Prie Sorbonos universiteto – antifašistų išpuolis


Ankstų sausio 24-osios, antradienio, rytą maždaug trys dešimtys kaukėtų ir ginkluotų smogikų bandė užpulti grupę jaunuolių šalia Sorbonos universiteto Paryžiuje. Užpultieji priklauso judėjimui „Jaunimas su Marin“ ir buvo atvykę prie universiteto platinti lankstinukų, kuriuose pristatoma Nacionalinio fronto vadovė Marine Le Pen.

Nors jauniesiems tautininkams pavyko išvengti jiems skirtos pasalos, tačiau stipriais smūgiais į šonkaulius ir pakaušį buvo stipriai sužalotas judėjimo lyderis Žuljenas Rošedi (Rochedy), bandęs nuraminti užpuolikus.

Šis išpuolis įvykdytas praėjus visai nedaug laiko po Kairės partijai priklausančio europarlamentaro Žano Luko Melenchono pareiškimų, kuomet jis kvietė padaryti „politinį valymą“, turėdamas omenyje vis stiprėjantį Nacionalinio fronto palaikymą darbininkų tarpe.

Tuo tarpu Naujoji antikapitalistinė partija savo pranešime spaudai prisiėmė atsakomybę už šitą išpuolį. Jame teigiama, kad „dėka mūsų skaičiaus ir pasiryžimo Nacionalinio fronto jaunimas pabėgo taip ir neišdalinęs nei vieno savo lankstinuko… Visur kur (NF) bandys įsikurti: universitetuose, vidurinėse mokyklose, įmonėse ar gyvenamuose rajonuose, antifašistai bus ten, kad pasakytų, kad kraštutinių dešiniųjų idėjos, propaguojamos Nacionalinio fronto, Sąjungos už liaudies judėjimą (Prancūzijos prezidento partija) ar kažkieno kito, čia neturi vietos.“

Nacionalinis frontas griežtai pasmerkė metodus, naudojamus silpstančios kairės, kuri tradiciškai nusprendė atsisakyti idėjinių ginčų ir suteikti pirmenybę smurtui ir pykčiui.

Tai toli gražu ne pirmas išpuolis prieš tautinį jaunimą Prancūzijoje. Nieko jau nebestebina, kad tokie politiškai motyvuoti kairiųjų išpuoliai nutylimi pagrindiniuose šalies laikraščiuose ir interneto žinių portaluose. Jokių pareiškimų nesulaukiama ir iš politinių partijų ar visuomeninių organizacijų. Tiesa, to nepasakysi apie tuos atvejus, kai nuo smurto nukenčia koks nors tautinės mažumos atstovas.

Nuotraukoje: Nacionalinio fronto vadovė Marine Le Pen.  

Pagal frontnational.com, patriotai.lt.

2012.01.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.