Pavėlavai ateiti į internetą ir jau esi nebereikalingas?


Šiandien seminare Klaipėdoje toliau kalbame apie tradicinę žiniasklaidą, žurnalistiką ir žurnalistų sukuriamo turinio perspektyvas keičiantis technologijoms. Įdomiausia lektoriaus Džiugo Paršonio įžvalga – nuo progreso atsiliekantieji yra kaip pavėlavusieji į traukinį – gali pasilikti perone.

Pradžioje lyg ir nesinorėjo sutikti su kolega – juk Lietuvos interneto žiniasklaidos padangėje atsiradęs Delfi.lt dar tebeturi didžiausią auditoriją. Tačiau į šią rinką atėjęs lrytas.lt, bernardinai.lt, alfa.lt, balsas.lt, 15min.lt taip pat sparčiai susirinko nemažas auditorijas. Bet… Vienu didžiausių kartias dar tebevadinamas dienraštis “Respublika” ne tik labai vėlai atsirado internete, bet tam skiria tiek mažai laiko ir dėmesio, kad visai neseniai vienas kolega žurnalistas net nusistebėjo ir paklausė, “o ką, jie jau irgi yra internete?”

Todėl šiandien seminaro metu pabandžiau dar kartą pasitikrinti, kaip sekasi respublika.lt – ar juos skaito žmonės, ar skaitytojai vertina straipsnius, komentuoja, reaguoja ir pan. Ir nustebau. Nustebau, nes supratau, jog niekam arba beveik niekam nerūpi tai, ką rašo savo interneto svetainėje respublika.lt. Situacija yra gal net blogesnė – daugelis tinklaraščių turi žymiai daugiau auditorijos dėmesio ir bet koks įrašas juose dažniausiai sulaukia gerokai daugiau reakcijos ir komentarų nei respublika.lt skelbiamas straipsnis “Ar Lietuvai reikalinga kultūra?”. Šiandien jau 2 valandas skelbiamas straipsnis kol kas turi tik 1 komentarą. Bet ne ką geriau sekais ir vakar dienos “Respublikos” ir “Vakaro žinių” publikacijoms, kurios turi rubriką “Verta atversti”. Publikacija “Menas reikalauja biudžeto aukų” teturi 6 komentarus, o “V. Tutkus – nebe vadas, bet ir ne “pieška” sulaukė vos 4 komentarų.

Gal vis dėlto teisus kolega Džiugas – pavėlavai ir likai už borto?

Gintaro Visocko nuotraukoje: Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

www.dainius.org

2010.06.22

print


Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *