Nepriklausomybės Akto signatarai piktinasi 2012-ųjų metų Seimo rinkimų tvarka


2012 metų rinkimai į Lietuvos Respublikos Seimą vyks visiškai naujomis sąlygomis. Pakeitus įstatymus, rinkimų kampanija galės būti finansuojama iš esmės tik partijų gaunamomis iš biudžeto lėšomis, kurių skyrimo tvarka garantuoja rinkimų finansavimą tik dabar Seime atstovaujamoms partijoms.

Dėl to, kad neturi valstybinio finansavimo, kitos partijos realiai yra išstumtos iš politinės arenos. O būtent dabar yra aišku, kad iki šiol Lietuvos Respublikos valdyme dalyvavusios partijos neturi nei potencialo, nei galimybių, nei, pagaliau, noro spręsti pačias esmingiausias visuomenės ir valstybės problemas, kad būtų atkurtas Lietuvos politinės tautos pasitikėjimas savo valstybe ir tikėjimas jos ateitimi.

Būdami įsitikinę, kad dabartinė šalies politinė situacija parlamentinių partijų sukurta specialiai tam, kad prie valstybės valdymo nebūtų prileistos naujos politinės jėgos, matydami beveik besąlygišką nepasitikėjimą ne tik Seime esančiomis, bet ir visomis kitomis partijomis, atsižvelgdami į tai, kad rinkimuose pagal Lietuvos įstatymus gali dalyvauti iš esmės tik partijų nariai ir jų keliami kandidatai, mes, žemiau pasirašę Nepriklausomybės Akto signatarai, pasisakome už tai, kad po 2012  m. Seimo rinkimų Lietuvos parlamentas pasipildytų naujomis,už valstybės remiamų partijų rato esančiomis šviežiomis ir konstruktyviomis politinėmis  jėgomis, kurių buvimas Seime galėtų pastebimai keisti situaciją.

Mes norime atkreipti visuomenės dėmesį į naują partijų susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“, kurį sudaro Lietuvos centro partija, Lietuvos socialdemokratų sąjunga ir Tautininkų sąjunga. Šios partijos jau ne pirmą kartą dalyvauja rinkimuose, turi savo atstovų savivaldybėse, o Tautininkų sąjunga – ir Seime, tačiau dėl lėšų trūkumo negalėdami plačiai ir įtikinamai eksponuoti savo idėjų iki šiol turėjo tenkintis valstybinio finansavimo neatveriančiais rezultatais. „Už Lietuvą Lietuvoje“ susivienijimas yra pasiryžęs į savo sąrašus priimti ir nepartinius pretendentus, jeigu jie pripažįsta Susivienijimo deklaruojamus principus ir yra pasiryžę dirbti, vykdydami Susivienijimo programines nuostatas. Šis ketinimas yra patriotinis ir visapusiškai remtinas, ieškant išeičių iš nepaprastai komplikuotos ir sunkios vidaus politikos Lietuvoje padėties.

Suprasdami, kaip svarbu šiandien Lietuvai, kad Seime būtų deramai atstovaujama tautiniams ir nacionaliniams valstybės interesams, kviečiame ir raginame judėjimą „Už teisingumą Lietuvoje“ paremti tautinių partijų susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“ morališkai ir idėjiškai, o Lietuvos rinkėjus – rinkimams reikalingais finansais, tačiau svarbiausia – palaikyti Susivienijimą per rinkimus, būtent už jį, siūlantį naują politinę realybę, atiduodant savo balsus. 

Po tokiu pareiškimu pasirašė Nepriklausomybės akto signatarai:

Audrius Rudys, Balys Gajauskas, Bronislovas Kuzmickas, Jonas Mačys, Jonas Liaučius, Algirdas Patackas, Zigmas Vaišvila, Bronius Genzelis, Kazimieras Uoka, Pranciškus Tupikas, Saulius Razma, Romas Gudaitis, Leonas Milčius, Vytautas Kolesnikovas, Algimantas Narvilas, Narcizas rasimas (Rasimavičius), Algirdas Endriukaitis.

Nuotraukoje: Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Patackas.

2012.05.23       

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *