STT: Pacientai prisieks neduot kyšių!


Tarptautinę antikorupcijos dieną, 13 val. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose LiMSA (Lietuvos medicinos studentų asociacija) kartu su STT (Specialiųjų tyrimų tarnyba) organizuoja antikorupcinę žaibiško sambūrio (angl. flashmob) akciją – „Paciento priesaikos“ viešą skaitymą.

Renginiu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gydytojų papirkinėjimo problemą, sukelti diskusijų, paskatinti nesitaikstyti su korupcijos apraiškomis sveikatos priežiūros srityje. Akcijos dėmesys bus išskirtinai nukreiptas į pacientų nuostatas ir elgesį.

„Kaip būsimasis sveikatos priežiūros specialistas galiu pasakyti, kad nenorėčiau dirbti korupcijai pakančioje aplinkoje, kai kyšio davimas gydytojui yra laikomas norma. Tai yra ir gydytojų, ir pacientų problema: šiemet didžiausiose šalies klinikose jau skaitėme gydytojų priesaiką, dabar norime daugiau dėmesio skirti pacientų švietimui,“ – sako LiMSA prezidentas Rytis Kalinauskas.

STT atstovo Ruslano Golubovo teigimu, svarbu suprasti, kad kyšio ėmimas yra nusikaltimas, nė kiek nemenkesnis už kitus nusikaltimus. Ne tik siūlomi pinigai, bet ir materiali “dovana“ už neva kokybiškesnį gydymą ar geresnį būtinų paslaugų prieinamumą yra kyšis.

Akcijos dieną „prisiekę pacientai“ iš LiMSA ir STT bendraus su Santariškių klinikose esančiais žmonėmis – pasiūlys jiems atsakyti į anketos klausimus, kalbėsis ir dalys ką tik nuskambėjusios priesaikos žodžius, lipdukus „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.

Žaismingas priesaikos skaitymas prasidės 13 val. Tiksli vieta – Akušerijos ir ginekologijos centro fojė prie centrinio įėjimo (Santariškių g. 2, F korpusas).

Informacijos šaltinis – stt.lt internetinis puslapis.

2015.12.09; 05:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *