„Naujajam Berezovskiui“ grasinama mirtimi


Didžiosios Britanijos detektyvai, tiriantys nepaaiškinamą oligarcho Boriso Berezovskio mirtį, susidomėjo numanomu sąmokslu siekiant nužudyti dar vieną išvytąjį rusų magnatą, gyvenantį Didžiojoje Britanijoje, tvirtina "The Sunday Times".

Policija pareiškė, kad tęsia tyrimą po to, kai jai buvo pranešta apie sąmokslą siekiant nužudyti bankininką milijardierių Andrejų Borodiną“, – rašo žurnalistas Deividas Leppardas. Pranešimą apie sąmokslą gavo specialiosios tarnybos MI-5.

„Turima žinių, kad sąmokslo egzistavimas buvo vienas iš veiksnių, dėl kurių Didžiosios Britanijos VRM vasarį netikėtai nusprendė suteikti politinį prieglobstį A.Borodinui“, – rašo laikraštis.

Pasak neįvardytų šaltinių iš „saugumo sektoriaus“, „Temzės Slėnio policija pernai gruodį gavo informacijos, kad įtakingos politinės figūros Čečėnijoje kreipėsi į potencialų žudiką ir pasiūlė jam didelę sumą – manoma, iki 1 mln. svarų – už A.Borodino nužudymą“, – sakoma straipsnyje.

Leidinys taip pat tvirtina: „Čečėnijos valdantysis elitas palaiko glaudžius santykius su Kremliumi“.

Sąmokslo detalės buvo paviešintos po to, kai žudikas atsisakė kontrakto, o informacija apie kontraktą pasiekė policiją, tęsia korespondentas. Iš pradžių MI-5 įtariai pažiūrėjo į A.Borodino skundą, turint omenyje, kad jis prašo prieglobsčio, bet dabar, matyt, sąmokslo versija atrodo patikima.

Išvytieji praminė A.Borodiną „naujuoju Berezovskiu“, rašo laikraštis, pranešdamas, kad A.Borodinas iš Didžiosios Britanijos „finansuoja Vladimiro Putino režimui nepalankias teisių gynimo organizacijas“.

Nuotraukoje: rusų magnatas Andrėjus Borodinas

Šaltinis: "The Sunday Times"

2013.04.12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *