Katalonijos Aukščiausiojo Teismo kaltinimai “Rusijos mafijos” byloje


Buvusiam Lioreta de Maro merui, o dabar Katalonijos parlamento deputatui pateikti kaltinimai, praneša ABC straipsnyje, parengtame agentūros EFE. Kovo 13 dieną Havjeras Crespas privalo duoti parodymus teisme.

H.Crespas kaltinamas papirkinėjimu ir pareigybiniu nusikaltimu. „Anksčiau Andrejus Petrovas, kaip manoma, gaujos, plovusios Rusijos mafijos pinigus Lioreta de Mare, lyderis, tardomas Nacionalinio teismo teisėjo Elojaus Velasko, patvirtino, kad apmokėdavo dovanas H.Crespui, taip pat ir už laikrodį, įvertintą 3 tūkst. eurų, vyno butelius ir „kalėdinius krepšius“, ir dar dvi keliones į Rusiją“, – sakoma straipsnyje. 

Teisėjas E.Velaskas pareiškė, kad dovanos, kaip manoma, buvo dovanojamos siekiant privilegijų A.Petrovo vadovaujamai firmai, kuri Lioretoje vykdė nekilnojamojo turto statybos darbus ir projektus.

„Mainais už dovanas H.Crespas pažadėjo A.Petrovui nukirsti mokesčius už prekybos centro statybą“, – perpasakoja A.Petrovo parodymus laikraštis.

Neva tai Crespo ir kito kaltinamojo – Josepho Valso iniciatyva – A.Petrovas taip pat pasisiūlė remti vietines ledo ritulio ir futbolo komandas, beje, be raštiško kontrakto. Aukos 2007–2010 metais pasiekė 270 tūkst. eurų. Ledo ritulio klubui tuomet vadovavo Joanas Perarnau, taip pat kaltinamas šioje byloje, o J.Valsas buvo futbolo klubo prezidentas.

Katalonijos Aukščiausiojo Teismo nutarimu, jis užsiims H.Crespo ir kitų kaltinamųjų byla, iškelta dėl papirkinėjimo ir pareigybinių nusikaltimų, priduria leidinys.

Šaltinis: ABC

2013.03.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *