Seimo narė Kristina Miškinienė: „Druskininkų savivaldybės oponentai nesilaiko demokratijos taisyklių“


Seimo nariai konservatorius Arvydas Anušauskas, apkaltinęs Druskininkų savivaldybę teisiniu nihilizmu ir demokratijos saulėlydžiu, pats elgiasi ne pagal demokratijai priimtinas normas. Tuo įsitikinusi socialdemokratų frakcijos narė Kristina Miškinienė, kuri į Seimą buvo išrinkta Lazdijų–Druskininkų vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Socialdemokratų frakcijos narei užkliuvo parinktas laikas spaudos konferencijai. „Renginys organizuotas ir kaltinimai viešai išsakyti tuomet, kai Druskininkų meras atostogauja ir yra išvykęs, todėl neturėjo net teorinės galimybės atvykti į spaudos konferenciją,  kurioje būtų išsakęs savo nuomonę ir poziciją apie jam metamus kaltinimus demokratijos Druskininkuose žlugdymu, – pastebi Kristina Miškinienė. – Manau, kad toks laikas buvo pasirinktas sąmoningai, tikintis išvengti viešos akistatos su Druskininkų meru ir jo vadovaujamos savivaldybės administracija“.

Pasak K. Miškinienės, kalbėti ir kaltinti yra lengviau, kai kaltinamųjų nėra šalia ir jie negali apsiginti.

„Esant demokratijai visuomet yra išklausomos abi pusės. Šiuo atveju taip nebuvo. Kolegų Seimo narių organizuotoje spaudos konferencijoje dalyvavo tik viena pusė –  žmonės, konfliktuojantys su Druskininkų savivaldybe. O kaltinamieji, šiuo atveju Druskininkų meras Ričardas Malinauskas ir savivaldybės administracija, tokio kvietimo nesulaukė ir jiems nebuvo suteikta teisė pasisakyti. Ar tai yra demokratija? Abejoju“, – teigia K. Miškinienė.

Ji neabejoja, kad, jei Druskininkų meras Ričardas Malinauskas nebūtų atostogavęs, jis net ir nekviestas būtų atvykęs į spaudos konferenciją ir viešai atsakęs į visus klausimus.

Druskininkų savivaldybės nesutarimai su vietos opozicija prasidėjo prieš kelerius metus, kai socialdemokratai trečią kartą iš eilės laimėjo savivaldybių rinkimus Druskininkuose, o R. Malinauskas vėl buvo perrinktas meru. „Matyti, kad druskininkiečiai pasitiki meru ir valdančia partija, vertina nuveiktus darbus, kurie akivaizdūs bei vertinami ne tik Druskininkuose, bet ir visoje šalyje. Kartais atrodo, kad oponentai nesugalvoja, ką patys galėtų padaryti Druskininkų labui, todėl švaisto savo laiką ir energiją bereikšmėms kovoms ir kaltina merą bei savivaldybės administraciją ne visuomet apčiuopiamais ir išmatuojamais dalykais“, – įsitikinusi Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos narė.

Nuotraukoje: Seimo narė socialdemokratė Kristina Miškinienė.
 
Jolanta Bielskienė yra LSDP frakcijos infocentro vadovė (Lietuvos socialdemokratų partija).

2013.04.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.