Niujorkas, lapkričio 22 d. (ELTA). Sekmadienį Viskonsino valstijos Vokešos mieste automobiliui įsirėžus į kalėdinio parado dalyvius, keli žmonės žuvo, o mažiausiai 28 patyrė įvairių traumų ir buvo nugabenti į ligonines.
Tai pranešė JAV televizijos kanalas CNN, remdamasis miesto ligoninių atstovais.
Gautomis žiniomis, trys žmonės yra kritinės būklės, keturi – sunkios, šešių nukentėjusiųjų būklė yra vidutinio sunkumo. Anksčiau miesto policijos vadovas Danas Thompsonas pareiškė, kad per incidentą žuvo keli žmonės. Pasak jo, pareigūnai kol kas negali nurodyti tikslaus žuvusiųjų skaičiaus.
Iš pradžių buvo pranešta, kad į ligonines nugabenti 23 žmonės – 11 suaugusiųjų ir 12 vaikų.
Policijos duomenimis, raudonas visureigis rėžėsi į kalėdinio parado dalyvius sekmadienį 16 val. 39 min. vietos laiku. Pareigūnams pavyko sulaikyti vairuotoją. Anot D. Thompsono, kol kas policija neturi informacijos, kuri bylotų, kad incidentas susijęs su terorizmu.
Neįvardytas JAV administracijos atstovas, kurį cituoja CNN, pabrėžė, kad „Baltieji rūmai atidžiai stebi situaciją Vokešoje, mūsų širdys su visais, kuriuos palietė šie siaubingi įvykiai“. Pasak jo, federalinė valdžia „pasiūlė valstijos ir miesto vadovams bet kokią reikiamą pagalbą“.
Santa Fė, Naujoji Meksika, spalio 22 d. (AFP-ELTA). JAV aktorius Alecas Baldwinas iš rekvizitinio pistoleto kino filmavimo aikštelėje Naujojoje Meksikoje nušovė operatorę ir sužeidė režisierių, ketvirtadienį pranešė JAV teisėsaugos pareigūnai.
Incidentas įvyko JAV pietvakarių valstijoje, kur A. Baldvinas atlieka pagrindinį vaidmenį vesterne „Rust“.
Halyna Hutchins ir Joelis Souza „buvo kliudyti kulkų, kai Alecas Baldwinas iššovė iš rekvizitinio šaunamojo ginklo“, – sakoma Santa Fė šerifo pareiškime.
42 metų H. Hutchins sraigtasparniu buvo nugabenta į ligoninę, bet nuo žaizdų mirė, o 48 metų J. Souza buvo nuvežtas greitosios pagalbos automobiliu ir yra gydomas.
„Ponas Baldwinas buvo apklaustas detektyvų“, – agentūrai AFP sakė Santa Fė šerifo atstovas spaudai Juanas Riosas. – Jis pateikė paaiškinimus ir atsakė į jų klausimus. Jis atėjo savanoriškai ir po apklausos išėjo iš pastato. Jokių kaltinimų nepateikta ir niekas neareštuotas“.
Incidentas įvyko netoli Santa Fė esančioje Bonanza Creek rančoje, kuri yra populiari tarp Holivudo filmų kūrėjų.
Filmavimo aikštelėse paprastai taikomos griežtos taisyklės dėl rekvizitinių ginklų naudojimo, tačiau nelaimingų atsitikimų vis tiek pasitaiko.
Labiausiai žinomas atvejis – kai Brandonas Lee, kovos menų legendos Bruce‘o Lee sūnus, mirė filmuodamasis filme „The Crow“. Jis buvo nušautas iš pistoleto, kuris turėjo šaudyti tuščiais šoviniais.
Kaip pranešė BBC, remdamasis asmeninės H. Hutchins svetainės duomenimis, ji buvo kilusi iš Ukrainos ir užaugo sovietų karinėje bazėje už poliarinio rato. Kijeve ji studijavo žurnalistiką, o Los Andžele – kiną. 2019 metais žurnalas „American Cinematographer“ ją pavadino „kylančia žvaigžde“.
„Ar tai buvo Kenedžių giminės prakeiksmas? 1969 metais Amerikos senatoriaus Edvardo Kenedžio automobilyje paslaptingai žuvo jauna mergina. Teorijos apie tai, kas tada atsitiko Čiapakvidiko saloje, sklando iki šiol“, – rašo Štefanas Vagneris leidinyje Der Spiegel.
„Masačiusetsas, 1969 metų liepos 18 vakaras: 23:15 Edvardas „Tedas“ Kenedis išvažiuoja iš vakarėlio mažoje Čiapakvidiko salelėje. Kartu su jauna rinkimų štabo bendradarbe Meri Džo Kopečne senatorius dingsta naktyje savo „oldsmobiliu“ (senu automobiliu?). Netrukus limuzinas krenta nuo vienajuosčio medinio tilto ir nugrimzta vandenyje“, – pasakoja žurnalistas.
„Kenedis išsikapanojo ir nuplaukė į krantą, – tęsia Vagneris. – Nors ir stengėsi, jam nepavyko išgelbėti merginos, kuri liko už užrakintų durelių. Ji paskendo. Kenedis grįžo į vakarėlį ir pranešė apie nelaimingą atsitikimą tik po dešimties valandų“.
„Per keletą dienų nesutapimai apie įvykį ir sunkiai suvokiamas Kenedžio elgesys išbujojo iki skandalo. Kildavo gandų, kartais net absurdiškų teorijų: ar Kenedis buvo girtas? Kodėl jis laukė dešimt valandų, kol pranešė apie nelaimingą atsitikimą? Meri Džo Kopečne buvo nėščia ir ją reikėjo pašalinti?“ – svarsto autorius.
Šioje istorijoje daug kas neaišku ir prieštaringa, pabrėžia Vagneris. „Pasak Kenedžio, po bergždžių bandymų išgelbėti merginą jis grįžo atgal, kur vyko vakarėlis. Kodėl jis nesikreipė į šeimininkus to namo, kuris tik už 150 metrų nuo tilto, lieka mįslė. (…) Į policijos skyrių Kenedis nuvyko tik po to, kai sužinojo, kad apie 9 valandą naras ištraukė iš automobilio Kepečnės lavoną“, – sakoma straipsnyje.
„Labiausiai demaskuoja naro tvirtinimas: Džonas Fararas pareiškė, kad, sprendžiant iš žuvusiosios kūno padėties, Kopečne nuskendo neišsyk. Prieš uždusdama, mergina keletą valandų buvo gyva dėka susidariusio oro burbulo. Protokole cituojami jo žodžiai: „Aš ją būčiau ištraukęs per 25 minutes po skambučio. Bet niekas neskambino“, – perduoda Der Spiegel.
„Spaudimas Kenedžiui stiprėjo, Kenedžių klanas paleido savo viešųjų ryšių mašiną ir stengėsi nemačia spausti žiniasklaidą bei justiciją, – pažymi Vagneris. – Praėjus savaitei po nelaimingo atsitikimo Kenedis teisme pripažino savo kaltę, kad neteisėtai paliko įvykio vietą. Teisėjas skyrė jam dviejų mėnesių liktinę bausmę.
„Tą vakarą Kenedis kalbėjo prieš televizijos kameras ir pareiškė milijoninei publikai, kad jis vairuodamas automobilį nebuvo girtas. (…) Pasak politiko, po nelaimingo atsitikimo jį užplūdo gausybė emocijų. (…) Jam net buvo atėjusi į galvą mintis, girdi, ar „nepersekioja prakeiksmas visų Kenedžių“. „Apskaičiavimas pasiteisino, – rašo žurnalistas. – Visuomenė stojo jo pusėn, nereikalavo, kad senatorius atsistatydintų, o po pusmečio jis buvo patvirtintas pareigoms, surinkęs 62 procentus balsų. Ir vis dėlto išeiti į pačią didžiausią sceną jam nepasisekė, prezidento posto jis neužėmė“.
Tiesą apie vasaros naktį, kuri pakeitė visą jo gyvenimą, Edvardas Kenedis nusinešė į kapą 2009 metais.
Palestinos atstovas Čekijoje Džamalis al Džamalis pamėgino atidaryti seifą, kuris nebuvo atidarytas apie 20 metų, ir nuo stipraus sprogimo palestinietis žuvo, praneša Andrea Tarkuninas laikraštyje La Repubblica.
„Prahoje pirmąją naujųjų metų dieną nutiko kruvinas detektyvas. Ambasadorius, tiksliau – Palestinos autonomijos diplomatinės misijos vadovas Prahoje, Džamalis al Džamalis žuvo nuo sunkių sužeidimų, sprogus senam seifui, kurį jis bandė atidaryti. Ką rodo pirmieji Prahos valdžios atliekamo tyrimo rezultatai? Nėra jokių ženklų, kad ambasadorius būtų teroristinio sąmokslo auka. Taip pareiškė policininkai".
Tyrimas dėl J. Furmanavičiaus šmeižimo bus tęsiamas Šiaulių apygardos prokuratūroje
Ikiteisminis tyrimas dėl Jono Furmanavičiaus šmeižimo, melagingo įskundimo ir pranešimo apie nebūtą nusikaltimą bei mirusiojo atminimo paniekinimo perduotas tęsti Šiaulių apygardos prokuratūrai.
Toks generalinio prokuroro Dariaus Valio sprendimas priimtas atsižvelgus į Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento pateiktą išvadą. Joje nurodoma, kad šio ikiteisminio tyrimo medžiaga nėra pakankamai išsami, dalis nurodymų dar nėra įvykdyti, todėl Vilniaus apylinkės prokuratūros pateiktas siūlymas kreiptis į Seimą dėl Seimo narės Neringos Venckienės imuniteto nuo baudžiamosios atsakomybės panaikinimo nėra pakankamai pagrįstas.