Aristotelis  sakė, kad žmogaus gyvenimo tikslas yra tinkamai elgtis, o Gėtė – kad gyvenimo paslaptis yra pats gyvenimas.

Tačiau jokia filosofinė mokykla nesugebėjo paaiškinti: o kodėl vieniems žmonėms reikia tokių milžiniškų turtų, kai tuo pat metu milijonai kitų skursta visą gyvenimą. Moemas Somersetas pastebėjo, kad duodama  išmalda – tai geraširdiškumas, o geraširdiškumas – tai dorybė; bet ar šis gėris gali atlyginti už suluošintam žmogui padarytą blogį, kurį sukėlė jo skurdas?

Continue reading „Mūsų gyvenimas panašus į nuskendusio “Costa Conkordia” laivo ir jo įkaušusio kapitono elgesį“

matulevicius____

Manau, kad ne tik aš vienas, bet ir nemaža dalis mūsų nuoširdžiai laisvindamiesi iš sovietinės sistemos tikėjome vakarietišku ekonomikos raidos modeliu.

Tačiau niekas net sapnuoti nesapnavo, kad privatus interesas gali būt iškeltas aukščiau už visos visuomenės bendruosius interesus. Jau susikūrė visiškai nauja „verslo“ rūšis, kai legaliai iš valstybės vagiama. Kadangi mes Lietuvoje neturime normalios teisėsaugos sistemos, tai per visus dvidešimt vienerius Nepriklausomos valstybės metus verslas, kuris pagrįstas machinacijomis, ne tik nemažėja, bet plečiasi ir auga.

Continue reading „Laikas pradėt sodinti į kalėjimus“

Šiandien portalo “Slaptai” svečias – buvęs ilgametis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius.

Dr. A.Matulevičius dabar vadovauja visuomeniniam judėjimui “Tautos ateities forumas” (TAF). A.Matulevičius taip pat yra didelį populiarumą sulaukusios knygos “Valstybės valdymo užkulisiai” autorius. Spalio 25 dieną TAF vadovas su keliomis kitomis visuomeninėmis organizacijomis rengia piketą prie LR Konstitucinio Teismo. Bus viešai piktinamasi dėl Konstitucinio Teismo neleistinų veiksmų griaunant lietuviškąją šeimą kaip mūsų tautos ir valstybės egzistencinį pagrindą.

Su Tautos Ateities Forumo vadovu Algimantu Matulevičiumi kalbasi portalo Slaptai.lt žurnalistas Gintaras Visockas. 

Continue reading „“Matulevičiau, mažiau kalbėk apie tai, ką žinai, ir grasinimai liausis”“

matulevicius____

Pasaulis bruzda. Neramu arabų šalyse, netyli Graikija, eina į gatves Prancūzija, Portugalija, Anglija, Čekija. Protestuoja visa Europa. Atsibudo net JAV, ten jau beveik mėnesį protestuoja jaunimas, o juos kuo toliau, tuo labiau palaiko visa Amerika. Ir tai – jau rimti didžiulės ligos simptomai. Ligos, kuri turi vienintelę teisingą diagnozę –  gobšumas, naudos siekimas bet kokia kaina. Tai fiasko, kurį patyrė grandiozinis žmonių apvogimas. Tai – kracho pradžia. Prieš daugiau nei trisdešimt metų buvo sukurptas scenarijus, kaip globaliai apvogti pasaulį. Ir šis planas tikrai pavyko .Jis suklestėjo griuvus SSSR. Nebeliko ko bijoti, ir buvo galima, paleidus į „laisvę“ privačią žiniasklaidą, išvystyti neregėto masto melo kompaniją, esą laisvoji rinka ir demokratija atneš Žemei rojų.

Continue reading „Kas turi atsitikti, kad lietuvis atsibustų?“

matulevicius____

Praeitą savaitę atvykę į Lietuvą tarptautinių žmogaus teisių organizacijų atstovai patvirtino, kad buvome teisūs teigdami, kad šalies generalinė prokuratūra savivaliauja ir pati dangsto nusikaltimus. Tai patvirtina vis nauji į viešumą iškylantys faktai.

