kuri vaidino 1986 metų R. Polanskio filme „Piratai“. 2010 metais Los Andžele ji apkaltino jį seksualiniu išnaudojimu jo bute Paryžiuje devintajame dešimtmetyje, kai jai buvo 16 metų.
2019 metais ilgame interviu žurnalui „Paris Match“ R. Polanskis išvadino Ch. Lewis „melage“ ir „prasimanėle“, nurodydamas citatas, priskiriamas jai 1999 metų interviu britų bulvariniam laikraščiui „News of the World“, kuriose ji išreiškė savo potraukį jam. Ch. Lewis tvirtina, kad citatos buvo netikslios.
R. Polanskio advokatas Herve Temime‘as praėjusį spalį agentūrai AFP sakė, kad šmeižto bylose kaltinimai pateikiami „automatiškai“, ir teigiamai įvertino teismo proceso perspektyvą kaip galimybę sužinoti tiesą.
Režisierius tebėra ieškomas JAV už trylikametės mergaitės išprievartavimą 1977 metais, taip pat sulaukė kaltinimų dėl kitų seksualinio priekabiavimo atvejų, kuriuos jis neigia.
2019 metais prancūzų fotografė Valentine Monnier apkaltino R. Polanskį 1975 metais, kai jai buvo 18 metų ir ji dirbo modeliu bei aktore, išprievartavus ją savo namelyje Šveicarijoje ir teigė, kad jis bandė jai duoti tablečių ir mušė norėdamas „priversti paklusti“.
Jo žvaigždė taip pat sumenko po Holivudą sukrėtusio „MeToo“ judėjimo, o prancūzų žvaigždės, įskaitant garsią aktorę Adelę Haenel, 2020 metais išėjo iš kasmetinės Prancūzijos kino šventės „Les Cesars“, kai R. Polanskis buvo apdovanotas už filmą „Pareigūnas ir šnipas“.
Santa Fė, Naujoji Meksika, spalio 22 d. (AFP-ELTA). JAV aktorius Alecas Baldwinas iš rekvizitinio pistoleto kino filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę ir sužeidė režisierių, ketvirtadienį pranešė JAV teisėsaugos pareigūnai.
Incidentas įvyko JAV pietvakarių valstijoje, kur A. Baldvinas atlieka pagrindinį vaidmenį vesterne „Rust“.
Halyna Hutchins ir Joelis Souza „buvo kliudyti kulkų, kai Alecas Baldwinas iššovė iš rekvizitinio šaunamojo ginklo“, – sakoma Santa Fė šerifo pareiškime.
42 metų H. Hutchins sraigtasparniu buvo nugabenta į ligoninę, bet nuo žaizdų mirė, o 48 metų J. Souza buvo nuvežtas greitosios pagalbos automobiliu ir yra gydomas.
„Ponas Baldwinas buvo apklaustas detektyvų“, – agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas spaudai Juanas Riosas. – Jis pateikė paaiškinimus ir atsakė į jų klausimus. Jis atėjo savanoriškai ir po apklausos išėjo iš pastato. Jokių kaltinimų nepateikta ir niekas neareštuotas“.
Incidentas įvyko netoli Santa Fė esančioje Bonanza Creek rančoje, kuri yra populiari tarp Holivudo filmų kūrėjų.
Filmavimo aikštelėse paprastai taikomos griežtos taisyklės dėl rekvizitinių ginklų naudojimo, tačiau nelaimingų atsitikimų vis tiek pasitaiko.
Labiausiai žinomas atvejis – kai Brandonas Lee, kovos menų legendos Bruce‘o Lee sūnus, mirė filmuodamasis filme „The Crow“. Jis buvo nušautas iš pistoleto, kuris turėjo šaudyti tuščiais šoviniais.
