Detektyvinė Boeing‘o sudužimo Rusijoje istorija: lėktuve buvo Tatarstano prezidento sūnus ir FSB darbuotojas


Per lėktuvo katastrofą Kazanėje žuvo 50 žmonių, tarp jų ir Tatarstano prezidento sūnus, rašo Il Mondo korespondentas.

Tatarstano aviacijos kompanijos Boeing 737-500 sudužimo leidžiantis tarptautiniame Kazanės oro uoste paslaptis darosi vis tamsesnė. Apie incidentą tebegaunama prieštaringos informacijos, tarp priežasčių neatmetamas ir teroro aktas, tvirtina leidinys. Katastrofoje žuvo FSB vadovas Tatarstane ir respublikos prezidento sūnus.

„Prieštaringos žinios gaunamos ir apie vadinamąsias juodąsias dėžes: kol kas rastas vienas, smarkiai apgadintas pats įsirašinėjantis lėktuvo aparatas. Tyrimo komitetas paėmė ir kitas medžiagas bei dokumentus, taip pat ir vaizdo įrašus. Transporto ministras atmeta teroro akto versiją, tačiau tyrėjai nagrinėja visas įmanomas versijas“, – sakoma straipsnyje.

Tarp galimų katastrofos priežasčių minimos oro sąlygos, tačiau jos buvo normalios: matomumas siekė 10 mylių. Lėktuvas buvo praėjęs visus rutininius patikrinimus, pranešė vice premjeras Arkadijus Dvorkovičius, susitikęs su premjeru Dmitrijumi Medvedevu. Vyriausybės vadovas pavedė ministrams tiesiogiai užsiimti tuo klausimu, rašo leidinys. Tyrimo komitetas iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį „Oro transporto judėjimo ir eksploatacijos saugumo taisyklių pažeidimai, sukėlę dėl neatsargumo dviejų ar daugiau asmenų mirtį“.

„Lėktuvo katastrofoje žuvo 50 žmonių: 44 keleiviai ir šeši įgulos nariai. Pasak tyrėjų, lėktuvas nukrito beveik vertikaliai tarp pakilimo juostos ir vairavimo tako. Sprogus kuro bakams kilo gaisras, kurį pavyko užgesinti tik rytą.

Tarp žuvusiųjų – Irekas Minnichanovas, vienas iš Tatarstano Respublikos prezidento Rustamo Minnichanovo sūnų. Kaip patvirtino Tatarstano vice premjeras Jurijus Kamaltynovas, per lėktuvo katastrofą taip pat žuvo vietinių Rusijos specialiųjų tarnybų (FSB) vadovas Aleksandras Antonovas. Lėktuve taip pat buvo dvi užsienietės: britė Karolina Bull ir ukrainietė Margarita Ošurkova“, – praneša leidinys.

Šaltinis: Il Mondo

Nuotraukoje: gelbėtojai katastrofos vietoje.

2013.11.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *