Svarbus Baltarusijos ir Rusijos susitarimas dar nepasirašytas


Baltarusijos institucijose dirbantis neįvardintas asmuo informavo naujienų agentūrą „Interfaks“, kad buvo atidėtas RF ir Baltarusijos generalinio kontrakto dėl Astravo atominės elektrinės (AE) statybų pasirašymas.

Neįvardintas asmuo pažymėjo, kad reikalingi dokumentai dar nėra paruošti, o derybų metu atsiradę projekto pakeitimai yra iš naujo tvirtinami atsakingose Rusijos Federacijos ir Baltarusijos institucijose. Šiek tiek anksčiau žiniasklaidoje buvo teigiama, kad jau derinami paskutiniai finansiniai sutarties klausimai, o minėtas kontraktas dėl Baltarusijos AE statybų bus pasirašytas birželio 18–19 dienomis.

Baltarusijos atstovas neatmetė galimybės, kad šis kontraktas bus pasirašytas iki šių metų birželio pabaigos.

Kad svarbių dokumentų pasirašymo ceremonija atidėta, irformavo ir Baltarusijos AE statybų direkcijos atstovas. Naujienų agentūrai „Belta“ jis pareiškė, kad pakoreguotame generaliniame Astravo AE statybų kontrakte numatyti vėlesni jėgainės eksploatacijos pradžios terminai.

Planuojama, kad pirmasis Baltarusijos AE blokas turėtų pradėti veikti 2018-aisias, o antrasis – 2020 metais.

Kiek anksčiau užsienio žiniasklaidoje buvo skelbta, kad Astrave pirmasis AE blokas bus pradėtas eksploatuoti 2017-aisiais., o antrasis – 2018-aisiais metais.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: lietuviai protestuoja prieš baltarusiškos atominės jėgainės statybas Astrave bei lietuviškosios statybas – Visagine.

Parengta pagal belta.by, afn.by pranešimus.

2012.06.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.