Svarstys Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro steigimo klausimus


Pinigai. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Vyriausybė trečiadienį svarstys ketinimą Lietuvoje įsteigti viešąją įstaigą Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centrą.
 
Centru bus siekiama užtikrinti viešojo ir privataus sektorių bendradarbiavimą, koordinuojant pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir rizikų valdymą.
 
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) numatoma įtraukti į viešosios įstaigos veiklą sudarant bendradarbiavimo sutartį.
 
Kaip teigiama Vyriausybės pažymoje, pastaruoju metu dėl Šiaurės ir Baltijos šalių regione kilusių pinigų plovimo skandalų atsirado didelis viešojo ir privataus sektorių poreikis kelti kompetenciją pinigų plovimo prevencijos srityje bei bendradarbiauti ir operatyviai keistis informacija valdant rizikas.
 
Centro veikla bus finansuojama Lietuvos banko ir privataus sektoriaus atstovų metiniais įnašais. Valstybės įnašas – 30 tūkst. eurų iš Finansų ministerijai skirtų valstybės biudžeto bendrųjų asignavimų.
 
Pinigų plovimo prevencijos įgyvendinimą Lietuvoje atlieka devynios institucijos: Lietuvos bankas, Kultūros paveldo departamentas, Lošimų priežiūros tarnyba, Lietuvos advokatūra, Lietuvos notarų rūmai, Lietuvos auditorių rūmai, Lietuvos antstolių rūmai, „Lietuvos prabavimo rūmai“ ir FNTT.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.10.28; 05:23
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *