Rusijos kariškiai baiminasi šalies subyrėjimo


Rusijos masinės informacijos priemonės plačiai aprašė gruodžio 5-osios naktį kilusį milžinišką gaisrą viename Permės naktinių klubų. Tačiau toli gražu ne visi Rusijos žurnalistai išdrįso parašyti (o gal ir nežinojo), jog gruodžio 5-osios naktį minėtame klube linksminosi net keliolika aukšto rango Permės slaptųjų bei specialiųjų tarnybų karininkų, pradedant generolais ir baigiant pulkininkais. Linksimosi ne vieni, o su elitinėmis šio regiono prostitutėmis. Taigi Vakarų ekspertai neatmeta versijos, jog gaisras Permės naktiniame klube kilo ne dėl vadinamojo trumpojo sujungimo ar neatsakingai instaliuotų elektros laidų virš šokių aikštelės.

Vakarų analitikai įtaria, jog tai buvo teroro aktas, kurį organizavo galbūt net ne musulmonų fanatikai, o patys rusai, kenčiantys nuo Rusijos valdžios ir Rusijos represinių struktūrų savivalės. Šiandien tikrai jau žinoma, kad gaisro metu žuvo Vidaus reikalų ministerijos Permės krašto operatyvinio skyriaus viršininkas bei Permės karinio garnizono generolas, kurių pavardės kruoščiai slepiamos nuo visuomenės. Oficialiuose pranešimuose nepaminėta nė vieno kariškio pavardė, todėl tikėtina, kad aukų skaičius gali būti žymiai didesnis, nei teigia oficiali statistika.

Beje, tas naktinis Permės klubas nebuvo privati nuosavybė. Įtariama, kad jį kontroliavo Rusijos valstybinės struktūros. Juk anksčiau ten veikė kariškosios amunicijos parduotuvė “Vojentorg”, kurią privatizavo rusai, tampriai susiję su Rusijos ginkluotosiomis pajėgomis.

Tyrėjų teiginiai, esą liepsna įsiplieskė dėl vadinamųjų šaltųjų Bengalijos ugnelių, – juokingi. Pirotechnikos ekspertai visų rūšių šaltąsias ugneles laiko pačiais saugiausiais, nepavojingiausiais fejerverkais.

Rusijos žiniasklaida taip pat nepastebėjo, ir nepastebėjo, matyt, neatsitiktinai, jog Maskvos pakraštyje gruodžio 5 – 7 dienomis buvo surengtas slaptas buvusiųjų ir esamų Rusijos kariškių, priklausančių grupei “Rusijos gynėjų sąjunga” (Sojuz zasčitnikov Rosiji), susirinkimas. Pagrindinis dienotvarkės klausimas: kaip elgtis, jei į atskiras teritorijas pradės byrėti dabartinė Rusijos Federacija. Pasak į slaptąjį suvažiavimą atvykusių kariškių, Rusija į mažesnius darinius subyrėti gali dar 2010-aisiais metais. Šiuos separatistinius procesus skatina sunki šalies ekonominė padėtis. Taigi kariškiai baiminasi, jog ekonominiai sunkumai jau ateinančiais metais išprovokuos didesnius ar mažesnius neramumus kai kuriuose Rusijos regionuose.

Manoma, kad tame slaptame susitikime netoli Rusijos sostinės dalyvavo apie 250 aukšto rango buvusių ir esamų kariškių. Jie įkūrė specialųjį komitetą, kuris, kilus masiniams neramumams, turėtų į savo rankas perimti valdžią. Tas susitikimas taip pat byloja, kad tarp Rusijos slaptųjų tarnybų – daug keistos konkurencijos bei nesutarimų. Vyriausioji žvalgybos valdyba (GRU) mananti, jog Federalinė saugumo tarnyba (FSB) deramai negina Rusijos interesų, ir šie nepatriotiškumu kaltina GRU.

Slaptame susitikime pamaskvėje tylos minute pagerbti kariškiai, žuvę per traukinio “Nevskij ekspres” sprogdinimą. Išrinkta valdyba konstatavo, kad Rusija jau atsidūrė “sistemingo byrėjimo fazėje”. Pagrindinis kariškių tikslas – į savo pusę patraukti kuo daugiau šalies piliečių. Kariškiai prisiekė veikti tuo atveju, kai Rusijoje sustiprės negatyvistinės, separatistinės nuotaikos.

Apie šiuos ketinimus nepranešė nė vienas Rusijos leidinys. Šią informaciją išplatino kai kurie su Izraelio slaptosiomis tarnybomis siejami internetiniai portalai, kadangi minėtame susitikime prie Maskvos kariškiai kritikavo dabartinę Kremliaus kliką, aklai vykdančią neva žydų mafijos užgaidas. Be kita ko, pamaskvėje tvirtinta, jog “Rusijos gynybos ministras Serdiukovas yra valstybės išdavikas, Putinas – masonas, o Medvedevas – Putino klonas”.

Slaptai.lt redakcijos prierašas.

Šių metų gruodžio 16-ąją laikraštis „XXI amžius” išleidžia 12-ąjį priedo „Slaptieji takai” numerį. Norintieji įsigyti šį „XXI amžiaus” numerį turėtų kreiptis adresu: gilanis.gintaras@gmail.com.

2009.12.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *