Padidinti mokesčiai už šildymą Prezidento našlės rezidencijos nepalies, arba Svarbiausia žmogus


Seimas neseniai balsuodamas patvirtino du teisinius reglamentavimus. PVM mokestis už šildymą ir karštą vandenį daugiabučiuose bus padidintas iki 21 proc. nuo liepos 1 d., o Prezidento našlė (našlys) turės mokesčių mokėtojų finansuojamą rezidenciją.

Socialdemokratai tęsi pažadus – „svarbiausia žmogus“. Tik kuris?

Mokesčiai „turčiams“ iš daugiabučių bus padidinti

Socialdemokratai per rinkimus žadėjo, kad rūpinsis paprastu žmogumi, neleis jo skriausti ir vykdys socialiai orientuotą politiką. Paskutiniu laiku Seimo salėje galėjome matyti, ką tai reiškia.

Balandžio pabaigoje Seimas svarstė, ar reikia PVM šildymui ir karštam vandeniui daugiabučių gyventojams didinti nuo 9 iki 21 proc. Įstatymas didesniais mokesčiais smogs vidurinei klasei ir mažesnes pajamas gaunantiems gyventojams, kurie gyvena daugiabučiuose ir neturi jokio kito būdo kaip šildytis. Per diskusijas garsiausiai Seime griaudėjo socialdemokratų balsai, kurie kaltino, kad iš mažesnės PVM „privilegijos“ lobsta mistiniai „turtuoliai“, todėl būtina padidinti mokesčius ir taip panaikinti šią „neteisybę“. Atrodo, pasaulis apsivertė aukštyn kojom! Kokie turtuoliai daugiabučiuose?

Rezidencija – ne privilegija

Kitas klausimas buvo apie Prezidento našlės ar našlio rezidenciją. Na, kam Prezidento sutuoktiniui rezidencija? Juk sutuoktinis nėra valstybės pareigūnas, neina jokių oficialių pareigų, o galiausiai net Konstitucinis Teismas pasisakė, kad „vien mirusio asmens turėtas socialinis statusas savaime nėra konstituciškai pateisinamas pagrindas užtikrinti jo našliui (našlei) daug didesnio dydžio socialinę paramą, nei ji užtikrinama kitiems našliams (našlėms).“

Ar tokie argumentai įtikino darbo žmonių gynėjus – Lietuvos socialdemokratų partiją? Vien klausimo dėl rezidencijos iškėlimas parlamento salėje įsiutino kairiuosius. Pati LSDP frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė apšaukė siūlymą „eilinėmis nesąmonėmis“ ir visi socdemai uoliai pripažino Prezidento sutuoktinio teisę į rezidenciją.

Kai liepos 1 d. daugiabčių butų savininkai pradės mokėti didesnius mokesčius už šildymą ir karštą vandenį, ponia Kristina Brazauskienė to nė nepajus, nes Turniškėse autonominis šildymas. Tiesa, ponia Brazauskienė skundžiasi, kad rezidencija brangoka – elektra 1,7 tūkst. litų per mėnesį, dujos – 1,8 tūkst. litų per mėnesį. Na, bet ką darysi, kam dabar lengva?

Slaptai.lt nuotraukoje: Seimo narys Kęstutis Masiulis.

2015.06.18; 14:20

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *