Pasaulio pabaiga – ir vėl atšaukiama


Pranešimai apie artėjančią Apokalipsę pasirodo reguliariai, rašo Torsten Harmsen komentaruose laikraštyje Berliner Zeitung. Šį kartą internete pasklido radijo kompanijos „Golos Rosiji“ (vert. Rusijos balsas) pranešimas, kad NASA astronomai aptiko asteroidą AG5, kuris gali susidurti su Žeme po 26 metų.

Katastrofos, kuri gali ištikti 2040 metų vasario 5 dieną, tikimybė gana didelė: 1 iš 625. Jeigu AG5 susidurs su Žeme, sakoma kompanijos pranešime, tai gali žūti milijonai žmonių, bet visiškas išmirimas žmonijai negresia.

O iš tikrųjų Rusijos radijo kompanija paėmė trejų metų senumo naujieną, rašo T.Harmsenas. Minimas asteroidas iš tikrųjų buvo aptiktas 2011 metų sausio 8 dieną Maunt Lemmono observatorijos Arizonoje astronomų pagal programą ieškant potencialiai pavojingų asteroidų.

Jo skersmuo siekia 140 metrų, tad per susidūrimą jis iš tiesų gali išmušti vieno ar dviejų kilometrų skersmens kraterį arba sukelti didžiulę bangą krisdamas į vandenyną, tačiau globaliai sugriauti gali tik ne mažesnis kaip kilometro skersmens asteroidas.

Šiuo metu, tęsia žurnalistas, astronomai įvertino šio asteroido pavojingumą 1 balu iš 10 pagal susidūrimo pavojingumo Torino skalę. Tai reiškia, kad asteroidas praskries pro Žemę, tad situacija nekelia rimto susirūpinimo. Mūsų civilizacijai rimtą pavojų kelia tik labai stambūs asteroidai, su kuriais susidūrimas – neišvengiamas (pagal 10 balų skalę, kai susidūrimas – šimtaprocentinis..

Tuo tarpu Mauna-Kea observatorijos astronomų dar 2012 metų gruodžio duomenimis, AG5 praskries milijono kilometrų atstumu nuo Žemės. Štai ir išeina, kad pasaulio pabaigos nebus ir šįkart, apibendrina autorius.

Šaltinis: Berliner Zeitung

2014.01.19; 05:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *