briedas

Šią savaitę buvo oficialiai paskelbta apie partijos “Drąsos kelias” steigimą. Jau pasigirdo kai kurie sociologų, politologų komentarai. Jie nežada jokių šviesių perspektyvų šiam judėjimui. Aš linkiu jam patirti fiasko, o tokios partijos steigimą vadinčiau tiesiog “briedo” reiškiniu.

Visų pirma noriu atkreiti dėmesį, kad judėjimas “Drąsos kelias” nuolat (ne)tyčia siejamas/painiojamas su kažkokiu Drąsiumi ir jo keliu. Kiek suprantu, tai tas pats asmuo, kuris slapstėsi nuo teisėsaugos ir buvo įtariamas mažiausiai dviejų žmonių žmogžudyste. Jis buvo rastas negyvas, o mirties priežastis – užspringo savo paties skrandžio turiniu.

Continue reading „Ar tikrai “Drąsos kelias” – tik populizmas?“

grotos1

Lietuvoje paminėtos nepriklausomos valstybės atkūrimo 21-osios metinės. Toks laiko tarpas valstybės istorijoje yra pakankamai ilgas, kad galėtume įvadinti, kokios teigiamos ir neigiamos permainos įvyko.

Galime pasidžiaugti bent daline žodžio laisve, susirinkimų laisve. Katalikų bažnyčios bei kitų krikščioniškų konfesijų veiklai jau netrukdoma. Tačiau Lietuvai labai pakenkė nuo 2008 metų pabaigos pasireiškusi ekonominė ir finansinė krizė. Ir čia vėlgi reikia ieškoti gilesnių šios krizės šaknų, nes kai kuriose kaimyninėse valstybėse krizės poveikis jau neutralizuotas, o Lietuvoje vis dar jaučiamas didžiulis nuosmukis. Tenka konstatuoti, kad gili krizė susijusi su  Lietuvoje įsigalėjusia korupcija. Būtent didžiulės korupcijos įtakoje įvyko daugelis neigiamų procesų.

Continue reading „Ar veikia Lietuvoje konclageriai?“

Saulius-Stoma

Šiurpiausios tragedijos taip pat gali nusibosti. Atrodo, dalį visuomenės jau ima erzinti ir kraupi Drąsiaus Kedžio giminės istorija.

Iš tikrųjų – kiek galima?

Tačiau argi dėl niekaip nesibaigiančio pedofilijos skandalo kalti tie, kurie dėl jo ir kenčia? Reikia turėti geroką širdies ydą, kad galvotum kaip tik taip. Tikrieji pedofilijos bylos kaltininkai vis dar lieka kažkur anapus.

Tiesos paieška įstrigo valdžios institucijose. Tad laikyti su tuo nesitaikstančius žmones atgrasiais kliauzininkais yra daugiau nei keista.

Continue reading „Apie “netikrą” princesę ir pedofilus“

ziobiene_edita

Seimo Pirmininkė Irena Degutienė, spalio 8 dieną susitikusi su piketo prie Lietuvos Respublikos Seimo „Dėl Vaiko teisių kontrolierės E.Žiobienės atstatydinimo“ atstovėmis (visuomeninio judėjimo “Drąsiaus kelias” nare pedagoge Danute Maslauskiene, antipedofilinio judėjimo atstove pedagoge Vida Vrubliauskiene bei Londono lietuvių visuomeninio judėjimo “Veritas“ astove teisinį išsilavinimą turinčia Agne Gredeckaite) pažadėjo greitu laiku pasikviesti Vaiko teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę ir paprašyti jos pačios atsitatydinti. Tokią Pirmininkės nuostatą patvirtino po susitikimo interviu “Lietuvos ryto” žurnalistams davęs Pirmininkės atstovas ryšiams su visuomene.

Continue reading „Atviras laiškas dėl Vaiko teisių kontrolierės Editos Žiobienės“

teta 008

Rugpjūčio 17 dieną Vilniuje nutraukta prie Generalinės prokuratūros visą mėnesį trukusi bado akcija. Šios akcijos iniciatoriai – „Drąsiaus kelio“ judėjimas.

Šia akcija buvo norima atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį dėl vis dar deramai netiriamo Drąsiaus Kedžio nužudymo.

„Drąsiaus kelio“ valdybos pirmininkė Audronė Skučienė teigė, kad akcija kol kas nutraukiama, bet ji neatmetė galimybės, jog po kurio laiko bado akcija gali būti pratęsta.

Prie Generalines prokuratūros rugpjūčio 17 dieną 10 valandą ryte prasidėjo piketas, kuriame dalyvavo septyni Junginio demokratinio judėjimo (JDJ) nariai iš Kėdainių, Radviliškio, Tauragės ir Vilniaus.

Continue reading „Piketuoti jau pavojinga ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje“

radzevicius_tttttttt

Gavau elektroninį laišką su pranešimu spaudai – kvietimu. Vėliau man net paskambino laiško autorius su prašymu pasirūpinti, kad šiame renginyje sudalyvautų žiniasklaida ir žurnalistai.

Kadangi Lietuvos žurnalistų sąjunga nedalyvauja politikoje ir nėra politinė organizacija, todėl mandagiai pasiūliau tiesiogiai bendrauti su redakcijomis ir žurnalistais siunčiant jiems informaciją apie renginį. Tai yra kiekvienos redakcijos apsisprendimo reikalas, kiek, kaip ir kas nušvies tą renginį.

Tačiau šiuo atveju man pasirodė įdomi pati akcija ir jos tikslas (ai). Aš asmeniškai aiškiai ir nesupratau, ko konkrečiai siekiama šia akcija ir ar tai nėra tik PR triukas, kuriuo bus bandoma paskleisti visuomenei kokią nors koduotą mintį?

Continue reading „Kada visuomeninis judėjimas tampa politika? Riba labai trapi“

skinai

Šio straipsnio kai kurios sąvokos ir retorika atspindės mūsų visuomenės ir ją tiriančių tyrėjų ir specialiųjų tarnybų retoriką. Norėjau padiskutuoti apie „skinų“ judėjimą.

Pastaruosius trejus metus, mano žiniomis, jį intensyviausiai tyrė vienas mokslininkas Tadas ir VSD. Atskirose kontorose ir atskirais tyrimo metodais. Rezultatai irgi, savaime suprantama, atskiri, kai kur – prasilenkiantys, nesutampantys.

Tiesa, Lietuvos musulmonus bene aktyviausiai šiuo metu tiria tiktai VSD. Universitetuose tai nėra labai populiari tema. Jeigu tik supopuliarėja, tai tas tyrėjas, kaip šį pavasarį atsitiko vienai VU studentei, sulaukia VSD skambučio. Kvietimas susitikti. Pokalbiui.

Continue reading „Naujieji fundamentalistai“

kedys_px600

Birželio viduryje Kaune buvo surengtas mitingas už teisinės valstybės atkūrimą. Tai jau ketvirtas tokio pobūdžio mitingas nuo šių metų pavasario pradžios. Jį organizavo pilietiniai judėjimai – „Drąsiaus kelias“, Tautos ateities forumas, „Vyčio“ judėjimas, Vienybės forumas, Kauno krašto demokratinis judėjimas. Mitinguota Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus. Tik vasarą į mitingus susirenka mažiau žmonių. Jei gegužės mėnesį surengtame pilietiniame mitinge dalyvavo per tūkstantį žmonių, tai šį sykį susirinko apie keturis šimtus kauniečių bei Kauno svečių.

Continue reading „Mūsų jau tikrai – nebe trys milijonai“

kedys_px600

Kviečiame atvykti į pilietinį mitingą Kaune, kurio pagrindinė tema – teisinės valstybės atkūrimas. Mitingas vyks š.m. birželio15 dieną 17 valandą Kaune, Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus.

Kviečiame atvykti visus – nukentėjusius nuo korumpuotų teisėsaugos pareigūnų, nuo didžiulės mokesčių naštos, išmokų mažinimo ir visus, kurie nori priešintis išnaudotojų klestėjimui. Darbingi žmonės išvaromi iš Lietuvos, didinami mokesčiai ir mažinamos pensijos.

Continue reading „Kviečiame į pilietinį mitingą Kaune“

stop 1

Nebegaliu tylėti. Ir ne todėl, kad noriu prisijungti prie daugybės žmonių, kurie jau pareiškė vienokią ar kitokią savo nuomonę apie Drąsių Kedį, jo dukrelę, pedofilus ir susiklosčiusią situaciją. Tiesiog sunku tapo žiūrėti, kaip mergaitės, vaiko, kurio ateitis kabo ant plauko, likimas tampa vis panašesnis į visos Lietuvos. Kadaise, 1940-aisiais, mus pardavė. Ilgam. Ir prievartavo neseniai pilnametystės sulaukusią valstybę. Dabar naujai valstybei jau dvidešimt metų, tačiau su ja toliau elgiamasi iškrypėliškai. Nuo pat kūdikystės (Sausio 13-ąją valstybei nebuvo nė metų…).

Tiems, kurie dar to nesupranta, atsakingai pareiškiu, kad D. Kedžio dukrelės likimas – visų mūsų reikalas. Kodėl? Prisiminkime precedento teisę, kai pagal vieną atvejį vėliau sprendžiama apie kitus, analogiškus.

Continue reading „Apie Liūtaširdžius“