Politikos sugriežtinimas Gruzijoje pavojingas jos santykiams su JAV


Gruzija – reikšminga JAV sąjungininkė. Bet areštų banga pavojinga jos ateičiai. Taip tvirtina “The Daily Beast”.

Georgijus Kalandadzė, aukščiausio rango Gruzijos karininkas.

Jis sulaikytas dviem dienoms lapkričio 7-ąją. Jis tapo dar vienu taikiniu serijoje atakų prieš provakarietiško prezidento Michailo Saakašvilio sąjungininkus ir jo partijos, pralaimėjusios rinkimus spalio 1-ąją, narius. Amerikos senatorius Džonas Makeinas sakė, kad Gruzijos prezidentas M.Saakašvilis, kuris išsaugos savo postą iki 2013 metų pabaigos, privačiuose pokalbiuose telefonu reiškė nerimą dėl susidariusios padėties.

„Jis labai nerimauja dėl naujo ministro pirmininko veiksmų ir grasinimų anksčiau tarnavusiems žmonės“, – sakė Dž.Makeinas interviu. M.Saakašvilis sako, kad jis susirūpinęs dėl „areštų, grasinimų ir kitų paliudijimų, jog negerbiamas demokratinis procesas“.

Kalbėdamas apie G.Kalandadzės suėmimą naujasis gynybos ministras ir rinkimuose laimėjusios koalicijos „Gruzijos svajonė“ narys Iraklijus Alasanija sakė: „Mes ištikimi skaidrumo principams šioje byloje ir kitose bylose“. „Nors ir labai gerbiu senatorių Dž.Makeiną, bet manau, kad jo vertinimas neteisingas. Teisingumas buvo pasirinktinis prie M.Saakašvilio“.

I.Alasanija tvirtina, kad jis pranešė G.Kalandazei jį areštuojant: „Aš jūsų pusėje, jeigu jūs nekaltas. Teisingumas nebus pasirinktinis ir savavališkas kaip prie M.Saakašvilio“.

„Ir vis dėlto neseni areštai jau pradėjo kelti susirūpinimą Vašingtone“, – pažymi Eli Leik. Senatorius Džo Libermanas “The Daily Beast” tvirtino, jog jis didžiuojasi tuo, kaip M.Saakašvilis reagavo į savo pralaimėjimą rinkimuose, bet jaudinasi dėl Bidzinos Ivanišvilio reakcijos į savo pergalę rinkimuose. „Tie paskutiniai žingsniai labai abejotini, ir aš tikiuosi, kad naujoji parlamentinė dauguma atsitrauks atgal, nes ne to nori visuomenė, ne to nori visi“, – sakė jis.

Valstybės departamento atstovas Markas Toneris pažymėjo, kad JAV stebi sulaikytųjų bylas. „Naujoji Gruzijos vyriausybė, išrinkta demokratiniu keliu, aiškiai pareiškė esanti įstatymo viršenybės stiprinimo Gruzijoje šalininkė, – sakė M.Toneris. – Svarbu, kad dėl šitų kaltinimų būtų atliktas tyrimas ir, jeigu liudijimai pasitvirtins, kad teismo procesai vyktų pagal Gruzijos įstatymus, laikantis visų procedūrų ir kaltinamųjų teisių į teisingą ir objektyvų procesą“.

Nuotraukoje: naujasis Gruzijos vadovas Bidzina Ivanišvilis, privertęs trauktis iš valdžios Michailą Saakašvilį ir jo šalininkus.

Šaltinis: “The Daily Beast”

2012.12.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *