Gruzinų milijardierius metė iššūkį Michailui Saakašviliui


Iki šios dienos visuomenės dėmesio nesiekęs ekscentriškasis gruzinų verslininkas, kurio turtas vertinamas milijardais dolerių, pareiškė norįs dalyvauti rinkimuose – siekti Gruzijos prezidento posto. Tiksliau tariant, – nuversti dabartinį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį. Esą Michailas Saakašvilis valdo Gruziją antidemokratinėmis priemonėmis. Provakarietiškam Gruzijos vadovui M.Saakašviliui iššūkį metusio gruzino pavardė – Bidzina Ivanišvilis. Taip rašo žurnalistas Šonas Jolkeris laikraštyje “The Independent”.

Turtuolis Bidzina Ivanišvilis savo atvirame laiške teigia esąs šokiruotas dabartine Gruzijos ekonomika bei politika. Laiške rašoma, kad ponas Bidzina jau daug sykių planavo emigruoti iš Gruzijos. Bet vis susilaikydavo. Dabar ponas Bidzina ketinąs nebėgti iš šalies, bet dalyvauti rinkimuose ir rinkimų pagalba keisti Gruzijos nuostatas.

Michailas Saakašvilis laimėjo prezidento postą, kai Gruzijoje kilo vadinamoji “Rožių revoliucija”. Šalies vadovu jis tapo 2003-aisiais, pažadėjęs gruzinams valstybę paversti europietiška, demokratine. Net ir didžiausi skeptikai priversti pripažinti, jog Gruzija nuo 2003-ųjų radikaliai keičiasi, ir keičiasi tik į gerąją pusę. Tačiau šitaip sakydami oponentai visuomet pabrėžia, esą M.Saakašvilis “turi diktatoriškų užmačių”.

Antroji Michailo Saakašvilio prezidentavimo kadencija baigiasi 2013-aisiais. Žvelgiant teisininko akimis, dar sykį Gruzijos prezidentu M.Saakašvilis tapti tikrai negalėtų. Tačiau Gruzijoje kalbama, kad M.Saakašvilis elgsis labai panašiai, kaip jo mirtinas priešas – Vladimiras Putinas. Jei tai – tiesa, vadinasi, M.Saakašvilis 2013-aisiais sieks šalies premjero posto ir sau lojalaus prezidento, o po to, praėjus vienai pertraukai, vėl dalyvaus prezidento rinkimuose. Nes gruziniškuose įstatymuose aiškiai parašyta – Gruzijos prezidentu galima tapti tik dvi kadencijas iš eilės. Bet niekur neparašyta, jog negalima tapti prezidentu trečią sykį po kelerių metų pertraukos.

Taigi B.Ivanišvilis, noriai duodamas interviu žurnalistams, pabrėžė, jog darysiąs viską, kad sutrukdytų tokiems M.Saakašvilio planams. Jis dės visas pastangas, kad M.Saakašvilis netaptų Gruzijos prezidentu trečią kartą.

Gruzijoje mažai kas tiki, jog B.Ivanišvilio noras tapti Gruzijos prezidentu – nuoširdus. Minėtame “The Independent” straipsnyje sakoma, kad oficialiosios Gruzijos struktūros šį milijardierių laiko Kremliaus žmogumi. Taip pat primenama, kad B.Ivanišvilis buvo netekęs Gruzijos pilietybės, nes turėjo Prancūzijos pilietybę.

Paskutinioji naujiena tokia: viename iš B.Ivanišviliui priklausančių bankų atlikta krata įtariant banką užsiimant “nešvarių pinigų plovimu”.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: dabartinis Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis (kairėje) ir Gruzijos ambasadorius Lietuvoje Georgas Kerdikošvilis.

Parengta pagal “The Independent” informaciją.

2011.10.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *