Sveiki, Jums rašo Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos mokinių tarybos narė …


Į Tautos Ateities Forumą (TAF) tiesiogiai ir per interneto portalus slaptai.lt bei taf.lt vis dažniau kreipiasi žmonės, ieškodami patarimų, pagalbos ir teisybės.

Kreipiasi ne tik didžiųjų, bet ir mažesniųjų miestų gyventojai.

Čia pateikiame mokleivių parlamento narės iš Plungės laišką. Prašo padėti, nes plungiškiai patys nebesugeba įveikti valdininkų savivaliavimo naikinant mokyklas.

TAF pirmininkas Algimantas Matulevičius oficialiai kreipėsi į Plungės savivaldybės merą prašydamas dar sykį atidžiai išnagrinėti susidariusią problemą ir, faktams pasitvirtinus, atšaukti nepagrįstus sprendimus (apie Plungės savivaldybės reakciją informuosime papildomai). Čia pateikiame plungiškių laišką.

XXX

Sveiki, Jums rašo Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos mokinių tarybos narė Vika Raibužytė. Norėčiau pranešti apie Plungėje vykstančią keistą vietinės valdžios veiklą (jeigu taip galima vadinti). Pirmiausia supažindsiu su esama padėtimi.

Ketvirtadienį, kovo 17d., buvo priimtas įstatymas, kuriuo remiantis nuo 2015 metų atsisakoma vidurinių mokyklų ir įtvirtinamos trijų lygių mokyklos. Todėl, suprantama, Senamiesčio vidurinė iki minėto laikotarpio privalėtų išlikti vidurine. Tačiau Plungės vietinė valdžia (vadovaujama konservatorių partijos), atrodo, net nesiruošia atsižvelgti į šio įstatymo priėmimą, ir kovo 24 dieną ruošiasi surengti tarybos posėdį, kuriame svarstys Senamiesčio vidurinės likimą, ir nuspręs, ar ši mokykla vis dar galės būti kaip vidurinė.

Dar vienas svarbus aspektas. Visų Plungės mokyklų direktoriai pasirašė peticiją, kurioje prašo, kad kitais metais Senamiesčio vidurinė mokykla nebeformuotų vienuoliktųjų klasių. Viską galėčiau pateisinti, jeigu Senamiesčio vidurinė iš tiesų būtų žemo lygio mokykla. Tačiau taip nėra. Senamiesčio vidurinės brandos egzaminų rezultatai regione yra aukščiausi, čia dirba puikiai savo mokomąjį dalyką išmanantys mokytojai, taip pat gerai sutariantys su mokiniais, nuolat atsiranda mokinių, norinčių mokytis šioje mokyloje, vyrauja maloni atmosfera, kiekvienais metais atliekami nauji projektai (net ir su kitomis Europos šalimis).

Blogiausia, kad ir vietinė žiniasklaida straipsniuose mažai palaiko vidurinę, neteisingai interpretuoja esamą situaciją (galbūt net yra paliepti taip daryti). Todėl daugiau nebeturime kur ieškoti pagalbos ir iš spaudos pusės. Todėl norėjau pasiteirauti, ar Jūsų organizacija TAF galėtų mums kuo nors padėti, kad ir viešinimo srityje. ar paprasčiausiai patarti?

Redakcijos prierašas.

Apie konfliktinę padėtį Plungėje informuosime papildomai. Rašykite mums adresu (gilanis.gintaras@gmail.com arba skambinkite telefonu 8 687 90 497).

2011.03.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *