Dėl pasipriešinimo valstybės užgrobimui


Vilniaus tautininkai, susirinkę į konferenciją, skirtą paminėti Tautininkų sąjungos atkūrimo pirmąsias metines, priėmė pareiškimą.

Pareiškime konstatuojama. kad Vyriausioji rinkimų komisija bei kitos valstybės institucijos nesiėmė veiksmingos prevencijos dėl Darbo partijos, Lenkų rinkimų akcijos bei kitų partijų atstovų vykdyto sistemingo įstatymų ir Konstitucijos pagrindų pažeidinėjimo. Pareiškime taip pat  pabrėžiama, kad tinkamai neįvertinus masinių Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų, buvo iškreipta tautos valia.

Pareiškimo autoriai apgailestauja dėl valstybės teisinės sistemos bejėgiškumo, tiriant politinės korupcijos ir finansinio grobstymo, susijusio su politikais, bylas, o taip pat politinių partijų rinkimų kampanijos neskaidraus finansavimo.  

Susipažinę su naujosios Vyriausybės programa, pareiškimo autoriai pastebi, kad joje ciniškai atsiribojama nuo rinkiminių pažadų skatinti ekonomiką ir mažinti socialinę atskirtį, tačiau netrūksta įžūlių antikonstitucinių nuostatų, pakertančių valstybinės kalbos statusą ir nacionalinės kultūros bei švietimo interesus.

Todėl tautininkai p a r e i š k i a:

kad grėsmingai didėja neteisėto valstybės užvaldymo pavojus, kai valdančiosios koalicijos veikloje vyraujančią įtaką įgyja su užsienio valstybių interesais susijusios politinės jėgos, o jų naudojami metodai neretai primena organizuotų nusikalstamų grupuočių veiklą. Todėl tokia koalicija kelia egzistencinę grėsmę Tautos ir Valstybės likimui.

K r e i p i a m ė s  į  tautos šviesuomenę, garbingus politikus ir visus piliečius bei organizacijas, išpažįstančius tautos atgimimo sąjūdžio vertybes,  s i ū l y d a m i  telktis valstybės ir tautos ateities labui, ir  k v i e s d a m i  į platų visuomeninį tautos atstovų suvažiavimą, kuriame būtų aptarta susiklosčiusi padėtis, priimtos Valstybės stiprinimo bei Tautos gyvybingumą užtikrinančios strateginės veiklos gairės, o taip pat būtų sudarytos organizacinės struktūros valdžios institucijų veiklos visuomeninei priežiūrai įgyvendinti. 

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Konferencijos pirmininkas Gintaras Songaila.

2012.12.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *