Priartėjome prie apokalipsės


Štai jau ir priartėjome prie galimos apokalipsės. Tai, ko visais laikais bijojo žmonija po atominės, o po to ir vandenilinės bombos sukūrimo, įvyko.

Branduolinis ginklas, kaip dabar paaiškėjo, pateko į psichopatų, sadistų, serijinių žudikų, kurie yra patys sau teisėjai, rankas. Ir nuo jo neapsaugoti nei Vakarai, nei Kinija, nei likęs pasaulis.

Į seriją pateko Borisas Nemcovas. Jo pristatyti slaptai.lt skaitytojui nereikia. Sunku ką nors nebanalaus pasakyti po to, kai jau pasipylė užuojautos, pasipiktinimai, pasmerkimai, nekrologai, prisiminimai ir t.t.  

Natūralioje pasaulio reakcijoje į pasalūnišką vieno iš neskaitlingos Rusijos opozicijos, kuri autoritariniame parlamente neturi nei vieno atstovo, lyderio nužudymą netoli Kremliaus nustebino tik suminkštėję kai kurių demokratinių valstybių lyderių smegenys.

Dauguma jų išreiškė susirūpinimą ir norą, kad Rusijos teisėsauga ištirtų žmogžudystę ir kaltuosius nubaustų. Kaip porą pavyzdžių galima nurodyti Vokietijos kanclerės Angelos Merkel prašymą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui „pasirūpinti, kad žmogžudystė būtų ištirta, o nusikaltėliai būtų patraukti atsakomybėn“, ir  Baltųjų Rūmų šeimininko Baracko Obamos pageidavimą, kad „Rusijos vyriausybė nedelsiant atliktų nešališką skaidrų Nemcovo nužudymo aplinkybių ištyrimą“.

Jie jau prašė, kad nedelsiant būtų leista apklausti įtariamuosius sadistinio Jungtinės Karalystės piliečio Aleksandro Litvinenkos nužudymo byloje, ištirtos Sergejaus Magnitskio žūties Rusijos kalėjime aplinkybės, o pastaruoju metu – nedelsiant ištirta iš Ukrainos pagrobtos Ukrainos pilietės Nadiejos Savčenko byla. Jie patenkinti nešališku Galinos Starovojtovos, Anos Politkovskajos, Sergejaus Jušenkovo ir daugelio kitų nužudymo bylų tyrimu? 

Tiki Vakarai, kad prie Putino įmanomas nešališkas jo politinių oponentų arba paprasčiausiai kritikų žmogžudysčių tyrimas, įmanomi nešališki liudininkai, nešališki ekspertai, nešališki teisėjai.

Dėl to paties smegenų suminkštėjimo jie iki šiol tikisi diplomatiniu keliu išvaryti okupacinę Rusijos kariuomenę iš visos Ukrainos teritorijos, skaičiuojant ir Krymą.   

Ne visi Vakarų lyderiai pademonstravo politinės alzheimerystės požymius raginant Putino režimą ištirti patį save. Tarp tokių – ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsiribojusi pareiškimu tviteryje, jog „Boriso Nemcovo nužudymas rodo, kad Rusija traukiasi į teroro tamsą prieš savo pačios žmones“.

Psichopatas, sadistas nėra psichiatrijos įstaigų klientas. Psichopatas, sadistas – tai ne ligos požymis. Šie apibūdinimai netraktuojami kaip psichikos sutrikimas, dėl kurio asmuo teismo gali būti pripažintas nepakaltinamu.

Net ir Hagos teisme Putinas nebūtų atleistas nuo atsakomybės dėl ryškiai psichopatinių ir sadistinių jo asmenybės pasireiškimų kalinant Nadieją Savčenko.

Ukrainiečiai komentaruose po straipsniais ironizuoja, kad jis, matyt, jaučia didžiulį seksualinį pasitenkinimą vien matydamas prieš save jaunos gražios moters priešės savo kalėjime portretą. O tai, kad  ji jau daugiau negu 75 paras protestuodama prieš jo savivalę badauja, kai kurių Freudo pasekėjų nuomone, tik dar labiau sustiprina jo erotinius jausmus, kurie aukščiausioje stadijoje, matyt, pasireikš nekrofilija. Jei ne visa tai, pakaktų Putinui vieno skambučio, o po to teisingo jo teismo  sprendimo, ir N. Savčenko būtų sugrąžinta į Tėvynę.

Kaip kitaip galima paaiškinti Putino elgesį, jeigu tiek laiko badavęs žmogus (pasaulio kalėjimuose tai tikriausiai paklius į Gineso knygą), medikų nuomone, fiziškai niekaip negalėtų pabėgti iš KGB saugomų kokio nors Maskvos viešbučio apartamentų, ar nusamdyto buto. O juk tik to reikalauja remdamasi nekaltumo prezumpcija N. Savčenko vietoj kardomosios priemonės – kalėjimo, ir tada ji nutrauktų bado streiką.

Gerai dar būtų, jei psichopatai ir sadistai apsiribotų serijinėmis žmogžudystėmis. Bet mes matėme nuo žemės paviršiaus nušluotą Čečėnijos Džoharą (Grozną) su visais vaikais, beginkliais seneliais ir moterimis. Matėme Rusijoje susprogdintus namus su gyventojais, kurių dauguma – etniniai rusai. Mes matome dabar praktiškai visiškai sugriautą Ukrainos Debalcevą.

Kol kas tyli Putino vidutinio nuotolio raketos, nukreiptos į Kijevą, sunkioji aviacija. Jei Kijevas tai atremtų, dar yra branduolinės bombos. Juk turime reikalą su psichopatais, sadistais.

Ir ką su jais daryti? Vienintelė viltis, kad „pasaulio bendruomenė“ suras būdą apokalipsei išvengti fiziškai neutralizuodama potencionalius jos sukėlėjus.

Čia jau reikėtų nusispjauti į visus diplomatinius resursus ir civilizuoto bendravimo taisykles. Osama Bin Ladenas buvo žymiai sunkesnis taikinys, nes daug pastangų reikėjo jį lokalizuoti, o vis gi pavyko. Siekiamybė būtų areštas su nepaneigiamais kaltinimų įrodymais.

Galima tik pastebėti, kad velionis Osama Bin Ladenas buvo tik avinėlis su savo Rugsėjo 11-osios trimis tūkstančiais aukų ir dar kažkiek kitose teroristinėse akcijose žuvusiųjų, palyginus su Kremliaus klika, kurios sąskaitoje, Jungtinių Tautų duomenimis, šimtai tūkstančių beginklių aukų, ir milijonai pabėgėlių bei perkeltųjų asmenų. Ir jų skaičius didėja ir didės, prognozuoja ekspertai.

Osama Bin Ladenas pasauliui bent jau branduoline ataka negrasino. Santūrus buvo žmogus.

Nuotraukoje: komentaro autorius Kastytis Stalioraitis.

2015.03.01; 03:21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *