Čečėnijos vadovui Ramzanui Kadyrovui nesuprantama Lietuvos pozicija


Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas pareiškė nesuprantąs Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pozicijos.

Pasak dabartinio Čečėnijos prezidento R.Kadyrovo, Lietuvos diplomatai nepagrįstai politizuoja “sportinius klausimus”.

R.Kadyrovą nustebino Lietuvos URM vadovybės pareiškimai, girdi, Lietuvos futbolininkai neturėtų vykti į Grozną žaisti draugiškų futbolo rungtynių. Esą kelionė į Čečėniją esanti nesaugi, be to, – nekorektiška. Apie Čečėnijos valdžios nepasitenkinimą oficialiojo Vilniaus sprendimu pranešė Rusijos informacijos agentūra “Novosti”.

Draugiškos futbolo varžybos tarp Lietuvos ir Rusijos komandų buvo numatytos lapkričio 12-ąją. Jos turėjo būti surengtos neseniai atstatytame Grozno stadione “Achmad – Arena”.

Tačiau Lietuvos URM šių metų spalio pabaigoje pareiškė nerekomenduojanti Lietuvos futbolo federacijai siųsti futbolininkus į Čečėniją, kadangi “Čečėnija įtraukta į sąrašus tų valstybių, kurios laikomos nesaugiomis ir nepatikimomis”. Žodžiu, demokratinis pasaulis niekam nerekomenduoja svečiuotis Čečėnijoje. Šis sprendimas rimtai supykdė R.Kadyrovą. Lietuvos diplomatų pareiškimus Čečėnijos prezidentas palygino su “šaltojo karo laikais, kada politikai versdavo sportininkus boikotuoti sportines šventes”.

Naudodamiesi proga Čečėnijos valdininkai oficialiai išvardino dešimtis paskutiniųjų tarptautinio lygio renginių, kurie nūnai organizuojami Grozne, ir pastebėjo, jog nė sykio dar niekas nesiskundė čečėnišku svetingumu. Čečėnijos valdininkai akcentavo ir tai, kad Grozno gyventojai visuomet pagarbiai žiūri ir į futbolo sirgalius, net jei šie elgiasi ir ypač emocingai. R.Kadyrovas nepraleido progos paminėti ir aplinkybės, esą remiantis Rusijos vidaus reikalų ministerijos pranešimais, nusikalstamumo lygis Čečėnijoje labai mažas, kur kas mažesnis, nei kituose Rusijos regionuose. Suprask, Čečėnijoje daug sykių saugiau nei kituose Rusijos regionuose.

Čečėnijos administracijos vadovas įsitikinęs, kad politikai turėtų padėt puoselėti tarptautinius ryšius tarp šalių, ypač sportinius ryšius, kur “politikos iš viso neturėtų būti”. Pasak R.Kadyrovo, galbūt Lietuva per mažai turinti realios informacijos apie tikrąją padėtį Čečėnijoje. Jei taip, jis galįs tą tuštumą užpildyti. R.Kadyrovas įrodinėjo, jog Čečėnija ir Groznas atviri visiems svečiams.

Tačiau garsi žmogaus teisių gynimo organizacija “Human Rights Watch” visuomet piktai kritikuoja tuos žymius muzikantus ir dainininkus, kurie skrenda koncertuoti į Grozną. Pavyzdžiui, R.Kadyrovo gimtadienio, kuris prilygintas oficialiai Grozno šventei, proga. Minėta žmogaus teisių organizacija pabrėžia, kad atvykdami į Grozną žinomi dainininkai ir atlikėjai ne tik pagerbia diktatorių, bet ir paniekina jo aukas. O R.Kadyrovo aukų – labai daug.

Nuotraukoje: dabartinis Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas.

2011.10.31

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *