JK sulaikytas su „Kamuoliais” siejamas asmuo


Kalėjimo grotos. Slaptai.lt nuotr.

Šį antradienį po slaptos ir ypač sudėtingos operacijos, kuriai buvo kruopščiai ruoštasi daugelį mėnesių, Jungtinėje Karalystėje (JK) sulaikytas su „Kamuolių” nusikalstamu susivienijimu siejamas Jonas Snieška, įtariamas beveik prieš du dešimtmečius ypač žiauriai nužudęs aštuoniolikmetę, pranešė Policijos departamentas.
 
To meto spaudoje ši byla buvo vadinama viena skandalingiausių ir šiurpiausių pastarųjų metų bylų. Žiauriai sumušta Vilma Dadurkaitė, be gyvybės ženklų, aptikta 2002 m. vasario 12-osios naktį Kaune, prie V. Krėvės prospekto 26-ojo penkiaaukščio.
 
Praėjo beveik 20 metų po merginos nužudymo, kol prieš 2 metus, užmiršta ir niekam nebeįdomi byla, buvo atversta Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) pareigūnų. Aiškindamiesi „Kamuolių” ginkluoto nusikalstamo susivienijimo padarytus labai sunkius nusikaltimus, LKPB pareigūnai ėmėsi aiškintis seniai visuomenėje užmirštų nusikaltimų, kuriuos galimai įvykdė šio nusikalstamo susivienijimo nariai ir lyderiai, tačiau iki šiol dėl „niekam nežinomų priežasčių” tikrieji faktai liko neatskleisti, o nusikaltimus įvykdę asmenys – nenubausti.
 
Po 2 metų kruopštaus darbo, be galo daug slaptų veiksmų, koordinuojant juos su užsienio partneriais, buvo surinkti duomenys apie žiaurų nusikaltimą galimai įvykdžiusio „Kamuolių” nusikalstamo susivienijimo nario Jono Snieškos buvimo vietą. Pastarasis yra ieškomas Lietuvos policijos nuo 2002 metų už merginos išžaginimą ir itin žiaurų nužudymą kankinant.
 
LKPB pareigūnų ir policijos atašė JK Lino Pernavo bei JK pareigūnų bendrų veiksmų dėka rugpjūčio 17 d. buvo įvykdyta slapta operacija JK, kurios metu buvo sulaikytas J. Snieška, kuris beveik 20 metų, naudodamasis svetimais asmens dokumentais, sukūręs šeimą, gyveno ir slapstėsi JK.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.08.20; 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *