Agnė Bilotaitė smerkia liberalų ir Putino šalininkų draugystę Klaipėdoje


Seimo narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė pasmerkė Klaipėdos Liberalų sąjūdžio sprendimą miesto taryboje sudaryti koaliciją su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija. Jos teigimu, liberalai nusprendė valdžią dalintis su atvirai antivalstybine jėga.

„Iškalbinga tą pačią dieną žiniasklaidoje išvysti dvi naujienas: vieną apie liberalų koaliciją su LLRA ir Rusų aljansu, kitą – apie pastarųjų jėgų įvertinimą VSD ataskaitoje apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Kelis metus matėme Rusų aljanso ir LLRA lyderius bendruose renginiuose su Rusijos generaliniu konsulu Klaipėdoje Vladimiru Malyginu, kuris pernai išsiųstas iš Lietuvos kaip Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos (SVR) darbuotojas, siekęs gauti neviešą informaciją apie šalies politiką ir energetikos projektus. Retorinis klausimas, ar konsulatas dirbo ir siekdamas paveikti rinkimų rezultatus konkrečių jėgų naudai,“ – aiškino A. Bilotaitė.

„Nacionalinėje politikoje liberalai demonstruoja provalstybišką laikyseną, o Remigijus Šimašius Vilniuje kategoriškai atsisako bendradarbiauti su valstybei priešiška LLRA. Tuo tarpu Klaipėdoje matome priešingą vaizdą – koalicija formuojama su Rusijos agresiją Ukrainoje teisinančia partija“, – skirtumą pabrėžė Seimo narė.

Parlamentarės teigimu, LLRA ir Rusų aljansas įpratę bet kokią kritiką atremti demagogiškai aiškindami apie tariamą neapykantą rusų ar lenkų tautybei. Ji pabrėžia, jog kritika šioms partijoms ir bendradarbiavimui su jomis neturi nieko bendra su politikų tautybe.

„Neturėtume pasiduoti manipuliacijoms ir aiškiai atskirti tautybę nuo politinių pažiūrų. Rusai ir lenkai yra lygiaverčiai Lietuvos piliečiai. Tautybė savaime nedaro jų valstybės priešais. Tačiau šias tautines bendrijas atstovaujantys politikai savo veiksmais ir pasisakymais verčia abejoti savo ištikimybe valstybei, kurioje gyvena. Jų požiūris į Rusijos veiksmus nesuderinamas su Lietuvos išlikimui būtina nacionalinio saugumo vizija. LLRA ir Rusų aljanso atstovai nuolat segi Georgijaus juosteles, kasmet švenčia Klaipėdos sovietinę okupaciją 1945 metais, smerkia Maidano įvykius, dėl karo Rytų Ukrainoje kaltina būtent Ukrainą, o vienas jų atstovas Seime net ragino NATO bombarduoti Kijevą ir taip „išspręsti konfliktą“.

Tačiau Klaipėdos meras sugeba visa tai ignoruoti ir pakviesti tokią partiją į koaliciją“, – stebisi A. Bilotaitė.

Nuotraukoje: Seimo narė klaipėdietė Agnė Bilotaitė.

2015.04.03; 05:31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.