Gamtosauginės organizacijos tapo partnerėmis


Po žymios mokslininkės, pasaulinio garso profesorės, antropologės, orangutanų tyrėjos, gamtosaugininkės dr. Birutės Galdikas bei jos vardo Fondo darbuotojos Sandros Dastikienės ir Judėjimo “Už gamtą” vadovo dr. Algirdo Knystauto susitikimo Vilniuje buvo nutarta, kad organizacijos taps partnerėmis.

Jos rems viena kitos tikslus ir siekius, padės jų įgyvendinimui, sieks saugoti miškus tiek Indonezijoje, tiek Lietuvoje. Vienas bendrų tikslų – retų, nykstančių gyvūnų išsaugojimas, gamtosaugos propaganda visuomenėje, moralinė parama visiems, siekiantiems šių kilnių tikslų.

Abi organizacijos aktyviai bendraus su politikais įvairiuose lygmenyse – nuo vietinio iki aukščiausio, siekiant įteisinti gamtosaugą kaip valstybinį prioritetą. Abi organizacijos tiki, kad moraliniai įsipareigojimai gamtai dabar yra per menki, o vienadienio pelno siekis gali negrįžtamai sunaikinti milijonus metų besivysčiusią unikalią mūsų planetą.

Biologinės įvairovės išsaugojimas, kaip gamtosauginis prioritetas, jau pripažintas Nagojos protokole, po kuriuo parašus padėjo dauguma pasaulio valstybių. Įsipareigojimai gamtai privalo būti vykdomi, o nepamatuotas godumas – stabdomas visomis įmanomomis legaliomis priemonėmis.

Abi organizacijos sutinka, kad gamtosauginis švietimas – vienas kertinių akmenų siekiant gamtos išsaugojimo. Čia stengsimės naudoti ir naujausias technologijas, ir paprastą, tiesioginį bendravimą su gamta. Savo darbe abi organizacijos tikėsis tiek valstybės, tiek verslo, tiek piliečių paramos. Kiekviena diena, kai dėl žmogaus godumo nuo Žemės paviršiaus išnyksta 30 augalų ir gyvūnų rūšių – tiesus kelias į niekur. Kelias į niekur ne tik gamtai – mūsų vaikams ir anūkams.

Nuotraukoje: žymi mokslininkė, pasaulinio garso profesorė, antropologė, orangutanų tyrėja, gamtosaugininkė dr. Birutė Galdikas. 

Judėjimo “Už gamtą” informacija

2012.03.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *