Agentė, turėjusi slapyvardį „Alpių karvė”


Kaip rašo leidinyje “Süddeutsche Zeitung”apžvalgininkėAnnet Ramelberger, Vokietijos teismas pradeda nagrinėti Rusijos šnipų Andreaso ir Haidrun Anšlagų, gyvenusių Vokietijoje pusę savo gyvenimo, o dabar kaltinamų šnipinėjimu prieš šitą šalį, bylą.

Atvykę į VFR iš Pietų Amerikos dar 1988-aisiais metais, suklastotų Austrijos pasų savininkai suspėjo ne tik sukurti Vokietijoje šeimą, įgyti aukštąjį išsilavinimą ir užauginti dukrą, bet ir užverbuoti, kaip sprendžiama iš valstybės kaltinimo medžiagos, Olandijos URM bendradarbį.

Pastarasis ir sutiko už 70 tūkstančių eurų atlygį perdavinėti rusams slaptus dokumentus iš Europos Sąjungos ir NATO seifų. Taip pat ir Šiaurės Atlanto Aljanso priešraketinės gynybos Europoje dokumentus.

Vokietijos tyrėjai mano, kad sutuoktiniai Anšlagai dirbo Rusijos užsienio žvalgybai (SVR). „O apskritai tokius kaip jie žmonės vadina vunderkindais – tokie žmonės visą savo gyvenimą paaukoja tarnybai žvalgyboje, kuri ir siunčia juos į užsienį tikėdamasi, kad jie kada nors ten pasieks tam tikrų aukštumų, – pasakoja A.Ramelberger. – Žinoma, tėvynės labui“.

Rusams šiuo atžvilgiu nepasisekė, pabrėžiama straipsnyje. Vokietijos kontržvalgybininkams pavyko daugiau nei prieš metus aptikti jų pėdsakus, kai visada drausmingi Andreasas ir Haidrun, pasinaudoję ryšiui su Maskva šaukiniu “Alpenka – 1”(„Alpių karvė – 1“), ir buvo sulaikyti vokiečių greito reagavimo būrio tiesiog prie siųstuvo.

Visus praėjusius metus šnipai – oficialioji Maskva taip ir nesutiko apsikeisti šnipais – praleido tardymo izoliatoriuje, tačiau jų interesams teisme atstovaus Miuncheno advokatas Horstas Diteris Piočkė, turintis nemažai patirties tokiose bylose.

Būtent jis gynė VDR naudai šnipinėjusį Giunterį Gijomą iš tuometinio Vokietijos kanclerio aplinkos ir keletą kitų šnipų iš Rytų. Kaip tvirtinama straipsnyje, jis įrodinės, kad Anšlagų šeimos veikla nepadarė Vokietijai esminės žalos, juk šnipai neužėmė kokių nors reikšmingų valstybinių postų Vokietijoje. „Jeigu ta žala ir yra, tai ją dar teks įrodyti, kaip to reikalauja Vokietijos įstatymai“, – priduria advokatas.

O jeigu kaltinimas taip ir neįstengs įrodyti, kad rusai padarė esminės žalos Vokietijos interesams, jiems teks praleisti Vokietijos kalėjime tik penkerius metus, o ne dešimt, ir tai tik tokiu atveju, jeigu jie nebus iškeisti anksčiau. Tačiau, tęsia gynėjas, neverta laukti, kad Anšlagai „prakalbės“ per procesą – tai prieštarauja jų moralės kodeksui.

O kaip gi Andreaso ir Haidrun dukra? – klausia autorė. Juk visas jos „Vokietijoje gyvenusių tėvų austrų“ turtas buvo areštuotas, o ir Rusijos žvalgyba neskuba rūpintis ja. O jai, „Austrijos pilietei, kuri nėra austrė“, kaip sakoma straipsnyje, liko tik du automobiliai, kuriuos ji jau pardavė, kad gautų pinigų, ir liko keletas draugų vokiečių.

Nuotraukoje: Rusijos šnipai Andreasas ir Haidrun Anšlagai.

Šaltinis: “Süddeutsche Zeitung“

2013.01.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *