Brežnevinis stilius grįžta į Rusijos eterį


Faktinis Rusijos valdovas Vladimiras Putinas labai pamėgo bendrauti su žmonėmis vadinamąja “tiesiogine linija”, kada jam klausimus gali užduoti kiekvienas pilietis. Tokios tiesioginės TV linijos neabejotinai turi itin didžiulę jėgą, ir visų pirma yra skirtos “vidiniam naudojimui”. Neabejotina, kad mass – media pagalba galima suformuoti reikiamą visuomenės nuomonę bet kokiu klausimu. Tokios “tiesioginės linijos“ taip pat – puikiausia politinė reklama. Taigi abejoti, ar V. Putinas 2012-aisiais metais kandidatuos – nekandidatuos į Rusijos prezidento postą, būtų mažų mažiausia naivu. Naujienų portalas newsru.com praneša, kad visos “tiesioginės linijos” yra paprasčiausias farsas. Visi tiesioginės linijos “dalyviai buvo deramai paruošti – “apdirbti” prieš propagandinį šou. Klausimai buvo suderinti, netinkamų šiam vaidmeniui žmonių, kurie galėjo užduoti netinkamus, nepatogius klausimus, tiesiog neįsileido į TV arba netgi užrakindavo jų darbo vietose.

Kaip rašo laikraštis “Vedomosti”, probleminiame ir socialinių neramumų kamuojamame Pikaliovo mieste vadinamosios tiesioginės linijos dalyviai buvo atrenkami centralizuotai, pagal cechų viršininkų rekomendacijas. Su kiekvienu, norinčiu užduoti Rusijos valdovui klausimą, buvo atliekami “aiškinamieji pokalbiai”, gamyklos administracija savo ruožtu derino ir koregavo klausimus. Tiek Pikaliovo, tiek Sajanų – Sušensko HES administracija “neparankius” žmones prevenciškai išsiuntė į sanatorijas, ar tiesiog užrakino darbo kabinetuose.

Rusijos demokratinis judėjimas “Jabloko” savo ruožtu praneša, kad Pikaliove buvo įvesta beveik karinė padėtis, ir “tiesioginėje linijoje” nuskambėjo beprasmis V. Putino savimeilę glostantis klausimas.

“Avtovaz” profsąjungos pirmininkas Nikolajus Karaginas pareiškė, kad TV tilto dalyvius itin kruopščiai ruošė Rusijos valstybinės televizijos ir radijo kompanijos darbuotojai, o tos pačios gamyklos alternatyvios profsąjungos “Jedinstvo” pirmininkas Andrejus Liapinas įžvelgė visas “puikiausias” sovietmečio tradicijas.

Keturi Sankt – Peterburgo kalnų instituto studentai buvo traukiniu atvežti į pamaskvę, kur juos apgyventino Rusijos valstybinio technologijos universiteto vasarnamyje, ir ten juos  “mokė” viešujų ryšių specialistai. .

Vyresni Lietuvos žmonės gerai prisimena ir paskutinio SSSR vadovo Michailo Gorbačiovo vizitą i Lietuvą, ir tą atvejį, kada gamykloje, kurioje dirbo dauguma rusakalbių, staiga vienas Lietuvos patriotas iškėlė plakatą, reikalaujantį grąžinti Lietuvai nepriklausomybę. M.Gorbačiovui tas buvo taip netikėta, kad jis nebesusivaldė ir pradėjo isteriškai šaukti.

Galima daryti begalę išvadų, tačiau ryški viena tendencija – Rusija tampa autoritarine valstybe, ir paskutinis Rusijos Dūmos nutarimas leisti Rusijos prezidentui naudoti karinę jėgą užsienyje be Parlamento pritarimo turėtų sudominti tiek Lietuvos, tiek ES, tiek NATO analitikus.

Pagal  http://newsru.com/russia/11dec2009/putinline.html  paruošė Vadimas Juška.

2009.12.22

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *