Gėda valstybei, skriaudžiančiai pensininkus


Labai keista, kad Nacionaliniame susitarime, kurį ruošiamasi pasirašyti, numatyta labai gražia forma apvogti pensininkus – labiausiai pažeidžiamą visuomenės dalį, iš kurios daugelis jau nebeturi jėgų užsidirbti, kad turėtų kaip prasimaitinti. Pensijos Lietuvoje ir taip mažiausios iš visų Europos Sąjungos valstybių.

Ar galima taupyti pensininkų sąskaita? Gėda valstybei, kurios vadovai rengiasi taupyti mažindami senatvės pensijas, kurias žmonės užsidirbo, ir našlių pensijas, kurios tesudaro 70 Lt. Man tikrai gėda, labai gėda klausytis tokių valdžios vyrų svarstymų.

 

Pranciška Regina Liubertaitė

Kiek iš pensininkų bus sutaupyta? Skylės biudžete milijardinės, kažkas tuos pinigus iššvaistė, o pensininkų sąskaita bus dengiama. Kodėl pensininkai turi padėti vagims, kurie neteisėtai privatizavo valstybės turtą, švaistė valstybės pinigus per Sodros leidinius, pirko prabangius automobilius už mokesčių mokėtojų lėšas, statė didžiulius prabangius pastatus, kai valstybinės institucijos galėjo apsieiti ir su kuklesniais. Ar visa tai turi dengti pensininkai ir daugiavaikės šeimos? Kodėl neieškoma tų, kurie visokiais būdais vogė iš valstybės? Kodėl vagis ir veltėdžius dar turi paremti pensininkai?

Gal kiek tūkstančių ir bus sutaupyta, bet ar išgelbės valstybę pensininkų skurdinimas.

Žinau vieną įstaigėlę, kuri sutaupė 17000 Lt iš nemokamomis vadinamų atostogų. Ar tokia suma nejuokinga valstybės mastu? Pradėjus viską mažinti, susidaro mažinimo grandinė, kuri žlugdo ekonomiką. Tas aišku ir ekonominio išsilavinimo neturinčiam žmogui: sumažės atlyginimai ar pensijos, žmonės mažiau pirks, o verslas mažiau į biudžetą įmokės mokesčių, todėl ir skylė biudžete didės. Va, ir visa politika.

Neturi mūsų valdžios vyrai nei padorumo, nei sąžinės. Be abejo, ir supratimo akivaizdžiai neturi. Nevalstybinis mąstymas bado akis.

Manau, ne mažinti viską reikia, o pagalvoti, kaip atgaivinti ekonomiką pamažu didinant mažus atlyginimus ir pensijas, kad didėtų apyvarta, o iš jos į biudžetą plauktų didesni mokesčiai. Tik taip atsigausime.

Gintaro Visocko nuotr.

2009 metų rugsėjo 16 diena

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *