G. Landsbergis: „Algirdui Butkevičiui nesugebant atsiriboti nuo korupcinių praktikų iki rinkimų, galėtų dirbti techninė vyriausybė“


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, vertindamas šiandien Prezidentės Dalios Grybauskaitės išsakytą ypač  kritišką vertinimą, kad stebimas premjero Algirdo Butkevičiaus išsisukinėjimas tik gilina Vyriausybės krizę ir destabilizuoja Vyriausybę, ragina premjerą A. Butkevičių adekvačiai išgirsti Prezidentės žodžius ir įvertinti savo tolesnes galimybes efektyviai vadovauti Vyriausybei.

„Šiandien Prezidentei Daliai Grybauskaitei iškėlus sąlygą, kad „Vyriausybė gali likti dirbti, jei atsiribos nuo korupcinių įtarimų, veikų ir užtikrins tolimesnį skaidrų ar bent jau skaidresnį darbą“, laukiam iš premjero A. Butkevičiaus principingų veiksmų – Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko bei Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės atleidimo. Jeigu premjero „principingumo“ rezultatas bus toks, kokį vakar matėme, kai socialdemokratai nepaisė A. Butkevičiaus siūlymo dėl susikompromitavusio Ričardo Malinausko narystės sustabdymo, darysime išvadą, kad premjeras tapo pažeidžiamas korupcijai ir savo aplinkos įkaitu, todėl nebegali toliau efektyviai vadovauti Vyriausybei“, – teigė G. Landsbergis.

Pasak TS-LKD pirmininko, premjerui vengiant imtis skaidrinimo veiksmų ir ministrų pakeitimo, Vyriausybės tolesnė veikla, nesant Prezidentės pasitikėjimo, taptų neįmanoma, todėl tokiu atveju TS-LKD yra pasiruošusi svarstyti galimybę paremti techninę vyriausybę.

Nuotraukoje: Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Informacijos šaltinis – tsajunga.lt portalas.

2016.02.11; 06:06

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.