Kodėl toleruojama tokia tvarka, kai vienas prokuroras, toks kaip Mindaugas Dūda, gali vienasmeniškai perbraukti Seimo NSGK tyrimą ir viso Seimo priimtas išvadas? Prokurorai privalėjo kruopščiai ištirti ir pasiūlyti teismui bausti už savivaliavimą, tarnybinių įgaliojimų viršijimą, žmogaus teisių daugkartinius pažeidimus bei kitų tarptautinių konvencijų sulaužymą neteisėtai suimant, įkalinant ir kankinant žmones, buvusius VSD vadovus M.Laurinkų, A. Pocių ir D. Dabašinską.

Continue reading „Darius Valys dar gali pateisinti savo paskyrimą“

Matulevicius_2

Buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Algimantas Matulevičius praėjusią savaitę netikėtai surengė spaudos konferenciją, kurią derėtų įvardinti skandalinga.

Tema – verta dėmesio. Pasirodo, visuomeniniam judėjimui “Tautos Ateities Forumas” vadovaujantis dr. A.Matulevičius sulaukė gasinimų. Praėjusią savaitę į jo mobilųjį telefoną viena po kitos atkeliavo dvi suglumti privertusios žinutės. Pirmasis pranešimas skambėjo šitaip: “Algi, užteks kabinėtis prie padorių žmonių, jei nebaigsi – sutraiškysime”. Antroji žinutė mažai kuo skyrėsi nuo pirmosios: “Mulki, jei tau dar neaišku, tai sakome, neliesk Viktoro ir Valdo, nes jie ne tavo nosiai, purkštausi, gali likti ir be nosies”.

Continue reading „Tautos Ateities Forumo pirmininkui Algimantui Matulevičiui ir vėl grasinta“

video_cip

Dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas Tautos Ateities Forumas yra paskelbęs ilgalaikę akciją “STABDYK VALDININKŲ SAVIVALĘ”. Visi puikiai žinome, kaip Lietuvos valdininkai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi, mėgaujasi neteisėtomis privilegijomis, vangiai rūpinasi visuomenės bėdomis. TAF lyderis įsitikinęs, jog apie visus tokius atvejus būtina kalbėti viešai. Tik viešumas gali tapti valdininkų savivalę, gobšumą, pasipūtimą tramdančiu vaistu.

Ši TAF inicijuota akcija jau duoda konkrečių rezultatų. Į TAF pradejo kreiptis nuo valdininkų nukentėję žmonės. Šiandien Slaptai.lt pateikia TAF pirmininko Algimanto MATULEVIČIAUS pokalbį su savo interesus drąsiai ginančiu bei viešumo nepabijojusiu vilniečiu Vytautu.

Continue reading „Ką Tautos Ateities Forumui papasakojo vilnietis Vytautas“

video_cip

Tai – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko Algimanto Matulevičiaus sveikinimas šv. Velykų proga. Tačiau šis sveikinimas nepanašus į tradicinį. Kalbama ne vien apie pavasarį, atsinaujinimą, atgimimą. Kalbama apie laisvosios rinkos apologetus, besaikį godumą, kiniečius, norėjusius “Sibirą paversti žydinčiu sodu”… TAF vadovas įsitikinęs, jog lietuviai, Sovietų Sąjungoje užėmę pirmąsias pozicijas, vieni iš pirmųjų gali tapti ir Europos Sąjungoje.

Continue reading „Dr. Algimantas Matulevičius: “Sovietų Sąjungoje buvome pirmieji, pirmieji galime tapti ir Europos Sąjungoje”“

demokratija_rinkimai_0

Šiuolaikiniame pasaulyje ir Lietuvoje vykstantys reikšmingi įvykiai ir įvairūs socialiniai  kataklizmai visu aštrumu kelia daugelį įvairiausių klausimų, tame tarpe – demokratijos minties ir praktikos aktualijas.

Pas mus piliečiai nusivylę demokratija, žemas politinis aktyvumas. Pastarieji savivaldybių rinkimai dar kartą apnuogino mūsų demokratijos ydas ir sukėlė žmonių nepasitenkinimą.

Aistras dar pakurstė R.Pakso viešai išsakyta nuomonė apie tiesioginę demokratiją ir jos privalomumus lyginant su realiai veikiančiomis atstovaujamosios demokratijos formomis. Sureaguota vienareikšmiai: idėja neverta dėmesio, o jos autorius mažiausiai populistas. Argumentai – demokratijos modelis antikinis, niekur nenaudojamas, nes netinka dabartinėms sąlygoms. Argumentų mažokai, jie neišsamūs.

