Rusiška ruletė : statykite!


Pasakodamas apie blogus Rusijos valdininkų įpročius, laikraštis “Le Monde”prisimena Saltykovui-Ščerinui priskiriamus žodžius, kad jeigu jį pažadins po 100 metų ir paklaus, kas dedasi Rusijoje, jis iškart atsakys: „Geriama ir vagiama”.

„Jeigu girtuokliavimo pastovumą sunku įvertinti, tai vagysčių pastovumas metasi į akis. Sprendžiant iš televizijos naujienų antraščių vagiama visuose valdžios ešelonuose, nuo apačios iki viršaus, kiekviena patogia proga. Tyrimų komitetas nesustodamas mėžia Augijaus arklides, bet jokių rezultatų, – konstatuoja leidinys.

Minėtas leidinys taip pat teigia: "Reikia pasakyti, kad paskutiniais mėnesiais Kremliaus vykdoma išgarsinta antikorupcinė kampanija retai baigdavosi kaltinimų pateikimu. Jos taikinyje telikdavo antraeiliai veikėjai. Kuo aukštesnis valdininkas, tuo mažiau jis judinamas, kaip rodo buvusio gynybos ministro Anatolijaus Serdiukovo likimas”.

Kalbame apie protu nesuvokiamas sumas: Centrinio banko duomenimis, per 2012 metus apie 50 mlrd. dolerių buvo neteisėtai perkelti į užsienį per bankus, ir dauguma tų pervedimų – įtartini. Tik 14 mlrd. iš 50 susiję su komercinėmis operacijomis. Anot Centrino banko pirmininko Ignatjevo, kiti 36 mlrd. galėjo būti panaudoti pusiau legaliam importui, narkotikams, kyšiams ir sugrąžinimams. Toks nutekėjimas žadina mintį, kad egzistuoja plačių mastų ir darniai veikianti pinigų plovimo sistema, kontroliuojama „organizuotos asmenų grupės”, – mano Ignatjevas.

„Pinigų plovimas, šešėlinė ekonomika, korupcija, sąskaitų padidinimas arba sumažinimas pakelti iki sistemos rango. Šios sistemos centre – bankai, muitinė, specialiosios tarnybos, policija, mokesčių inspekcija”, – rašo korespondentė Marie Gerot. Jeigu tikėsime Vašingtono analizių centro

“Global Financial Integrity”(GFI)pranešimu, tas biznis klesti: per pastaruosius aštuonerius metus nešvarių pinigų kasmetiniai srautai iš Rusijos ir į Rusiją išaugo daugiau nei dvigubai. Kaip nurodo GFI, pogrindinės ekonomikos apimtis siekia 46 proc. Rusijos BVP.

„Insitucijų nuosmukio sąlygomis Rusijos vyriausybė, kurios konsultantas yra “Goldman Sachs”, planuoja paversti Maskvą tarptautiniu finansiniu centru. Bankininkai trina rankas, tikėdamiesi įsigyti Rusijos skolinių įsipareigojimų, – rašo laikraštis. – Praėjus 15 metų po 1998 metų defolto, kazino “Rossija” vėl atidaro savo duris. Jo krupjė giriasi palankiais makroekonominiais rodikliais ir nutyli apie stabiliai augančią korupciją ir blogą valdymą – dvi anomalijas, dėl kurių Rusija atsilieka nuo kitų besivystančių ekonomikų iš klubo BRIK (Brazilija, Rusija, Indija ir Kinija)“.

Šaltinis: “Le Monde”

2013.03.10

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *