Kas trukdo žmonėms gauti kokybiškas advokato paslaugas?


Šį penktadienį, balandžio 12 d., 9.30 val. „Litexpo“ parodų rūmuose Trečioje salėje (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyks Lietuvos advokatūros vadovų – Advokatų tarybos pirmininko Leono Virginijaus Papirčio ir jo pavaduotojos Liudvikos Meškauskaitės – spaudos konferencija „Teisinio reguliavimo problemos, trukdančios Lietuvos žmonėms gauti kokybiškas advokato paslaugas“.

Spaudos konferencijoje bus pristatyta advokato paslaugų Lietuvoje kokybės problema, pateikiant priežasčių analizę, taikytus sprendimo būdus ir atvejus, kuomet reikalingos sutelktos Lietuvos advokatūros ir valstybės institucijų pastangos.

Konferencijos pradžioje Advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis išvardins 3 siūlomas Advokatūros įstatymo pataisas, kurias priėmus vien advokatų korporacijos pastangomis būtų suformuotas pažangios teisinės paslaugos standartas.

Antrasis pasisakymas skirtas Lietuvos advokatūros keltoms valstybės garantuojamos teisinės pagalbos problemoms apibendrinti. Kodėl turintieji pakankamai pajamų teismų vengia, o lėšų stokojantieji dėl menkiausio apsižodžiavimo su kaimynu pradeda teisinius procesus? Kiek sąžiningai mokesčius mokantiems piliečiams kainuoja tokios nemokamos teisinės pagalbos sistema ir kaip su Teisingumo ministerija sutarta šalinti esamos sistemos trūkumus išdėstys Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė.

Advokatūroje gauti atsiliepimai rodo, kad žmonėms toliau reikia teikti informaciją, padedančią įvertinti, ar jie perka kokybišką teisinę paslaugą už pagrįstą atlygį. Kaip neapsigauti ir atpažinti, kas yra kokybiška advokato paslauga, kokius reikalavimus advokatams kelia ją norintys gauti ar jau pasinaudoję gyventojai konferencijos pabaigoje aptars Advokatų tarybos vadovai.

Po pasisakymų bus atsakyta į žurnalistų klausimus.

Spaudos konferencija organizuojama Visuotinio advokatų susirinkimo proga. Pastarajame renginyje numatoma aptarti Advokatūros savivaldos institucijų – Advokatų tarybos, Advokatų garbės teismo ir Revizijos komisijos – veiklos ataskaitas, kitus aktualius klausimus, išklausyti prof. Vytauto Nekrošiaus pranešimą apie laikmečio iššūkius advokato profesijai, prisiminti advokato dr. Algimanto Dziegoraičio asmenybę, įamžintą dokumentinėje juostoje. Visuotinis advokatų susirinkimas taip pat rinks Revizijos komisiją, priims sprendimus dėl advokatų bei advokatų padėjėjų įmokų ir Lietuvos advokatūros įstatų.

Visuotinis advokatų susirinkimas yra aukščiausias Lietuvos advokatūros savivaldos institutas. Jis yra šaukiamas kartą per metus. Paprastai susirinkime trejų metų kadencijai renkami Advokatų tarybos ir kitų savivaldos institucijų nariai (šios vadovybės rinkimai vyko 2011 m.), sprendžiami advokatų drausmės bylų nagrinėjimo, advokatūros įstatų ir etikos kodekso keitimo, žmogiškųjų išteklių valdymo, įmokų dydžio ir kiti finansiniai klausimai.

KVIEČIAME ŽURNALISTUS DALYVAUTI!

Spaudos konferencija prasidės 9.30 val. (prieš kasmetinį Visuotinį advokatų susirinkimą), Trečiosios salės pradžioje netoli scenos.

Norintieji gauti atskirus interviu iš skirtingų advokatų, praneškite apie poreikį iki 2013 m. balandžio 11 d. 17 val. Lietuvos advokatūros patarėjai ryšiams su visuomene Aurelijai Juodytei: el. p.: a.juodyte@advoco.lt, 8 686 86545.

2013.04.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *