Vyriausybės posėdyje buvo nepritarta siūlymui nustatyti progresinius gyventojų pajamų mokesčio tarifus.

Vyriausybės nuomone dėl taikomo diferencijuoto neapmokestinamojo pajamų dydžio, gyventojų pajamų apmokestinimo sistema jau dabar yra progresinė. Mokesčių sistemos progresyvumas taip pat užtikrinamas plečiant kapitalo pajamų, dominuojančių aukštas pajamas gaunančių gyventojų grupėje, apmokestinimą bei apmokestinant gyventojų nekilnojamąjį turtą.

Continue reading „Vyriausybė nepritaria siūlymui dėl progresinių mokesčių”

Finansų ministerijos duomenimis, centrinės valdžios sektoriaus skola rugsėjo mėnesį padidėjo 174,4 mln. eurų ir mėnesio pabaigoje buvo 13,882 mlrd. eurų arba 37,5 proc. prognozuojamo 2015 metų BVP (36,995 mlrd. eurų).

Centrinės valdžios sektoriaus užsienio skola per mėnesį sumažėjo 11,5 mln. eurų ir rugsėjo pabaigoje sudarė 76,3 proc. visos centrinės valdžios skolos: skola užsienio bankams ir kitoms finansų institucijoms buvo 9,191 mlrd. eurų, tarptautinėms organizacijoms – 1,395 mlrd. eurų.

Continue reading „Centrinės valdžios sektoriaus skola rugsėjo pabaigoje sudarė 37,5 proc. BVP”

Šių metų devynių mėnesių centrinės valdžios deficitas buvo 64 mln. eurų ir sudarė 0,17 proc. prognozuojamo 2015 metų BVP, rodo Finansų ministerijos duomenys.

Devynių mėnesių centrinės valdžios pajamos buvo 7,800 mlrd. eurų, išlaidos – 7,485 mlrd. eurų. Sandoriai su nefinansiniu turtu per šių metų sausį-rugsėjį sudarė 379 mln. eurų.

Continue reading „Centrinės valdžios perteklius rugsėjį – 35 mln. eurų”

Spalio 22 d. į valstybės iždą įplaukė lėšos už praėjusią savaitę tarptautinėse kapitalo rinkose išplatintas euroobligacijų emisijas.

„Tarptautinių investuotojų parodytas pasitikėjimas Lietuva, kai rekordiškai ilgam laikotarpiui pasiskolinome palankiausiomis sąlygomis per visą šalies skolinimosi istoriją, padės mums ne tik pigiau perfinansuoti ankstesnes skolas, bet ir skirti papildomų lėšų svarbiems, visuomenės gerbūvį užtikrinantiems, projektams“, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius. 

Continue reading „Lėšos už euroobligacijas – jau valstybės ižde”

Finansų ministras Rimantas Šadžius pasirašė įsakymą „Dėl muitinės tarpininkų registravimo ir veiklos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo, kuriuo vietoj muitinės pareigūnų teisės nustatoma jų pareiga tam tikrais atvejais panaikinti muitinės tarpininko registravimą.

Vadovaujantis iki šiol galiojusia tvarka, muitinės tarpininko registracija dėl pažeidimų iš esmės galėjo būti naikinama pasirinktinai – t. y. sprendimus dėl tarpininko veiklos stabdymo priimantis subjektas galėjo nuspręsti subjektyviai, ar muitinės tarpininko registraciją naikinti. Tokia pasirinkimo galimybė neužtikrino skaidraus ir sąžiningo muitinės pareigūnų darbo.

Continue reading „Mažinama galimybė korupcijos apraiškoms muitinėje”

Finansų ministerijos duomenimis, valstybės biudžetas ir savivaldybių biudžetai per šių metų sausį-rugsėjį pajamų gavo 2,0 proc. (101,3 mln. eurų) daugiau nei planuota ir 7,6 proc. (373,4 mln. eurų) daugiau nei tą patį laikotarpį pernai.

Prognozuotos bendros devynių mėnesių biudžetų pajamos – 5 179,4 mln. eurų, faktinės – 5 280,6 mln. eurų.

Continue reading „Devynių mėnesių biudžetas – su pajamų pliusu”

Šiandien finansų ministras Rimantas Šadžius su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atstovais aptarė Lietuvos ekonomikos apžvalgos projektą, kuris bus svarbus, vertinant mūsų šalies pasirengimą narystei šioje organizacijoje.

Apžvalgoje daugiausiai dėmesio skiriama politikai, kuri užtikrintų ilgalaikį šalies ekonomikos augimą. 

Continue reading „Rengiantis narystei EBPO – diskusija apie Lietuvos ekonomiką”

Pasibaigus pirmajam 2013 m. pusmečiui valstybės įsiskolinimas advokatams, tiekiantiems antrinę teisinę pagalbą, vėl artėja prie 3 mln. litų, o Lietuvos advokatūra ir toliau gauna skundus iš advokatų dėl vėlavimo išmokėti atlyginimus už suteiktas paslaugas.

Sutrikdytą advokato veiklą pajunta ir jų paslaugų reikalingi gyventojai. Ilgus metus iš esmės Finansų ministerijos nesprendžiama problema turi neigiamą poveikį valstybinio socialinio draudimo biudžetui – auga advokatų, prašančių atidėti mokesčius, skaičius.

Continue reading „Atsiskaitymo su advokatais sunkumų turinti valstybė augina „Sodros“ deficitą – daugėja advokatų, teikiančių prašymus dėl mokesčių atidėjimo”

radzevicius_tttttttt

Teko dalyvauti VMI surengtame “apskritame stale”, kur vyko diskusija apie individualią veiklą ir išskirtinę “laisvųjų profesijų” veiklą.

Kol kas dar neturiu aiškaus atsakymo apie Lietuvos mokestinės sistemos privalumus ir ypač trūkumus.

Tačiau mane labai “nudžugino” vienas faktas. Kai šių metų vasarį Valstybinė mokesčių inspkecija su Finansų ministrerija “pakomentavo” “laisvosios profesijos” apibrėžimą, tuo pačiu pateikė tris “naujienas”.

Continue reading „Žurnalistai pagal VMI: “laisvi” kaip makleriai, brokeriai ir lobistai. Kirpėju būti geriau”