Kaip pranešė BBC, remdamasis asmeninės H. Hutchins svetainės duomenimis, ji buvo kilusi iš Ukrainos ir užaugo sovietų karinėje bazėje už poliarinio rato. Kijeve ji studijavo žurnalistiką, o Los Andžele – kiną. 2019 metais žurnalas „American Cinematographer“ ją pavadino „kylančia žvaigžde“.
Holivudo filmų prodiuseris Harvey Weinsteinas trečiadienį nuteistas kalėti 23 metus dėl seksualinio smurto ir prievartavimo, informuoja „Reuters“.
Kaltinamąjį nuosprendį Manheteno teisme perskaitė teisėjas Jamesas Burkeas, kuris pirmininkavo baudžiamojoje byloje. Vasario 24 d. prisiekusiųjų teismas nusprendė, kad 67 m. H. Weinsteinas kaltas dėl buvusios padėjėjos Mimi Haleyi seksualinio užpuolimo ir buvusios aktorės Jessicaos Mann išprievartavimo.
Kadaise vienam įtakingiausių Holivudo prodiuserių grėsė maksimali 29 metų įkalinimo bausmė. Prokurorė Joan Illuzzi prašė teisėjo paskirti 25 m. ar panašią įkalinimo bausmę.
Teismo procese dalyvavo H. Weinsteinas ir šešios prieš jį liudijusios moterys.
Prokurorai teigė, kad bausmė turėtų atspindėti ne tik tuos nusikaltimus, dėl kurių teisiamasis buvo pripažintas kaltu, bet ir „visą gyvenimą trukusią prievartą prieš kitus žmones“.
H. Weinsteiną nederamu seksualiniu elgesiu kaltino daugiau nei 100 moterų, davusių pradžią #MeToo judėjimui smerkiančiam seksualinę prievartą ir priekabiavimą.
Pirmadienį H. Weinsteino advokatai ragino teisėją atsižvelgti į ginamojo labdaringą veiklą ir pasiekimus bei skirti mažiausią galimą 5 metų įkalinimo bausmę.
Nieko nėra įdomiau, kaip stebėti senstančio aktoriaus, dainininko ar šiaip "viešo" žmogaus bandymus jau brandžiame amžiuje įgyti naują kvėpavimą.
Atnaujinamas kūnas – sunkios, bet ryžtingos treniruotės, varginantys kūno alinimai, medicininiai pilvų nuriebalinimai, sėdmenų padidinimai, kojų šlaunų "suveržimai", veido odos patraukimai, botulino injekcijos, plaukų persodinimai, naujų priklijavimai arba tik papildomų sruogelių prisegimai.
Kai pagalvoji, yra du pasauliai – tas "normalusis", kuriam ir tu priklausai, ir tas "hollywoodiškasis", kur žmonės tikrai negyvena paprastą mirtingojo gyvenimėlį… Tas pasaulis nelabai kam suprantamas ir pažintas, nebent tu pats/pati jam priklausai.
Įvairios taisyklės, taisyklėlės, visko perteklius, apsauga ir uždarų durų orgijos. Žmonės palaipsniui tampantys plastikinėmis lėlėmis ir visai neįsivaizduojantys, kad egzistuoja ir visiskai kitoks pasaulis – su skurdu, karais, bet ir su mokslu, naujais atradimais ir puikiais literatūriniais pasiekimais.
Eilinio Bredlio Meningo teisme nebuvo dviejų „bendrininkų, kuriems nepateikti kaltinimai“, laikraštyje The New York Post sarkastiškai tvirtina Ralfas Pitersas (Ralphas Pitersas), buvęs JAV karinės žvalgybos karininkas. „B.Meningo bendrininkai – tai ne Džulianas Asanžas ir jo „Viki-nykštukai“, o JAV armija ir mūsų įprotis viskuo kaltinti Ameriką“, – detalizuoja savo mintį autorius.
B.Meningas buvo pripažintas netinkamu karinei tarnybai praėjus vos 6 savaitėms po „mokymų“, bet jis buvo pasiųstas į žvalgybos mokyklą ir gavo priėjimą prie pačios slapčiausios informacijos. „Armija godžiai trokšta „patrankų mėsos“, net jeigu gabalai pašvinkę“, – piktinasi autorius.
Amerikoje, Pietų Kalifornijoje, gyvenantis 56 metų nekilnojamojo turto agentas, kino kūrėjas, dviejų valandų filmo „Musulmonų nekaltybė“ („Innocence of Muslims“) scenarijaus autoriumi, režisieriumi ir prodiuseriu įvardijamas Samas Bacile’as buvo priverstas slapstytis po to, kai jo filmas, kritikuojantis musulmonų pranašą Mahometą, kuriame teigiama, kad jis buvo sukčius, išprovokavo ultrakonservatyvių islamistų išpuolius prieš JAV diplomatines atstovybes Egipte ir Libijoje.
Per juos Libijos rytiniame Bengazio mieste žuvo JAV ambasadorius Libijoje Chrisas Stevensas ir dar trys pareigūnai. Nors S. Bacile’as apgailestavo dėl ambasadoriaus, nužudyto kilus pasipiktinimo bangai dėl šio filmo, jis dėl šio smurto kaltino per menką ambasados apsaugą ir smurto vykdytojus. Egipto sostinėje Kaire protestuotojai užlipo ant JAV ambasados sienų, nuplėšė Amerikos vėliavą ir vietoje jos iškėlė juodą vėliavą su islamo šūkiu.
Užverstas paskutinis neseniai knygynuose pasirodžiusios Manto Martišiaus knygos “(Ne)akivaizdus karas” puslapis. Iš karto privalau pabrėžti – vertingas veikalas. Jame – gausu konkrečių duomenų iš praeities, apstu dabarties faktų. Čia pateikiama naujausių teorijų, koncepcijų, šokiruojančių palyginimų.
Atidžiai perskaičius Manto Martišiaus veikalą įmanoma susidaryti išsamų vaizdą, kaip ir kodėl pasaulyje nūnai kariaujami informaciniai karai.
Su knyga patarčiau susipažinti visiems, kurie domisi politinėmis, karinėmis, ekonominėmis temomis. Ypač – žurnalistams, narpliojantiems žvalgybines istorijas. Visi jie ras svarbių žinių, kaip savo nuomonę pasauliui primesti stengiasi JAV, Vakarų Europa, Rusija, Kinija, kai kurios arabų šalys.
Kapitalistinėje sistemoje į žmogų žvelgiama kaip į prekę. O pats žmogus per ideologiją ir kūrybą taip pat išmokomas žvelgti į save kaip į rinkai pateikiamą prekę.
Taip savo knygoje „Postmodernus kapitalizmas“ tvirtina kultūros kritikas Vytautas Rubavičius. Kokios iš tiesų yra kapitalizmo grėsmės žmonijai ir ar visuomenė sugebės pasimokyti iš visus sukrėtusios pasaulinės krizės? Apie tai LRT laidoje „Įžvalgos“ su V. Rubavičiumi kalbėjosi žurnalistas Virginijus Savukynas.
Pasirodžiusi nauja teorija viešiau nei bet kada atskleidė liberalaus šališkumo apraiškas serialuose, rodomuose per televiziją geriausiu laiku. Keletas rimčiausių Holivudo veikėjų pripažino, kad samdė liberaliai mąstančius asmenis, kad šie rašytų scenarijus serialams ir prastuminėtų kairuolišką propagandą.
Mėgstamiausių šeimos serialų, tokių kaip „Draugai“, „Auksinės merginos“ ir „Čarlio angelai“, scenaristai viena ar kita forma pripažino, kad jų filmai nukrypo nuo pramogų prie kairuoliškų politinių komentarų.
Prisipažinimai išleisti knygoje, pavadintoje „Geriausio laiko propaganda“ (paantraštė: „Tikra Holivudo istorija apie tai, kaip kairieji užgrobė jūsų televiziją“), kurią išleido konservatyvus autorius Benas Šapiro.