Kaip nustatyti, ar „tvitas“ teisus?


„Tai šiuolaikiškas žaidimo „Neapmausi!“ ekvivalentas: kuo netikėti Twitter‘yje? Dabar mokslininkai kuria naujausią „melo detektorių“ skaitmeninei epochai“, – rašo The Times.

„Tyrėjų grupės, kuriančios tą projektą, vadovė Kalina Bončeva iš Šefildo universiteto (University of Sheffield) Inžinerijos fakulteto pranešė, kad toji sistema galės greitai patikrinti informaciją ir susekti jos kilmę. Tai leistų vyriausybėms, skubios pagalbos tarnyboms, sveikatos apsaugos organizacijoms, žurnalistams ir kompanijoms paneigti melagingus duomenis“, – pažymi straipsnio autorius Muradas Achmedas.

Sistema „Fama“, taip pavadinta graikų apkalbų ir šlovės deivės garbei, skirstys internete skleidžiamus gandus į keturias kategorijas: prasimanymas, diskusija, klaidinga informacija ir dezinformacija, aiškina autorius.

Sistema galės tai padaryti, kurdama šaltinių kategorijas, kad patikrintų jų tikrumą ir sektų, kaip naudojami „botai“ (kompiuterinės programos, kuriamos šiukšlėms – spamams – siuntinėti), sakoma straipsnyje. „Ji taip pat studijuos istoriją ir vartotojų biografinius duomenis, kad galėtų nustatyti, kokiais atvejais Twitter pranešimai (Twitter-account‘ai) buvo sukurti grynai melagingai informacijai skleisti“, – pažymi autorius.

„Paskui „Fama“ ieškos šaltinių, kurie gali patvirtinti arba paneigti informaciją, o taip pat sudaryti jos svarstymų socialiniuose tinkluose grafiką. Rezultatai bus rodomi vartotojams ekrane, pranešdami, kad internetinei auditorijai skleidžiamas melas, rašo Achmedas.

Šaltinis: The Times

Nuotraukoje: graikų apkalbų ir šlovės deivė Fama.

2014.03.05; 07:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *