Dėl parlamentinio tyrimo


Viena iš Piliečių gynybos paramos fondo veiklos krypčių yra žmogaus teisių padėties Baltarusijos Respublikoje stebėjimas, analizavimas ir visuomenės informavimas apie ją.

Fondas nuo 2000 metų bendradarbiauja su Baltarusijos žmogaus teises ginančiomis organizacijomis, kartu su Europos Tarybos Nevyriausybinių organizacijų konferencija organizuoja seminarus, konferencijas, apvalius stalus žmogaus teisių klausimais, konsultuoja Baltarusijos piliečius žmogaus teisių pažeidimų klausimais.

Pastaruoju  metu viešojoje erdvėje toliau svarstomi Lietuvos valstybinių institucijų priimti sprendimai Baltarusijos piliečių atžvilgiu. Į diskusiją Seime „Lietuva – Baltarusija: atominės energetikos kaimynystėje“ neįleisti turintys galiojančias vizas visuomeninio judėjimo „Astravo elektrinė – nusikaltimas“ koordinatorius Mikalajus Ulasevičius, Baltarusijos AE visuomeninės ekspertizės koordinatorė Tatjana Novikova.

Paaiškėjo, jog į Vokietiją nebuvo įleistas Michailas Kostiajevas, iniciatyvinės grupės dėl Baltijos AE statybos referendumo narys, nes Lietuva jį įtraukė į nepageidaujamų asmenų sąrašą.Minėtiems atominės energetikos aktyvistams nutraukiamos iki metų pabaigos suplanuotos kelionės į Vokietiją ir Švediją. Migracijos departamentas priėmė sprendimą išsiusti iš šalies ir trejus metus neįleisti į Lietuvą buvusio Baltarusijos kariuomenės šauktinio Stepono Zacharenkos, aukščiausi Baltarusijos pareigūnai investuoja į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje.

Prašau artimiausiame Seimo Užsienio komiteto posėdyje inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl  klausimų, susijusių su Lietuvos valstybinių institucijų pozicija Baltarusijos pilietinės visuomenės aktyvistų atžvilgiu.Tikimės, parlamentinis tyrimas išsklaidytų  abejones dėl mūsų valstybės prioritetų demokratijos vystymo požiūriu, sumažintų šiuo metu Lietuvoje esančių Baltarusijos pilietinės visuomenės atstovų nuogąstavimus dėl jų saugumo mūsų šalyje, sustabdytų tolesnį Lietuvos valstybės tarptautinio autoriteto menkinimą. 

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Piliečių gynybos paramos fondo direktorius Stasys Kaušinis, šio pranešimo autorius.

2012.10.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *