Rusijos magnato Leonido Rožeckino likimas – vis dar neaiškus


Taigi – tvirtinama, kad rasti dingusio Rusijos magnato Leonido Rožeckino palaikai. Bet ar jis iš tikrųjų negyvas?

Gandai pasklido prieš penkerius metus, kai Leonidas Rožeckinas dingo iš savo vilos Jūrmaloje, rašo Independent.

„Ar jis buvo žudiko iš KGB, vykdžiusio jo galingų priešų Maskvoje nurodymus, auka? Ar multimilijonierius neinscenizavo savo mirties, pabėgdamas į JAV pagal liudytojų apsaugos programą?“ – vardija magnato dingimo versijas straipsnio autorius Alekas Lunas.

Tiesa dabar atrodo aiškesnė, kai policija paskelbė, kad Latvijos miške pernai rastų suirusių palaikų DNR analizė patvirtino, jog tai rusų kilmės JAV piliečio L.Rožeckino palaikai. Kartu su palaikais buvo rasta L.Rožeckino kredito kortelė.

Apie paslaptingą verslininko dingimą metų metus sklandė gandai ir spekuliacijos. Jis dingo 2008 metų kovo 16 iš savo 2 mln. svarų sterlingų vertės vilos.

Jam dingus potencialių įtariamųjų sąrašas buvo ilgas. Skandalingiausias L.Rožeckino sandėris, dėl kurio – kai kieno nuomone – jis galėjo žūti, buvo tai, kad 2003 metais jo investicinis bankas pardavė „Alfa-group“ korporacijos mobilaus ryšio operatoriuje „Megafon“ savo 25 proc. jo pagrindinio konkurento savininkui.

Visi kiti „Megafono“ akcininkai, taip pat ir investicinis fondas IROS, buvo nusistatę prieš sandėrį. Teisme „Alfa-group“ tvirtino, kad IROS priklauso tuomečiam ryšių ministrui Leonidui Reimanui, Vladimiro Putino bičiuliui ir įtakingiausiam žmogui Rusijos telekomunikacijų sferoje. L.Reimanas tuos tvirtinimus neigė.

Ir nors L.Rožeckinas turėjo priešų, kai kas tebemano, kad jis savo mirtį inscenizavo, nepaisant pranešimų apie jo palaikų identifikavimą. Buvęs Latvijos policijos vadovas mano, kad magnatas vis dar tebėra gyvas. „Čia daug kas nesutampa“, – sakė jis.

Nuotraukoje: Rusijos magnatas Leonidas Rožeckinas.

Šaltinis: Independent

2013.11.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *