caplikas_algis_dar

Šiandien (pirmadienį) taip gražiai, gal net elegantiškai (cit. A.Miškinis) krenta snaigės iš dangaus virš Lietuvos. Ir gula patalu ant jau pavasarėjančios žemės. Žinantys sako, jog jau ir vieversys  turėtų būti parskridęs. Tuoj tuoj varnėnai ims čirkšti obelyse ir kituose medžiuose.

Bet šiandien niekas apie tai nebekalba, nes tai niekai, palyginus su karo būkle (cit. A.Čaplikas) Lietuvoje. Karas jau vyksta antra savaitė, o aš, anadien važiuodamas pro Seimo pirmininkės I.Degutienės namus, kuriuos išduoda sargybos būdelė, nejučiomis ėmiau galvoti: na kaip tokia protinga pirmininkė gali turėti tokį neprotingą pavaduotoją, kalbantį kalinių (cit. berods D.Kuolio) žargonu? Argi kaliniai gali būti liberalai?

Continue reading „Daugiau pozityvo!“

mustynes_1

Knygos Lietuvoje brangios, ne visuomet įkandamos. Vis tik šį kartą nusprendžiau įsigyti Jurijaus Sliozkino “Žydų šimtmetį”. Kad susidomėjau šiuo Kalifornijos Berklio universiteto Rusijos istorijos profesoriaus veikalu, “kalčiausias” kolega Arūnas Brazauskas, internetiniame portale balsas.lt apie “Žydų šimtmetį” parašęs intriguojančią recenziją.

Continue reading „“Mūsų parlamentarai bent jau nesimuša”“

kaka_1

Tiesą sakant, net nesu bandęs aiškintis, ką reiškia šios laidos, transliuojamos per LNK, pavadinimas. Ir niekada to nedarysiu. Bet pasižiūriu kartais todėl, kad dar ir dar kartą įsitikinčiau, kad su humoru (o į tai ,berods, ir pretenduoja ši laida) Lietuvoje yra labai blogai.

Prieš savaitę nusižudė pramogų pasalio žmogus Aurimas Dautartas. Apie internautų komentarus po šios žinios pasirodymo nekalbėsiu – anoniminiai žmonės gali niekieno nematomi masturbuodamiesi voliotis ir kitus volioti pačiame bjauriausiame fekalijų dumble. Nematomi, todėl ir smarvė anoniniminė.

Bet kai iš televizijos ekrano du jauni žmonės dvi dienas paeiliui su neslepiama ironija nutaisę klounų veido išraiškas ima pasakoti apie „mylimo, brangaus“ kolegos mirtį, ne šiurpuliukai, o šiurpuliai nubėga per kūną.

Continue reading „Lietuva – tarsi KaKa-2?“

cyvas110

Valdžios dalybų savivaldoje spektaklis tik prasideda.

Bus smagu, tag apsirūpinkite čipsais, alumi ir gera nuotaika, gerbiameji žiūrovai.

Šiandien Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) apsiraudojo, kad Kaune juos skriaudžia.

Mat, nors jų frakcija didžiausia, prieš ją susiblokavusi opozicija ketina perimti valdžią be konservatorių.

Užtat TS-LKD vadovybėje yra nuomonė, kad Vilniuje galima analogiškai pasielgti su Artūro Zuoko surinkta kompanija, kuri irgi gavo daugiausiai mandatų. Su naujoviška „Jedinstvos“ inkarnacija susidėtų ne tik jie.

Continue reading „Konservatorių „principai” ir liberalūs nacionalistai“

mirazas

Lietuvoje tęsiasi aršios diskusijos dėl to, ar šalyje veikia esminiai teisinės valstybės principai. Kai kurie įtakingi politikai ir teisės ekspertai teigia, kad Lietuva – tai tikra teisinė valstybė, tik kai kurie neteisingi piliečiai ją griauna. Tačiau prisiminkime LNK televizijos laidą „Valanda su Rūta“, kaip joje  kalbėjo prokuroras, ir bus aišku, kokia pas mus „teisinė valstybė“. Yra ir daugiau neteisinės valstybės požymių. Štai susikompromitavęs prokuroras A.Valantinas sėkmingai tęsia karjerą – rengiasi tapti Vilniaus Apygardos teismo teisėju.

Continue reading „Teisinės valstybės miražai“