Veikla Europos federalistų sąjungoje nesuderinama su priesaika Lietuvos Respublikai


Lietuvoje kuriasi atvirai Lietuvos valstybingumui priešiška politinė organizacija – Europos federalistų sąjunga Lietuvoje.

Tai net nėra Lietuvos organizacija, o tik Vakarų Europoje dar 1946 susikūrusios ekstremistinės organizacijos filialas. Ši organizacija skelbia karą visoms nacionalinėms valstybėms. Jos statute reiškiamas įsitikinimas, kad „žmonių rasės padalijimas į suverenias valstybes sukelia nesiliaujančias neteisybes, nesantaikas, karus, kančias ir vargus“. Todėl itin stebina, kad tokios organizacijos padalinio Lietuvoje kūrime aktyviai dalyvauja Lietuvos Respublikai prisiekę Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Petras Auštrevičius, Egidijus Vareikis, Emanuelis Zingeris.

Kaip žinia, konstitucinė nuostata, kad Lietuvos Respublika yra nepriklausoma demokratinė valstybė, gali būti atšaukta daugiau kaip trijų ketvirtadalių visų turinčių rinkimų teisę Lietuvos Respublikos  piliečių sprendimu. Bet koks kitas kelias – antikonstitucinis.

Prieš keletą dienų įvyko Europos federalistų sąjungos Lietuvoje steigiamasis susirinkimas. Kadangi  ji  kuriama kovai prieš Lietuvos ir kitų šalių valstybingumą, tai jos veikla Lietuvoje yra antikonstitucinė, neteisėta. Savo siekiu ji iškėlė Europos Federacijos sukūrimą. Ši federacija, būdama valstybiniu dariniu, perimtų nacionalinių valstybių „realias suverenias galias“, kurios būtų atiduodamos federalinei vyriausybei ir kitoms „viršnacionalinėms institucijoms“. 

Ši organizacija mėgina save pateikti  kaip Europos Sąjungos  interesų pasekėją. Tačiau Europos Sąjunga – tai ne federacinė valstybė, o valstybių bendradarbiavimo sąjunga.

Deja, tokios organizacijos, kuri siekia panaikinti Lietuvos valstybingumą, nariai Lietuvos istorinės patirties perspektyvoje stoja į vieną gretą su tais Tėvynės išdavikais ir kolaborantais, kurie 1795 m. keliavo į Sankt Peterburgą prašytis Jekaterinos II globos, 1940 m. vyko į Maskvą parvežti „Stalino saulės“ ar 1941 m. užėmė generalinių tarėjų vietas prie Vokietijos nacionalsocialistų okupacinės valdžios. Tik šį kartą turime reikalą ne su kariniais okupantais, bet su mėginančia viską užvaldyti pinigų valdžia.

Esame įsitikinę, kad dalyvavimas šioje „federalistų“ organizacijoje nesuderinamas su Seimo narių Lietuvos Respublikai duota priesaika ir turi būti vertinamas kaip nepriklausomo valstybingumo pagrindinių principų išdavystė

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: šio pareiškimo autorius Gintaras Songaila, Tautininkų sąjungos pirmininkas, Seimo narys.

2012.02.04

print

Vienas komentaras

  • O gal ir gerai, bus kur apskusti vietines valdzios savivaliavima., kai anksciau vietiniai karaliukai bijodavo Maskvos pirsto.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.