Medicininiai bandymai su VDR piliečiais: Štazi apie viską buvo žinoma


Spiegel Online rašo apie Vakarų farmacijos koncernų atliktus bandymus su VDR ligoniais, pažymėdamas, kad su jais susijusi Štazi, Rytų Vokietijos saugumo ministerija.

Apie 50 tūkst. VDR piliečių buvo Vakarų farmacijos kompanijoms bandomieji triušiai, „dažnai to net neįtardami“. Skirtingai nuo neoficialių valstybės saugumo bendradarbių, pažymi korespondentas.

Dingstis parašyti straipsnį buvo informacija, pagarsinta Tiuringijos žemės įgaliotinės Hildigund Noibert pagal Štazi dokumentus. 

Kalbėdama per televizijos kanalą MDR, ji rėmėsi šviežiais vokiečių istoriko Rainerio Eriko, kuris nuo birželio tyrinėja Berlyno Charité ligoninės dokumentus, atradimais.

Nepaprastai didelė saugumo ministerijos įtaka apstulbino mokslininką, sakoma straipsnyje. R.Erikas, pasak jo paties, susidūrė su tuo, kad klinikiniai bandymai VDR ne viskuo atitiko tarptautinius standartus. Be to, „keletas bandymuose dalyvavusių katedrų vadovų ir institutų direktorių buvo neoficialūs Štazi bendradarbiai“.

Kai kuriems bandomiesiems eksperimentai baigėsi mirtimi.

Įgaliotoji H.Noibert mano, kad tyrimas turi būti tęsiamas. Reikia ištirti ne tik ligoninės dokumentaciją, bet ir Štazi medžiagas.

Šaltinis: Der Spiegel

2013.09.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *