Beprotiška mafijozų prabanga


Vienas Majamio bosas turėjo spintą, prikimštą laikrodžių už milijoną dolerių, rašo Guidas Olimpijas laikraštyje Corriere della Sera.

„Paauksuotas karstas. Toks, kaip ir jo sūnaus Niko, nužudyto 2010 metais Kanadoje. Vitas Riccutas surengė prašmatnias laidotuves. Jis buvo pagrindinė Italijos organizuoto nusikalstamumo Kanadoje figūra. Jis mirė dėl paprastų priežasčių. Riccutas važinėjo šarvuotu automobiliu ir stengėsi elgtis ramiai. Tai buvo būtina, turint omenyje, kad jis buvo daugelio varžovų taikinys. Tik po mirties jis buvo pagerbtas kaip krikštatėvis iš kino filmo“, – pasakoja straipsnio autorius.

„Nusikaltėlių pasaulyje netrūksta keistų pomėgių ar „beprotybių“. Kadangi pinigų šaltinis neišsenkamas, tai viskas paprasta ir lengvai prieinama. Štai, pasak senos legendos, amerikiečių gangsteris Benjaminas „Bagsi“ Sigelas kartu su savo talkininkais priėjo iki to, kad mažą gyvenvietę Nevadoje pavertė nuodėmių miestu, gavusiu Las Vegaso pavadinimą. Gangsteriai pavertė jį pasauliniu atrakcionu su kazino, teatrais, viešbučiais – ir pajamų šaltiniu“, – rašoma leidinyje.

„Prasčiausias skonis buvo Kolumbijos narkotikų kartelių vadovų. Pirmiausia Pablo Escobaro. Jis nusipirko 1800 ha žemės kartu su dvaru Hacienda Napoles, atsivežė tenai 2 tūkstančius gyvūnų, taip pat ir egzotiškų, pradedant žirafomis ir baigiant raganosiais. Meksikos narkotikų prekeiviai dažnai parsiveždavo į savo vilas tigrų ir liūtų. Gyvūnus rodydavo draugams arba panaudodavo tam, kad atsikratytų priešų“, – sakoma straipsnyje.

„Ten pat Meksikoje Jardines de Humaya (Sinaloa) kapinėse pastatyti antkapiniai mauzoliejai daugeliui vadeivų. Paskutinė pagarba tiems, kurių sąžinę slegia dešimtys, o gal šimtai žmonių gyvybių. Jų įpėdiniai negaili pinigų, net kai atsiduria kalėjime. 2011 metų gegužę policija įsiveržė į tą kalėjimo sparną, kur laikomi narkotikų prekeiviai.

Ten agentai rado visko ir net dar daugiau: bilijardo stalų, plazmos, šaldytuvus, prikimštus alkoholio, dešimtis mobiliųjų telefonų, narkotikų ir visko, kas gali palengvinti „buvimą“ kalėjime“, – rašo korespondentas.

„Mafijozų vadeivų silpnybė – firminiai drabužiai, brangūs ginklai, automobiliai, laikrodžiai. Arba batai iš krokodilo odos už tris tūkstančius eurų. Tokia beprotybė neturi ribų. Tie, kam apsaugai nepakanka pitbulių, perka porą krokodilų savo irštvai apsaugoti. Tai ne prasimanymas, o paskutiniai kai kurių užjūrio banditų išradimai“, – praneša leidinys.

Šaltinis: Corriere della Sera

2014.01.08; 09:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *