NSGK svarstys įstatymo projektą, nustatantį Lietuvos kariuomenės struktūrą


Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) svarstys Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pateiktą įstatymo projektą dėl Lietuvos kariuomenės struktūros.
 
Priėmus įstatymą, iki 2024 metų turėtų padaugėti ne tik eilinių karių, bet ir generolų, majorų bei vyresniųjų karininkų, atsirastų ir naujas batalionas.
 
„Naujuoju įstatymu bus nustatyta ne tik nuolatinė kariuomenės struktūra, bet ir jai sukomplektuoti reikiamo personalo ribiniai skaičiai, kurie bus keičiami ne kasmet, bet tik įvykus esminiams pokyčiams: pasikeitus saugumo situacijai, finansavimui“, – pažymima KAM aiškinamajame rašte.
 
KAM siekia iki 2024 metų padidinti bendrą ribinį karių skaičių nuo 21 290 iki 26 850, profesinės karo tarnybos karių skaičių nuo 11 400 iki 15 600, savanorių skaičių nuo 5 500 iki 6 300, parengtojo rezervo karių skaičių nuo 1 500 iki 4 000, kariuomenės darbuotojų skaičių iki 1 800 bei įkurti naują batalioną.
 
Taip pat KAM planuoja didinti generolų, vyresniųjų karininkų, pulkininkų ir jūrų kapitonų, pulkininkų leitenantų ir komandorų, majorų ir komandorų leitenantų skaičių. Karių skaičiaus didinimu siekiama atitikti NATO nustatytus standartus.
 
Projekte akcentuojama, kad įstatymo įgyvendinimui papildomų biudžeto lėšų neprireiks.
 
Šiais metais gynybai ketinama skirti 2 proc. BVP, kitais metais planuojama, kad išlaidos gynybai keliomis šimtosiomis viršys 2 proc. nuo BVP. 
 
Trečiadienį NSGK posėdyje taip pat bus svarstomas Karo prievolės įstatymas, Kariuomenės drausmės statutas, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymas bei kiti klausimai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.11.13; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *