Turtingi rusai iš Rygos


Slaptai.lt kviečia atkreipti dėmesį į vokiško leidinio "Salzburger Nachrichten" publikaciją "Turtingi rusai iš Rygos". Šiame rašinyje pasakojama, kaip oficialioji Latvijos valdžia sėkmingai pritraukia turtingų Rusijos verslininkų pinigus.

Tiesa, veltui dalinamas tik sūris pelėkautuose. Tad nenuostabu, jog Latvija, siekdama rusiškų milijonų, priversta daryti kai kurių nuolaidų. Sakykim, dalinti Šengeno vizas, leidžiančias pasiturintiems rusų verslininkams laisvai keliauti po Europos Sąjungos šalis.

Skelbiame iš minėtos publikacijos labiausiai įsiminusią ištrauką.

„Patrauklus sandėris. Rusų verslininkai pumpuoja pinigus į Latvijos verslą ir nekilnojamąjį turtą. Už tai gauna Šengeno vizą ir galimybę nekliudomai keliauti po ES. […] Kai dėl 2008 m. finansų krizės Latvijai grėsė bankrotas, parlamentas nusprendė pasiūlyti Šengeno vizas pasiturintiems rusams, kurie į Latvijos verslą ir nekilnojamąjį turtą investuotų mažiausiai 150 tūkst. eurų. Modelis buvo sėkmingas, ir netgi susilaukė savo pasekėjų – Kipro prezidentas Nikos Anastasiades visai neseniai turtingiems rusams kaip kompensaciją už jų prarastą kapitalą pasiūlė Kipro pilietybę.

Skirtingai negu Kipras, Latvija siekia skaidrumo. Norintis atsidaryti sąskaitą, turi įrodyti savo pinigų kilmę. Bankai automatiškai informuoja Rusijos finansų institucijas apie indėlininkų palūkanas.

Be to, Latvijos saugumo tarnyba patikrina kiekvieną rusų investuotoją. […] Praėjusiais metais rusų verslininkai į Latvijos verslą ir nekilnojamąjį turtą investavo daugiau kaip 300 mln. eurų. […] Taip rusai prisidėjo prie spartaus Latvijos ekonomikos atsigavimo: Latvija jau 2012 m. pabaigoje grąžino paskolą Tarptautiniam valiutos fondui, anksčiau negu buvo sutarta. 2014 m. ši šalis nori įsivesti eurą. […]“

Informacijos šaltinis – "Salzburger Nachrichten".

2013.05.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *