Lietuvoje ruošiamas „Batkos“ nuvertimas?


Straipsnyje „Lietuvoje ruošiamas „Batkos“ nuvertimas?“ pateikiamos Vokietijoje gyvenančio buvusio Baltarusijos generolo ir opozicinės „Nacionalinio atgimimo tarybos“ vadovo Vladimir Borodač interviu rusiškajai „delfi.lt“ versijai ištraukos.

V.Borodač pabrėžia, jog dabartinė Baltarusijos opozicija yra kontroliuojama, o jos valdžią reikėtų pakeisti jėga.

V.Borodač veikla siejama su Lietuvoje įvykusiu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatoriaus John McCain vizitu ir jo metu Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio išsakytomis mintimis.

„Lietuvos valdžia aktyviai palaiko Baltarusijos opozicionierius. Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris pažadėjo jiems visokią finansinę pagalbą.

Toliau už visus žengė Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis. Turėdamas galvoje kovą su Aleksandru Lukašenka jis neseniai pareiškė: „Kartu su mūsų draugais Amerikoje mums reikia pagalvoti apie pereinamąją tarybą“.

Visai pagal „Libijos scenarijų“. Ir pridūrė: „ mes turime sukurti alternatyvų galios centrą“.

Tai užsienio reikalų ministras pasakė beveik iš karto po senatoriaus John McCain vizito Vilniuje. […]

Gali būti, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras kaip tik turėjo galvoje tai, apie ką Vilniuje visai atvirai prieš kelias dienas paskelbė buvęs Baltarusijos specialiosios paskirties pajėgų 5-osios atskirosios brigados vadas, atsargos pulkininkas Vladimir Borodač, kuris yra vienas aršiausių Aleksandro Lukašenkos kritikų. 

Ponas V.Borodač be užuolankų pareiškė ketinąs paimti valdžią jėga.“

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: buvęs Baltarusijos specialiosios paskirties pajėgų 5-osios atskirosios brigados vadas, atsargos pulkininkas Vladimir Borodač, vienas aršiausių Aleksandro Lukašenkos kritikų.

Šaltinis – „Svobodnaja Pressa“

2012.07.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.