Continue reading „Lietuvos demokratijos grimasos“

klaipeda_0

Šiandien visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt skelbia 6-ąjį Tautos Ateities Forumo pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus pasakojimą apie kvailiausius, nemokšiškiausius, idiotiškiausius lietuviškojo privatizavimo atvejus, surengtus po nepriklausomybės atkūrimo.

Per pastaruosius du laisvės dešimtmečius tokių pavyzdžių susikaupė užtektinai. Visi jie – skandalingi. Dėl tyčia ar netyčia prarastų gamyklų, įmonių, fabrikų mūsų šalies biudžetas neteko milijardinių įplaukų. Pelną valstybei galėję teikti objektai prarasti amžiams. Bet dėl tų milžiniškų nuostolių niekas iš valdžios vyrų bei moterų nenubaustas. Net deramai neišbartas, nepasmerktas. Šiandien mūsų dėmesio centre – klaipėdietiškos nesąmonės. Su Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininku dr. Algimantu MATULEVIČIUMI kalbasi Slaptai.lt žurnalistas Gintaras VISOCKAS.

Continue reading „Kvailiausi, nemokšiškiausi, idiotiškiausi lietuviškojo privatizavimo pavyzdžiai ( 6 )“

video_cip

Kodėl derėtų dalyvauti profesinių sąjungų rengiamame kovo 19-osios mitinge prie Seimo ir Vyriausybės? Ar profsąjungų lyderiai nepadarė klaidos, kadaise pasirašydami nacionalinį susitarimą su Vyriausybe? Kas ir kodėl nenori, jog būtų didinama minimali alga? Ar tikrai Nerijus Numavičius tapo milijardieriumi ir netrukus jo nuotrauka bus paskelbta žurnale “Forbes”? Kodėl ekonominės krizės metais pasaulyje atsirado šimtas naujų milijardierių? Ką omenyje turi premjeras Andrius Kubilius, sakydamas, esą “kito kelio nėra”? Kodėl Nobelio premijos laureatai ragina JAV prezidentą nacionalizuoti kai kuriuos Amerikos bankus? Ar Lietuvai nereikėtų turėti bent vieno nacionalinio banko? Kuo įsimintina Naomi Klein “Šoko doktrina”? Kuo Japoniją ištikusi nelaimė naudinga rusų dujininkams ir naftininkams?

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas MATULEVIČIUS.

Continue reading „Kaip Lietuvoje galima tapti milijardieriumi“

video_cip

Reformos Generalinėje prokuratūroje – įstrigo. Naujasis generalinis prokuroras Darius Valys ne visuomet elgiasi ryžtingai, principingai, drąsiai. Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus įsitikinimu, matydama tokį akivaizdų “tūpčiojimą vietoje”, savo svarų žodį privalėtų tarti Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visi puikiai supranta: generaliniam prokurorui daromas milžiniškas spaudimas. Todėl ir reikalinga Prezidentės parama. Nepakenktų ir aktyvesnė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko Arvydo Anušausko pozicija. Tačiau svarbiausia, kad pats D.Valys nebijotų drąsiai žengti bent pirmųjų konkrečių žingsnių: ryžtingai atsikratytų susikompromitavusių prokurorų ir iškeltų baudžiamąsias bylas bent keliems stambiems aferistams.

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – TAF pirmininkas Algimantas MATULEVIČIUS, pasakojantis, kaip jis reformuotų sustabarėjusią Generalinę prokuratūrą.

Continue reading „Kaip Prezidentei derėtų reformuoti Generalinę prokuratūrą“

video_cip

Kodėl per rinkimus Lietuvoje didžiausią reikšmę turi ne idėjos, programos, idealizmas ir padorumas, o pinigai? Kodėl darbuotojai palankiai atsiliepia apie “Achemos” vadovą verslininką milijonierių Bronislovą Lubį? Kodėl mūsų Bažnyčia pasyvi – vengia pareikšti savo nuomonę svarbiausiais valstybės gyvenimo klausimais? Kodėl į Seimą patekti siekiančios visuomeninės organizacijos – susiskaldžiusios ir susipriešinusios? Kodėl gyvename laisvoje Lietuvoje, bet nesijaučiame esą laisvi? Kodėl derėtų bijoti viską išmanančių pranašų? Politika yra valstybės valdymo menas, tačiau Lietuvoje ši nuostata iškreipta: politika tapo melavimo menu…

Videostudijos “SLAPTAI” svečias – Garliavos altaristas, Tautos Ateities Forumo narys Jonas VARKALA.

Continue reading „Garliavos altaristas Jonas Varkala: “Valstybė pirmiausiai turėtų remti Banionį, o ne Sabonį”“

Copy of kkkmmm_0

Kovo 2-ąją dieną sostinėje prie Vilniaus Apygardos teismo surengtas piketas. Piketo organizatoriai – dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamas Tautos Ateities Forumas.

Tądien TAF nariai bandė atkreipti visuomenės dėmesį, kodėl terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą, į kurią įsipainiojusi ir Rusijos slaptoji tarnyba FSB (lietuviškai – FST), mūsų Temidės tarnai nusprendė nagrinėti būtent uždaruose teismo posėdžiuose. Juk uždarų teismo posėdžių praktika būdinga tik totalitarinėms, žmogaus laisvių ir teisių negerbiančioms valstybėms.

Tuo tarpu demokratiškose, laisvose valstybėse teismo posėdžiai, pasak piketą organizavusiojo TAF lyderio A.Matulevičiaus, rengiami labai retai, tik išskirtiniais atvejais.

Continue reading „Demokratinėse valstybėse uždarų teismo posėdžių neturi būti“

video_cip

Tautos Ateities Forumo (TAF) vadovyvė viešėjo Raseinių rajone, kur buvo susitikusi su Viduklės pilietinės bendruomenės “Atauga” nariais Jonu Kaminsku, Birute Dajoriene, Leonu Janušauskiu, Romu Kazlausku ir Remigijumi Kučinsku. TAF pirmininko dr. Algimanto MATULEVIČIAUS ir TAF pirmininko pavaduotojo Rimo URBAUS susitikimas su vidukliškiais truko keletą valandų. Viduklės gyventojus domino viskas: ir rinkimų į savivaldybę tvarkos tobulinimas, ir būsimi Seimo rinkimai, ir visuomeninio judėjimo TAF tikslai bei perspektyvos. Žinoma, neapsieita ir be klausimų apie aukštas šilumos kainas, mažas pensijas, bedarbystę ir masišką emigraciją. TAF vadovas pabrėžė, kad sovietmečiu privilegijų būta mažiau, nei jų turi kai kurie šiandieniniai ponai. O juk privilegijų iš viso neturėtų būti. Ypač neturėtų būti privilegijos … nebaudžiamiems vogti iš valstybės biudžeto. 

Continue reading „Viduklės gyventojus labiausiai domino politikos užkulisiai“

video_cip

Prie Vilniaus Apygardos teismo (Lukiškių aikštė, buvę KGB rūmai) kovo 2-ąją dieną 9 valandą ryto bus rengiamas piketas. Piketo organizatoriai – Tautos Ateities Forumas, vadovaujamas buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus. Šitokiu drastišku būdu TAFo nariai kritikuos lietuviškosios Temidės tarnus, nusprendusius terorizmu kaltinamos Eglės Kusaitės bylą nagrinėti uždarame teismo posėdyje. Pasak TAF pirmininko Algimanto Matulevičiaus, sprendimas nagrinėti rezonansinę bylą už uždarų durų byloja, jog čia galbūt “ne viskas švaru ir skaidru”.

Kad terorizmu kaltinama E.Kusaitė iš tiesų nėra tokia pavojinga, kaip ją traktuoja Lietuvos VSD ir Rusijos FSB, mano ir kiti žymūs Lietuvos politikai, visuomenininkai, advokatai. Pavyzdžiui, buvęs parlamentaras Algirdas Endriukaitis, dabartinis Seimo narys Rytas Kupčinskas, rašytojas Jonas Mikelinskas, disidentė Nijolė Sadūnaitė. Čia pateikiame 30-ies minučių trukmės videoreportažą iš Seime prieš keletą dienų surengtos spaudos konferencijos, kurioje analizuotos simpatijų čečėnų tautai turinčios E.Kusaitės bėdos.

Continue reading „Prie Vilniaus Apygardos teismo – Tautos Ateities Forumo organizuojamas piketas“

video_cip

Lietuva – jūrinė valstybė. Šį teiginį sunku paneigti. Tačiau atgavę nepriklausomybę mes praradome beveik visą savo prekybinį ir žvejybinį laivyną. Arba laivus itin pigiai pardavėme užsieniečiams, arba juos supjaustėme kaip metalo laužą. Tiksliau tariant, užtektinai galingus, modernius, pelną mums nešti galėjusius laivus pardavėme pusvelčiui. Arba atsisakėme jų tam, kad … būtume kuo greičiau priimti į NATO. Žodžiu, buvome tiesiog apgauti. Todėl nenuostabu, kad danai šiandien stintomis šeria kiaules, o mes stintas laikome delikatesu.

Šis videointerviu – apie tai, kas, kaip ir kodėl mus apmulkino, versdamas atsisakyti prekybinių bei žvejybinių laivų. Pokalbio dalyviai – klaipėdietis, verslininkas, Žemaičių partijos pirmininko pavaduotojas Stasys GVAŽIAUSKAS ir Tautos Ateities Forumo (TAF)  lyderis Algimantas MATULEVIČIUS. Ponas S.Gvažiauskas taip pat išdėstė savąją nuomonę, kodėl buvo įkurta Žemaičių partija ir kodėl jos nemėgsta Lietuvos VSD.

Continue reading „Kaip Lietuva prarado savo prekybinį laivyną“

video_cip

Kodėl Lietuva leidžia siautėti tokiems veikėjams kaip Viktoras Uspaskichas? Kokie prokurorai vilkina rezonansines bylas? Kodėl šimtai tūkstančių tautiečių priversti maisto ieškoti ne parduotuvėse, o vadinamuosiuose “maisto bankuose”? Kuo įsiminė mūsų politikų kalbos, rėžtos Vasario 16-ąją? Kam atskaitingi mūsų teisėjai? Kas moka už teisėjų sąmoningai ar nesąmoningai padarytas klaidas? Ar buvęs parlamentaras Aloyzas Sakalas teisingai pasielgė, raginęs teismams suteikti absoliučią “sprendimo laisvę”? Ar sąžiningas, kyšių neduodantis advokatas pajėgus apginti savo klientą? Ar Prezidentė Dalia Grybauskaitė atlaikys vadinamųjų “valstybininkų” spaudimą? Dėl ko Tautos Ateities Forumas į teismą paduoti ketina Lietuvos valstybę?

Tai – dar vienas TAF pirmininko dr. Algimanto Matulevičiaus komentaras.

Continue reading „Apie neteisingą teisingumą“

video_cip

Sunku įsivaizduoti Vilnių be elektros energijos. Akivaizdu, kad be elektros energijos mes neišgyventume nė dienos. Elektros energija – gyvybiškai svarbi. Svarbi visiems. Kaip oras, kaip duona ar vanduo. Tačiau ar už ją mokame tik tiek, kiek ji iš tiesų kaštuoja? O jei už elektros energiją ženkliai permokame, ką privalėtume daryti, kad išsiveržtume iš monopolininkų spendžiamų pinklių? Tautos Ateities Forumo (TAF) pirmininkas dr. Algimantas Matulevičius pateikia savo poziciją dėl elektros energijos kainų. TAF vadovas taip pat svarsto, kodėl apie Lietuvos pramonininkų konfederaciją viešuosiuose šaltiniuose skleidžiama daug netiesos, kodėl nenorima pripažinti, jog verslininko Bronislovo Lubio vadovaujama “Achema” nuveikė daug vertingų darbų.

Continue reading „Apie energetiką – be iliuzijų“

video_cip

Artūras Barauskas – panevėžietis. Kadaise šiame mieste turėjo nedidelę parduotuvę, kurioje prekiavo darbo įrankiais. Žodžiu, priklausė smulkiųjų verslininkų gildijai. Tačiau net ekonominio pakilimo laikais savo verslo negalėjo pavadinti klestinčiu. Mat gražios kalbos apie ekonomikos augimą, jo manymu, jau tada buvo nepagrįstai išpūstos. O prasidėjus nuosmukiui A.Barauskas bankrutavo. Bankrutavo kaip ir daugelis kitų panevėžiečių, turėjusių smulkias kepyklėles, maisto parduotuves ar kavines. Šiandien gatvėje, kurioje jis gyvena, likę beveik vien pensininkai ir bedarbiai. Visi kiti išlėkę laimės ieškoti svetur.

Buvęs verslininkas A.Barauskas į užsienį juodadarbiu plušėti neišvažiavo. A.Barauskas įstojo į dr. Algimanto Matulevičiaus vadovaujamą Tautos Ateities Forumą (TAF)…

Continue reading „Liūdna buvusio verslininko istorija“