Kas nužudė Ukrainos politiką – verslininką Jevgenijų Ščerbanį?


Buvę Ukrainos premjerai Julija Tymošenko ir Pavelas Lazarenka pareiškė, kad neturi nieko bendra su politiko, verslininko Jevgenijaus Ščerbanio nužudymu.

Balandžio 4-ąją J. Ščerbanio sūnus, Donecko srities tarybos deputatas Ruslanas Ščerbanis perdavė Generalinei prokuratūrai dokumentus dėl galimo Julijos Tymošenko ir Pavelo Lazarenkos prisidėjimo prie jo tėvo nužudymo. Balandžio 5-ąją Ukrainos Generalinė prokuratūra atnaujino tyrimą parlamentaro J. Ščerbanio, kuris kartu su žmona buvo nužudytas 1996 m. Donecko oro uoste, byloje.

Generalinio prokuroro pirmasis pavaduotojas Renatas Kuzminas pranešė, kad turi įrodymų, jog J. Tymošenko ir P. Lazarenka yra prisidėję prie J. Ščerbanio nužudymo. Pasak jo, pinigai, kuriuos gavo žudikai už J. Ščerbanio nužudymą, atėjo iš J. Tymošenko ir P. Lazarenkai priklausančių firmų sąskaitų.

XXX

Buvęs Ukrainos aplinkos apsaugos ministras Georgijus Filipčiukas nuteistas 3-jiems metams laisvės atėmimo už tarnybinių įgaliojimų viršijimą. Tiesa, jo advokatas pareiškė, kad buvo pateikta pakankamai įrodymų, jog G. Filipčiukas elgėsi pagal įstatymus, vykdydamas ministrų kabineto, kuriam tuomet vadovavo J. Tymošenko, pavedimus. Tačiau teismas nusprendė, kad advokato argumentai – neįtikinami.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Tymošenko.

Parengta pagal ITAR-TASS, INTERFAX pranešimus

2012.04.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *