Kanadoje prasidėjo Rusijai šnipinėjusio karininko teismas


Kovo 28-ąją prasidėjo Kanados karinių jūrų pajėgų karininko ltn. Jeffrey Paul Delisle, kuris įtariant šnipinėjimu buvo sulaikytas šių metų sausio mėnesį, teismas.

Remdamasis šaltiniais specialiosiose tarnybose JAV dienraštis “The Wall Street Journal” praneša, kad slaptos informacijos nutekinimas sukėlė JAV specialiųjų tarnybų nepasitenkinimą dėl kanadiečių nesugebėjimo apsaugoti slaptą informaciją, susijusią ne tik su jų pačių, bet ir sąjungininkų saugumu.

Kanados gynybos ministerija atsisako komentuoti, kokia informacija ir kam galėjo būti nutekinta, tačiau “The Wall Street“ šaltinių duomenimis, J.P.Delisle, dirbęs Kanados karališkojo laivyno žvalgybos ir komunikacijų centre Halifakse, Rusijai galėjo perduoti duomenis, susijusius su signalų žvalgyba.

Kitų dienraščio šaltinių teigimu, nutekinta informacija gali būti susijusiu ir su žvalgybine informacija, kuria keičiasi vadinamosios “Five-Eyes“ grupės šalys (JAV, Didžiosios Britanijos, Australijos, Naujosios Zelandijos).

Kaip panešė Kanados televizijos kanalas “CTV news“, tarp perduotos informacijos galėjo būti ir duomenys apie “mirties zonas“, kur povandeniniai laivai gali plaukioti nepastebėti, detalės apie karinių laivų judėjimą Arktyje ir prie Artimųjų Rytų šalių, taip pat duomenys apie ginkluotės sistemas.

Nuotraukoje: Kanados karinių jūrų pajėgų karininkas ltn. Jeffrey Paul Delisle, kaltinamas šnipinėjimu Rusijai.

Parengta pagal wsj.org, newsru.com, ctv.ca pranešimus

2012.04.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *