Jevgenijis Prigožinas. Akys. EPA – ELTA foto

Kyjivas, rugpjūčio 23 d. (ELTA). Trečiadienį Rusijoje nukritus privačios karinės bendrovės „Wagner“ lėktuvui, kuriuo galėjo skristi jos vadovas Jevgenijus Prigožinas, Ukrainos prezidento biuro vadovo patarėjas Michailas Podoliakas siūlo palaukti, kol paaiškės visa informacija, praneša „The Guardian“.
 
„Dėl J. Prigožino – turime palaukti, kol praeis karo rūkas“, – M. Podoliakas rašė socialiniame tinkle „X“ (anksčiau „Twitter“). Tačiau, anot jo, akivaizdu, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas visko bijo ir niekam nieko neatleidžia, ypač po birželį J. Prigožino įvykdyto sukilimo, ir tik laukė tinkamo momento.
 
„Taip pat akivaizdu, kad J. Prigožinas pasirašė sau mirties nuosprendį, kai patikėjo keistomis Aliaksandro Lukašenkos „garantijomis“ ir vos ne dar absurdiškesniu V. Putino „garbės žodžiu“, – rašė Ukrainos prezidento patarėjas.
 
M. Podoliakas mano, kad demonstratyvus J. Prigožino ir „Wagner“ vadų pašalinimas praėjus dviem mėnesiams po bandymo įvykdyti perversmą galėtų būti V. Putino žinutė Rusijos elitui prieš 2024 m. rinkimus: „Kovokite, nes nelojalumas tolygu mirčiai“.
 
Kaip anksčiau pranešta, trečiadienį prie Tverės, į šiaurę nuo Maskvos, sudužo privatus lėktuvas „Embraer“. Juo skristi galėjo 7 keleiviai ir 3 įgulos nariai, o keleivių sąraše įrašytas ir „Wagner“ vadovas J. Prigožinas. Teigiama, kad trečiadienį jis išskrido iš Afrikos į Rusiją, o jį lydėjo „Wagner“ vadai.
 
Karolis Broga (ELTA)
 
2023.08.24; 07:00

Dvikova iki pergalės. Vytauto Visocko nuotr.
Dvikova. Slaptai.lt (Vytautas Visockas) nuotr.

Vašingtonas, rugpjūčio 14 d. (AFP-ELTA). Konkuruojantys milijardieriai Markas Zuckerbergas ir Elonas Muskas sekmadienį internete dar kartą apsikeitė kandžiomis replikomis, kompanijos „Meta“ įkūrėjui pareiškus, kad platformos „X“ (buvusio tviterio) savininkas nerimtai vertina siūlomą jųdviejų dvikovą.
 
„Manau, kad visi galime sutikti, jog Elonas nėra rimtai nusiteikęs ir atėjo laikas judėti į priekį, – savo socialiniame tinkle „Threads“ parašė M. Zuckerbergas. – Aš pasiūliau realią datą… Elonas datos nepatvirtina ir tuomet sako, kad jam reikia operacijos, ir dabar prašo vietoj to mano namų kieme surengti bandomąjį raundą.“
 
E. Muskas į tai sureagavo greitai ir nuosavoje platformoje „X“ pareiškė: „Zuck’as yra bailys.“ Bendrovės „Tesla“ vadovas tvirtino, kad pirmadienį vyks į Silicio slėnį. „Nekantrauju rytoj pasibelsti į jo duris“, – sakė E. Muskas.
 
Abu milijardieriai pastaruoju metu socialiniuose tinkluose vis kalba apie galimą labdaringą tarpusavio dvikovą. E. Muskas penktadienį nurodė, kad rungtynės įvyks Italijoje, vietos valdžios institucijoms patvirtinus žinią apie planus suorganizuoti „labdaros renginį“. „Kalbėjausi su Italijos premjere ir kultūros ministru, – rašė E. Muskas. – Jie sutiko dėl įspūdingos vietos.“
 
Markas Zuckerbergas. EPA-ELTA nuotr.

M. Zuckerbergas į tai sureagavo paskelbdamas nuotrauką, kurioje jis nevilkėdamas marškinėlių ringe prispaudžia savo oponentą. Kovos menų entuziastas sakė: „Man labai patinka šis sportas ir esu pasirengęs kautis nuo tada, kai Elonas metė man iššūkį.“ Nepaisant to, M. Zuckerbergas pabrėžė, kad E. Muskas nėra sutikęs dėl realios datos.
Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.
 
Italijos kultūros ministras Gennaro Sangiuliano patvirtino, kad kalbėjosi su E. Musku apie galimybę surengti labdaros renginį, tačiau nurodė, kad bet kokios rungtynės nebus organizuojamos Romoje. Pasak ministro, toks renginys padėtų surinkti milijoninę sumą, kuri būtų paaukota dviem svarbioms Italijos vaikų ligoninėms.
 
E. Muskas ir M. Zuckerbergas tapo tiesioginiais konkurentais, kai liepos pradžioje startavo į „Twitter“ panaši kompanijos „Meta“ platforma „Threads“.
 
E. Muskas penktadienį pareiškė, kad jam gali būti reikalinga nesudėtinga peties operacija. „Atsigavimas truks tik kelis mėnesius“, – tvirtino verslininkas.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2023.08.15; 06:00

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

San Franciskas, gegužės 12 d. (AFP-ELTA). Naująja „Twitter“ generaline direktore taps ligšiolinė JAV žiniasklaidos grupės „NBCUniversal“ reklamos vadovė Linda Yaccarino. Tai penktadienį trumpųjų žinučių tinkle patvirtino „Twitter“ savininkas Elonas Muskas. L. Yaccarino esą koncentruosis į verslo uždavinius, o jis pats bus atsakingas už „produktų kūrimą ir naujas technologijas“.
 
D. Muskas ketvirtadienį paskelbė, kad netrukus paliks „Twitter“ vadovo postą ir savo įpėdine paskirs moterį. „Ji pradės maždaug po šešių savaičių“, – rašė milijardierius tviteryje, tačiau pavardės neatskleidė.
 
Kelios JAV žiniasklaidos priemonės tada pranešė, kad E. Musko įpėdine įmonėje taps L. Yaccarino. Penktadienį „NBCUniversal“ paskelbė, kad reklamos vadovė „iš karto“ palieka koncerną.
 
Apie būsimus pokyčius „Twitter“ bendrovėje pranešta po to, kai gruodį E. Muskas surengė neįprastą apklausą dėl jo likimo šios platformos vadovo pareigose. 57,5 proc. dalyvių balsavo už milijardieriaus atsistatydinimą. E. Muskas tada žadėjo paisyti šios apklausos rezultatų.
 
Verslo magnatas, kuriam dar priklauso tokios kompanijos, kaip „Tesla“ ir „SpaceX“, „Twitter“ nusipirko praėjusių metų spalį. Nuo tada jis platformoje priėmė daugybę prieštaringai vertinamų sprendimų, įskaitant žingsnį atleisti didžiąją dalį jos darbuotojų, suspenduoti kai kurių žurnalistų paskyras ir įvesti mokestį už tam tikras paslaugas, kurios anksčiau buvo nemokamos.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.05.13; 05:49

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

San Franciskas, balandžio 12 d. (dpa-ELTA). „Twitter“ vairą perėmus naujajam savininkui Elonui Muskui, bendrovėje po kelių atleidimo bangų liko tik apie 1 500 darbuotojų iš prieš tai buvusių beveik 8 000. E. Muskas šiuos skaičius įvardijo interviu britų stočiai BBC.
 
Netrukus po to, kai praėjusį spalį už 44 mlrd. dolerių perėmė socialinį tinklą, technologijų milijardierius jau pirmajame etape darbuotojų skaičių sumažino beveik perpus. Atleisti tiek daug žmonių buvo „skausminga“, tačiau nesiėmus radikalių taupymo priemonių „Twitter“ būtų likę „gyventi tik keturis mėnesius“, sakė E. Muskas.
 
Prieš perėmimą „Twitter“ beveik visą savo veiklą vykdė iš reklamos pajamų. Pavyzdžiui, įmonės mokėdavo už tai, kad jų žinutės pasirodytų vartotojų naujienų srautuose. Bendrovę įsigijus E. Muskui, reklamuotojai ėmė trauktis, nes, be kita ko, baiminosi, kad prieštaringai vertinamas verslininkas sukurs neigiamą aplinką jų skelbiamai informacijai. Apyvarta smuko perpus, yra pripažinęs E. Muskas. Tuo pat metu „Twitter“ turėjo mokėti palūkanas už maždaug dvylikos milijardų dolerių paskolą, skirtą perėmimui.
 
E. Muskas dabar interviu BBC sakė, kad reklamuotojai vėl grįžo arba planuoja tai padaryti. Esą vėl yra daugiau skelbimų, o bendrovė patiria tik minimalių nuostolių. Tačiau skaičių jis neįvardijo. Kadangi įmonės nėra biržoje, ji neprivalo skelbtu ketvirčio ataskaitų.  
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.04.13; 07:03

Bengalūras, gruodžio 20 d. (ELTA). „Twitter“ vadovas Elonas Muskas po socialinio tinklo vartotojų apklausos aktyviai ieško įpėdinio. Apie tai antradienį skelbia stotis CNBC, remdamasis šaltiniais.
 
Anot agentūros „Reuters“, pats socialinis tinklas šios informacijos nekomentuoja.
 
E. Muskas, neseniai įsigijęs „Twitter“ ir atleidęs senąją vadovybę, po kritikos dėl savo vadovavimo stiliaus surengė platformos vartotojų apklausą. 57,5 proc. jų balsavo už E. Musko pasitraukimą iš vadovavimo koncernui.
 
Pats E. Muskas kol kas balsavimo rezultatų nekomentavo.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.21; 06:30

Londonas, gruodžio 9 d. (dpa-ELTA). Britų poplegenda Eltonas Johnas nusprendė nebesinaudoti „Twitter“ socialiniu tinklu, kai jį perėmė JAV milijardierius Elonas Muskas.
 
Jis dėl to apsisprendė, kai neseniai pakeistos taisyklės leido tviteryje nefiltruotai skleisti dezinformaciją, penktadienį tinkle rašė 75-erių atlikėjas.
 
„Visą savo gyvenimą mėginau su muzika suvienyti žmones. Man liūdna, kaip dezinformacija dabar naudojama mūsų pasauliui suskaldyti“, – teigė atlikėjas.
 
Tinklą perėmus E. Muskui, jau virtinė garsenybių, protestuodamos prieš verslininko kursą, pasitraukė iš „Twitter“.
 
E. Muskas reguliavimo panaikinimą aiškina absoliučia nuomonės laisve.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.12.10; 03:00

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Naujasis Orleanas, JAV, gruodžio 3 d. (AFP-ELTA). Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį pareiškė „aiškiai ir sąžiningai“ diskutavęs su „Twitter“ savininku Elonu Musku per iš anksto nepaskelbtą jųdviejų susitikimą Naujajame Orleane.
 
E. Macronas tviteryje paskelbė pareiškęs susirūpinimą dėl turinio valdymo labai įtakingoje platformoje, kurią E. Muskas, taip pat ir elektromobilių milžinės „Tesla“ savininkas, spalį įsigijo už 44 mlrd. dolerių.
 
„Pasakysiu tai čia, tviteryje (…). Šią popietę mes susitikome ir turėjome aiškią ir nuoširdžią diskusiją“, – po valandą trukusio susitikimo už uždarų durų Naujojo Orleano meno muziejuje tviteryje parašė E. Macronas. „Skaidri vartotojų politika, reikšmingas turinio moderavimo sustiprinimas ir žodžio laisvės apsauga: „Twitter“ turi dėti pastangas, kad atitiktų Europos reglamentus“, – parašė E. Macronas.
 
Susitikimas įvyko E. Muskui patiriant spaudimą dėl planų pertvarkyti „Twitter“ ir svetainės galimybių kontroliuoti neapykantą kurstančią kalbą bei neteisėtą turinį. Pradėjęs valdyti įmonę, E. Muskas atleido tūkstančius darbuotojų ir smarkiai sumažino už turinio valdymą atsakingų komandų skaičių. Milijardierius atkūrė daugybę paskyrų, kurios anksčiau buvo uždraustos dėl turinio taisyklių pažeidimo, taip pat ir buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo. „Twitter“ taip pat nustojo taikyti taisyklę, neleidžiančią vartotojams dalytis klaidinančia informacija apie COVID-19 ir vakcinų veiksmingumą.
 
Turtingiausias pasaulio žmogus neslėpė, kad griežtai prieštarauja sveikatos apribojimams, įvestiems siekiant kovoti su pandemija, ypač kai dėl jų laikinai turėjo būti uždaryta jo „Tesla“ gamykla Kalifornijoje.
 
Praėjusią savaitę E. Macronas kritikavo E. Muską pakeitus šią politiką, Prancūzijoje smarkiai padaugėjus užsikrėtimo COVID-19 atvejų.
 
E. Muskas, save apibūdinantis kaip „visišką žodžio laisvės šalininką“, susidūrė su tuo, kad reklamuotojai laikosi atokiau nuo svetainės, atimdami iš „Twitter“ pagrindinį pajamų šaltinį.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.12.03; 00:30

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

San Fransiskas, Kalifornija, lapkričio 20d. (AFP-ELTA). Donaldo Trumpo kadaise užblokuota „Twitter“ paskyra vėl pasirodė platformoje šeštadienį, praėjus kelioms minutėms, kai naujasis tinklo savininkas Elonas Muskas paskelbė, kad panaikina 22 mėnesius trukusį draudimą buvusiam prezidentui naudotis tinklu.
Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.
 
D. Trumpo paskyra, išjungta praėjus kelioms dienoms po 2021 m. sausio 6 d. jo šalininkų surengtų riaušių JAV Kapitolijuje, buvo vėl matoma vartotojams po apklausos šia tema.
 
Per apklausą balsavo daugiau nei 15 mln. žmonių, nedidelė dauguma – 51,8 proc. – buvo už tai, kad D. Trumpo paskyra būtų atkurta.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.11.21; 11:50

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

San Fransiskas, Kalifornija, lapkričio 19 d. (AFP-ELTA). Praėjus vos kelioms valandoms po to, kai pareiškė, kad dar nenusprendė, ar panaikinti draudimą buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui naudotis „Twitter“, naujasis socialinio tinklo savininkas Elonas Muskas paprašė naudotojų balsuoti dėl jo sugrąžinimo į platformą.
 
„Sugrąžinti buvusį prezidentą Trumpą“, – parašė milijardierius „Twitter“ savininkas, suteikdamas galimybę balsuoti „taip“ arba „ne“.
 
1.45 val. Grinvičo laiku 59,6 proc. iš beveik dviejų milijonų atsakiusiųjų buvo už D. Trumpo sugrįžimą. Šiam buvo uždrausta naudotis tviteriu dėl jo vaidmens per praėjusiais metais įvykusį JAV Kapitolijaus šturmą, kuriame dalyvavusi minia norėjo panaikinti 2020 metų rinkimų rezultatus.
Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.
 
Nebuvo jokių ženklų, kad „Space-X“ ir „Tesla“ vadovas vadovausis šios apklausos rezultatais.
 
Tačiau penktadienį jis taip pat paskelbė lotynišką priežodį, kuris buvo tarsi užuomina, kad sprendimą priims „Twitter“ vartotojai: „Vox Populi, Vox Dei“ („Liaudies balsas yra Dievo balsas“).
 
D. Trumpas, naudojęs tviterį kaip savo ruporą, tinkle turėjo daugiau kaip 88 mln. sekėjų. Jis teigia, kad negrįš į populiariąją platformą, o liks savo tinkle „Truth Social“, kurį įkūrė po to, kai jam buvo uždrausta naudotis tviteriu.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.11.20; 07:20

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Vašingtonas, lapkričio 5 d. (AFP-ELTA). Penktadienį socialinis tinklas „Twitter“ atleido pusę iš savo 7 500 darbuotojų. Naujasis bendrovės savininkas, turtingiausias pasaulio žmogus Elonas Muskas ėmėsi didelių permainų praėjus vos savaitei po jos įsigijimo, praneša AFP.
 
Vidiniame įmonės dokumente, kurį matė AFP žurnalistai, teigiama, kad atleidžiama apie 50 proc. personalo, jiems nebeleidžiama jungtis prie įmonės kompiuterių ir elektroninio pašto.
 
Darbo netekę „Twitter“ darbuotojai šiame socialiniame tinkle išreiškė savo nusivylimą ir nuostabą dėl atleidimų bei atsisveikino su viena žinomiausių Silicio slėnio įmonių.
 
Penktadienį E. Muskas tviteryje rašė, kad, personalą teko sumažinti, nes per dieną „Twitter“ praranda daugiau nei 4 mln. JAV dolerių. Dar prieš atleidimų bangą „Twitter“ visame pasaulyje savo darbuotojų prašė nevykti į biurus – namie laukti naujienų dėl ateities kompanijoje.
 
Atleidimais E. Muskas siekia sumažinti išlaidas, kurias patyrė pirkdamas „Twitter“. Socialinio tinklo įsigijimas jam kainavo 44 mlrd. JAV dolerių, jis įgijo milijardus dolerių skolų ir turėjo parduoti elektra varomų automobilių gamyklos „Tesla“ akcijų už 15,5 mlrd. JAV dolerių.
 
Teigiama, kad „Tesla“ ir „SpaceX“ savininkas bus skolingas 1 mlrd. JAV dolerių metinių palūkanų už „Twitter“ įsigijimą, nors ir bandė išsisukti iš sandorio dar balandį.
 
Dabar E. Muskas svarsto kaip „Twitter“ gali uždirbti pinigų. Pavyzdžiui, galvojama, kad vartotojai galėtų mokėti 8 JAV dolerius per mėnesį už oficialiai „patvirtintą“ paskyrą.
 
Tikimasi, kad papildomas pajamų šaltinis padėtų įmonei, jei ji susidurtų su potencialiu reklamos užsakymų praradimu. Daugelis didžiausių pasaulio prekės ženklų įšaldė reklamos užsakymus tviteryje, žinodami, kad E. Muskas nepritaria turinio kontrolei.
 
Pats E. Muskas dėl pajamų smukimo kaltina „aktyvistų grupeles“, kurios daro spaudimą reklamos užsakovams ir neva bando sužlugdyti žodžio laisvę Jungtinėse Valstijose.
 
Prieš tai jis buvo susitikęs su žmogaus teisių organizacijų atstovais, kurie išsakė nuogąstavimą, kad tviteryje gali imti sklisti „neapykantos kalba“ likus mažiau nei savaitei iki vidurio kadencijos rinkimų JAV.
Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.
 
Nicole Gill, organizacijos „Accountable Tech“ vykdomoji direktorė, pareiškė, kad šiuo metu visi gali stebėti, kaip žlugdoma viena svarbiausių pasaulio komunikacijos platformų, o milijardierius E. Muskas ne tik žinomas dėl savo nepastovaus elgesio, bet ir neturi kompetencijų šiai platformai valdyti.
 
E. Gill yra viena iš 60 pilietinės visuomenės organizacijų atstovių, penktadienį raginusių bendroves nesireklamuoti socialiniame tinkle „Twitter“.
 
Tačiau „Twitter“ saugumo vadovas Yoelis Rothas tikina, kad socialinis tinklas pajėgus tinkamai prižiūrėti turinį ir atleidimai paveikė tik 15 proc. jo skyriaus.
 
Nors „Twitter“ itin populiarus tarp nuomonės formuotojų ir įžymybių, tačiau jam ilgą laiką sunkiai sekėsi uždirbti pelną ir varžytis su „Facebook“, „Instagram“ ir „TikTok“ pritraukiant naujus vartotojus.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2022.11.06; 05:00

Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.

Ostinas, birželio 6 d. (AFP-ELTA). JAV verslo magnatas Elonas Muskas pirmadienį pagrasino nebepirkti socialinių tinklų platformos „Twitter“.
 
„Tesla“ vadovas pareiškė, kad platforma nesilaiko savo įsipareigojimų pateikti reikiamus duomenis apie fiktyvias paskyras. Vertybinių popierių rinkos reguliuotojams pateiktame dokumente teigiama, kad „Twitter“ pažeidė „perėmimo sutartyje numatytus įsipareigojimus ir ponas Muskas pasilieka teisę nevykdyti sandorio ir nutraukti perėmimo sutartį“.
 
„Twitter“ generalinis direktorius Paragas Agrawalas yra nurodęs, kad fiktyvios paskyros sudaro tik maždaug 5 proc. visų aktyvių platformos paskyrų. Tačiau E. Muskas tvirtina, kad tikrasis skaičius gali būti keturis kartus didesnis, nei skaičiuoja pats „Twitter“. Fiktyvios paskyros, dar vadinamos botais, socialiniuose tinkluose naudojamos melagienoms skleisti ar iškraipyti duomenis apie dalijimąsi tam tikra informacija.
 
Twitter. Slaptai.lt nuotr.

„Twitter“ teigia, kad negali viešai atkartoti savo fiktyvių paskyrų analizės, nes turi saugoti vartotojų duomenis, tačiau E. Muskas visus platformos pareiškimus atmeta ir pirmadienį savo įsitikinimus dar kartą pakartojo minėtame vertybinių popierių rinkos reguliuotojams pateiktame dokumente. Jame taip pat pabrėžiama, kad E. Muskas „turi turėti visokeriopus ir tikslius duomenis apie „Twitter“ verslo modelį – platformos aktyvių vartotojų bazę“.
 
E. Muskas už „Twitter“ yra siūlęs milžinišką sumą – net 44 mlrd. JAV dolerių (41,1 mlrd. eurų).
 
Pirmadienį „Twitter“ akcijų kaina sumažėjo 3,6 proc., iki 38,70 JAV dolerių.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2022.06.07; 00:30

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Briuselis, balandžio 26 d. (AFP-dpa-ELTA). Europos Sąjunga antradienį perspėjo milijardierių verslininką Eloną Muską, kad interneto platforma „Twitter“, kurią jis netrukus įsigys, turės laikytis naujų Europos įstatymų, kuriais ribojama didžiųjų technologijų galia.
 
„Nesvarbu, ar tai būtų priekabiavimas internete, padirbtų gaminių pardavimas… vaikų pornografija, ar raginimai vykdyti teroro aktus… „Twitter“ turės prisitaikyti prie mūsų europinių taisyklių, kurių Jungtinėse Valstijose nėra“, – AFP sakė Europos Komisijos narys Thierry Bretonas.
 
Įsigydamas „Twitter“, E. Muskas pažadėjo platformoje tvirtai laikytis žodžio laisvės nuostatų, taip sukeldamas susirūpinimą, kad ji taps neapykantos ir propagandos vieta, o pareiga kovoti su patyčiomis ir dezinformacija bus palikta vartotojams.
 
Jei E. Muskas įvykdys savo pažadą, jis greitai susidurs su Skaitmeninių paslaugų įstatymu – svarbiu ES teisės aktu, kuriuo užtikrinamos griežtesnės pasekmės, kai platformose talpinamas uždraustas turinys.
 
„Twitter“ pirmadienį paskelbė, kad sudarė galutinį susitarimą, pagal kurį „Tesla“ įkūrėjas E. Muskas ją įsigis, o sandorio vertė sieks apie 44 mlrd. dolerių. Užbaigus sandorį „Twitter“ taps privačia bendrove, sakoma technologijų milžinės pranešime.
 
„Twitter“ valdyba atliko kruopštų ir išsamų Elono pasiūlymo vertinimo procesą, sąmoningai sutelkdama dėmesį į vertę, patikimumą ir finansavimą“, – sakė „Twitter“ nepriklausomas valdybos pirmininkas Bretas Tayloras.
Elonas Muskas. EPA – ELTA nuotr.
 
E. Muskas sakė, kad „Twitter“ – tai skaitmeninė miesto aikštė, kurioje svarstomi žmonijos ateičiai svarbūs klausimai“, ir pridūrė, kad norėtų padaryti jį „geresnį nei bet kada, pagerinant produktą ir įdiegiant naujas funkcijas“, įskaitant nepageidaujamo turinio botų nugalėjimą ir visų asmenų autentiškumo patvirtinimą.
 
Pats E. Muskas socialiniame tinkle turi daugiau kaip 84 mln. sekėjų ir yra vienas aktyviausių ir žinomiausių jo vartotojų. Milijardierius anksčiau buvo paskelbęs apie savo ketinimą paversti mikrotinklaraščių svetainę pasauline laisvo žodžio platforma, sulaukdamas ekspertų kritikos.
 
Žodžio laisvė ar pavojus demokratijai?
 
„Tikiuosi, kad net didžiausi mano kritikai liks „Twitter“ tinkle, nes būtent tai reiškia laisvą žodį“, – rašė E. Muskas pirmadienį, likus kelioms valandoms iki pranešimo apie įsigijimą.
 
Į E. Musko planus įsigyti „Twitter“ platformoje sureagavo politikai, įžymybės, aktoriai ir net Dauningo gatvės 10 namo „Katinas Larry“ (nepatvirtinta). Ir jų nuomonės išsiskyrė. JAV senatorė Elizabeth Warren sandorį pavadino „pavojingu demokratijai“.
 
Ji parašė: „Tokie milijardieriai kaip Elonas Muskas žaidžia pagal kitokias taisykles nei visi kiti ir kaupia galią savo naudai. Mums reikia turto mokesčio ir griežtų taisyklių, kad didžiosios technologijų bendrovės būtų atskaitingos“.
 
Tačiau žmogaus teisių aktyvistė ir AHA fondo, siekiančio išlaisvinti moteris ir mergaites nuo kultūrinių praktikų, pažeidžiančių jų žmogaus teises, įkūrėja Ayaan Hirsi Ali, pasveikino E. Musko pirkinį.
 
„Elonui Muskui dabar priklauso „Twitter“. Tai puiki diena žodžio laisvei. Švęskime“, – rašė ji.
 
Nemažai žmonių, tarp jų ir serialo „The Good Place“ aktorė Jameela Jamil, sakė, kad paliks „Twitter“.
 
„Ach, jis nusipirko „Twitter“. Norėčiau, kad tai, kas čia patalpinta, būtų mano paskutinis tvytas, – rašė ji šalia nuotraukų su šunimi. – Bijau, kad šis žodžio laisvės pasiūlymas padės šiai velnio platformai pasiekti savo galutinę visiškai nevaržomos neapykantos, fanatizmo ir mizoginijos formą. Sėkmės“.
 
Nepatvirtintoje katino Larry paskyroje rašoma: „Neaišku, kam Elonas Muskas išleido 44 mlrd. dolerių. „Twitter“ man priklauso nuo tos dienos, kai prie jo prisijungiau“.
 
D. Trumpas nebegrįš
 
Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pažadėjo, kad negrįš į „Twitter“, net jei jo paskyra bus atkurta po naujojo sandorio. Respublikonų lyderis sakė, kad naudosis savo svetaine „Truth Social“, nors panašu, kad nuo jos paleidimo vasario mėnesį jis ten tik kartą parašė žinutę.
 
„Aš neisiu į „Twitter“, aš liksiu TRUTH“, – pasak FoxNews.com, sakė D. Trumpas, pridurdamas, kad E. Muskas yra „geras žmogus“, kuris patobulins paslaugą.
Donaldas Trumpas. EPA-ELTA nuotr.
 
„Pas mus ateina milijonai žmonių, ir pastebime, kad jų atsakas TRUTH yra daug geresnis nei būnant „Twitter“. Tviteryje yra botų ir netikrų paskyrų, o mes darome viską, ką galime“, – sakė jis.
 
Po 2021 metų sausį jo šalininkų surengto JAV Kapitolijaus šturmo – ir antrosios apkaltos – D. Trumpui visam gyvenimui buvo uždrausta naudotis „Twitter“. Bendrovė nurodė, kad egzistuoja „tolesnio smurto kurstymo rizika“.
 
Živilė Aleškaitienė (AFP)
 
2022.04.27; 07:30

Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.

Niujorkas, kovo 31 d. (tca/dpa-ELTA). „Truth Social“ – buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo įkurta nauja socialinės žiniasklaidos platforma, siūloma kaip alternatyva „Twitter“, nuo praėjusio mėnesio, kai ėmė veikti, sulaukia vis mažiau naujų vartotojų.
 
Pasak pramogų portalo „The Wrap“, Prezidento dieną pradėjusios veikti programėlės atsisiuntimų skaičius nuo vasario 22 dienos sumažėjo 93 proc.
 
Nuo pat pradžių daugelis būsimų „Truth Social“ vartotojų susidūrė su sunkumais registruodamiesi platformoje: gaudavo pranešimus apie klaidas arba buvo nukreipiami į ilgus laukiančiųjų sąrašus.
 
Pats D. Trumpas naujajame socialiniame tinkle paskelbė tik vieną žinutę, kuri, remiantis „The Wrap“ cituojama informacija, buvo peržiūrėta tik 1,2 mln. kartų. Daugiau nei 870 tūkst. jos skaitytojų prie platformos prisijungė pirmąją veikimo savaitę.
Socialiniai tinklai
 
45-asis prezidentas aktyviai naudojosi „Twitter“, kol ši platforma jį užblokavo po to kai, sausio 6 dienos Kapitolijaus šturmo dalyvius pavadino „patriotais“ ir po dar poros pranešimų, kurie platformos administratoriams pasirodė peržengiantys ribas.
 
Ilinojaus valstijos atstovas Adamas Kinzingeris, priklausantis dvipartiniam šturmą tiriančiam komitetui, iš karto numatė, kad „Truth Social“ žlugs.
 
„Socialinė žiniasklaida, deja, klesti dėl konfliktų“, – rašė jis vasario 21 dieną „Twitter“ tinkle. – „Truthsocial“ (skamba ironiškai) bus nuobodus ir žlugs, nes tai bus Trumpo maitinamas triukšmas“.
 
Facebook ir Twitter

A. Kinzingeris taip pat paprašė D. Trumpo šalininkų, kurie savo noru paliko „Twitter“ dėl „Truth Social“, nedalyvauti pagrindinėje platformoje, papiktinusioje dešiniuosius, manančius, jog portalo faktų tikrinimo priemonės ir elgesio taisyklės yra nukreiptos prieš jų interesus.
 
Šį mėnesį portalas „The Daily Beast“ pranešė, kad buvęs prezidentas vis labiau nusivilia, kad „Truth Social“ nesugeba įsitvirtinti. Pranešama, kad jis klausė, pavyzdžiui, „kas, po velnių, vyksta“ su šiuo besikuriančiu projektu.
 
2021 metų gegužę buvęs prezidentas įkūrė tinklaraštį, pavadintą „From the Desk of Donald J. Trump“ (Nuo Donaldo J. Trumpo rašomojo stalo“). Jis gyvavo trumpiau nei mėnesį.
 
Živilė Aleškaitienė (DPA)
 
2022.04.01; 07:30

Rusijos propagandistai. Montažas

JAV vaizdo įrašų dalijimosi platformai „YouTube“ užblokavus Rusijos valstybinio transliuotojo RT kanalus vokiečių kalba už dezinformacijos apie COVID-19 taisyklių pažeidimus, Maskva pagrasino atsakomaisiais veiksmais.
 
„YouTube“ Vokietijos žiniasklaidai antradienį teigė, kad pateikė RT įspėjimą dėl dezinformacijos apie COVID-19 taisyklių pažeidimų ir užblokavo du transliuotojo kanalus.
 
Apie tai skelbiama aštrėjant ginčui tarp užsienio technologijų kompanijų ir Kremliaus, kuris kaltina bendroves kišantis į Rusijos politiką, be kita ko, talpinant turinį, kuriame palaikomas įkalintas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas.
 
Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino „YouTube“ „precedento neturinčiu žiniasklaidos agresijos aktu“, kurį, anot jos, padėjo įvykdyti Vokietijos valdžios institucijos.
 
„Veidrodinių atsakomųjų priemonių Vokietijos žiniasklaidai Rusijoje paskelbimas… atrodo ne tik tinkamas, o ir būtinas, – sakoma ministerijos pranešime. – Manome, kad šios priemonės yra vienintelis būdas paskatinti mūsų partnerių susidomėjimą konstruktyviu ir reikšmingu dialogu dėl šios nepriimtinos situacijos.“
 
Rusija pastaruoju metu didina spaudimą užsienio technologijų milžinėms, siekdama geriau kontroliuoti šalyje rodomą turinį.
 
Šalies teismai valdžios institucijų nurodymų nesilaikančioms platformoms, įskaitant „Twitter“, „Google“ ir „Facebook“ jau skyrė daugybę baudų, o kovą netgi sulėtino „Twitter“ veikimo spartą.
 
Lina Linkevičiūtė (AFP)
 
2021.09.30; 05:00

Donald Trump. EPA – ELTA nuotr.

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį paskelbė teikiąs kolektyvinį ieškinį prieš „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“, taip eskaluodamas savo ilgą laiką vykstančią kovą dėl žodžio laisvės su technologijų milžinėmis, kurios, pasak jo, neteisėtai jį cenzūravo.
 
„Šiandien aš, kaip pagrindinis atstovas, kartu su „America First Policy Institute“ teikiu kolektyvinį ieškinį prieš didžiąsias technologijų milžines, įskaitant „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“ bei jų generalinius direktorius Marką Zuckerbergą, Sundarą Pichai ir Jacką Dorsey’į – tris puikius vyrukus“, – D. Trumpas sakė reporteriams savo golfo klube Naujajame Džersyje.
 
Vienos pagrindinių šalies technologijų bendrovių tapo „neteisėtos, konstitucijai prieštaraujančios cenzūros vykdytojomis“, pridūrė 75-erių respublikonas, kuriam buvo uždrausta kelti įrašus į „Facebook“ ir „Twitter“ po sausio 6-osios JAV Kapitolijaus šturmo, kurį įvykdė jo rėmėjai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.08; 03:00

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienį pareiškė, kad „visiškai apgailėtina“, jog didieji socialiniai tinklai užblokavo jo paskyras.
 
Tai jis pareiškė netrukus po to, kai „Facebook“ nepriklausoma priežiūros taryba nusprendė toliau blokuoti jo paskyrą platformoje.
 
„Tai, ką padarė „Facebook“, „Twitter“ ir „Google“, yra visiškai apgailėtina ir daro didžiulę gėdą mūsų šaliai“, – sakoma D. Trumpo pranešime.
 
„Iš JAV prezidento buvo atimta žodžio laisvė, nes radikaliosios kairės lunatikai bijo tiesos, tačiau ji galiausiai vis vien išaiškės“, – pareiškė buvęs respublikonų prezidentas.
 
D. Trumpo paskyros buvo užblokuotos didžiuosiuose socialiniuose tinkluose, kai buvęs prezidentas buvo apkaltintas pakurstęs sausio 6 d. į JAV Kapitolijų įsiveržusią jo šalininkų minią. Per incidentą žuvo penki žmonės.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.05.06; 05:42

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Socialinio tinklo Twitter vadovybė pranešė, kad ji visiems laikams užblokuoja 373 paskyras. Kodėl jos blokuojamos? Remiantis oficialia informacija, Twitter užblokavo 140 paskyrų, kurios, pavyzdžiui, susijusios su Iranu, ir 100 paskyrų, kurių adresatas – Rusija.

Twitter mano, kad jos buvo skirtos ne demokratinio pobūdžio diskusijoms, ne objektyvios informacijos skleidimui, o melui, propagandai ir dezinformacijai skleisti. Taip pat pažymėtina, kad jų rengėjai slėpė savo sąsajas su oficialia tiek Irano, tiek Rusijos valdžia.

Tas pats nutiko ir 35 armėniškus puslapius. Tarp 373 persona non grata paskelbtų – 35 paskyros, kurios, kaip įtariama, susijusios su Armėnijos vyriausybe. Tie Twitter tinkle atsiradę 35-eri puslapiai buvo skirti ne tiesos paieškoms, ne diskusijoms, o tik tam, kad būtų kryptingai juodinamas Azerbaidžanas. Minėtos 35-ios armėniškos paskyros buvo kryptingai adresuojamos Azerbaidžano auditorijai. Jų rengėjai slėpė ryšį su oficialiuoju Jerevanu. Todėl ir tapo neprieinamos – jas tiesiog užblokavo.

Slaptai.lt informacija

2021.02.24; 12:30

Twitter. Slaptai.lt nuotr.

Socialinis tinklas „Twitter“, anksčiau užblokavęs buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo paskyrą, neatkurs jos, net jei jis vėl sieks valstybės vadovo posto. Tai trečiadienį interviu televizijos kanalui MSNBC pareiškė „Twitter“ vyriausiasis finansų direktorius Nedas Segalas.
 
„Mūsų politika tokia: jeigu kažką pašalino iš platformos, tai jį pašalino, ar tai būtų komentatorius, finansininkas, buvęs valdininkas, – sakė N. Segalas, vedėjos paklaustas, ar D. Trumpas galės grįžti į socialinį tinklą, jeigu nuspręs dar kartą pakovoti dėl Baltųjų rūmų šeimininko posto. – Mūsų taisyklės niekam neleidžia raginti griebtis smurto, o jei kažką pašalina už tokius veiksmus, tai mes neleidžiame grįžti“.
 
„Twitter“ atstovas pabrėžė, kad D. Trumpo paskyra „buvo pašalinta, ir dabar jis niekuo nesiskiria nuo kitų buvusių valdininkų“.
 
D. Trumpas savo prezidentavimo laikotarpiu reguliariai rašė tviteryje tiek vidaus, tiek užsienio politikos klausimais. Jis kreipėsi į savo šalininkus per socialinius tinklus ir per riaušes Kapitolijuje sausio 6 d. „Twitter“ apibūdino jo įrašus kaip raginimus griebtis smurto ir sausio 9 d. užblokavo paskyrą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.02.11; 00:30

Facebook. EPA – ELTA nuotr.

Šeštadienį „Facebook“ ir „Instagram“ atblokavo kadenciją baigiančio neperrinkto JAV prezidento Donaldo Trumpo asmenines paskyras, praneša TASS.
 
„Facebook“, kuris valdo abu socialinius tinklus, neišplatino jokio atitinkamo pareiškimo, tačiau esą prezidento paskyros vėl tapo matomos šiuose tinkluose.
 
Paskutiniai paskelbti D. Trumpo įrašai abiejose platformose yra sausio 6 d. Kol kas neaišku, ar leidžiama iš šių paskyrų publikuoti naujus įrašus.
 
Po D. Trumpo šalininkų minos įsiveržimo į Kapitolijų, dėl kurio laikinai sutriko Joe Bideno pergalės prezidento rinkimuose tvirtinimas, „Facebook“ ir „Instagram“ praėjusią savaitę užblokavo D. Trumpo paskyras iki sausio 20 d., kol bus prisaikdintas naujasis JAV prezidentas.
 
„Twitter“ ėmėsi dar griežtesnio sprendimo ir visam laikui pašalino D. Trumpo paskyrą, taip atskirdamas prezidentą nuo jo mėgstamiausio socialinio tinklo.
 
D. Trumpo paskyras užblokavo taip pat „Snapchat“ ir „Twitch“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.17; 08:00

Donaldas Trampas (Trump). EPA – ELTA nuotr.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį teigė, kad tokios milžinės kaip „Twitter“ ir „Facebook“ padarė „katastrofišką klaidą“, užblokuodamos jį po rėmėjų išpuolio Kongrese.
 
„Jie padarė katastrofišką klaidą. Jie skirsto į grupes ir skaldo, jie parodė tai, ką įvyksiant pranašavau jau ilgą laiką“, – prieš išvyką į Teksasą žurnalistams sakė D. Trumpas.
 
D. Trumpas antradienį taip pat teigė, kad praėjusią savaitę jo pasakyta kalba prieš tūkstančius rėmėjų, kuria jis ragino žygiuoti Kongreso link, neturi nieko bendra su netrukus po jos prasiveržusiu smurtu Kapitolijuje.
 
Sausio 6 d. D. Trumpas didelei miniai Vašingtone sakė, kad rinkimai buvo pavogti ir kad jie turėtų žygiuoti Kongreso link, parodyti „stiprybę“.
 
„Jie išanalizavo mano kalbą po žodelį, taip pat paskutinę pastraipą, paskutinį sakinį, visi iki vieno manė, kad viskas buvo tinkama“, – teigė D. Trumpas.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.01.13; 03:00