Vladimiras Bukovskis į teismą padavė Karališkąją baudžiamojo persekiojimo tarnybą, kaltindamas ją šmeižtu


„Sovietų disidentinio judėjimo veteranas Vladimiras Bukovskis padavė į teismą Karališkąją baudžiamojo persekiojimo tarnybą už šmeižtą dėl balandį išspausdinto jos pareiškimo, kuriame sakoma, kad jis kaltinamas dėl sąsajų su vaikų pornografija“, – praneša The Guardian.

Tarnyba kaltinama tuo, kad ji „melagingai ir piktavališkai“ padarė žalos Bukovskio reputacijai ir piktnaudžiavo savo įgaliojimais, rašo straipsnio autorius Lukas Hardingas. Ieškinyje sakoma, kad Karališkoji baudžiamojo persekiojimo tarnyba toli peržengė savo pareigų ribas, paskelbdama Bukovskį šmeižiančius pareiškimus, kurie, kaip sakoma, nepatvirtinti jokiais duomenimis.

Karališkosios baudžiamojo persekiojimo tarnybos balandžio pranešimas spaudai buvo pavadintas „Vladimiras Bukovskis bus persekiojamas teisme dėl vaikų nepadorių atvaizdų“, primenama leidinyje.

Tą pačią dieną išspausdintame atsakyme Bukovskis pareiškė: „Aš kategoriškai neigiu, kad dariau kokias nors nepadorias ir uždraustas fotografijas, sufabrikuotas fotografijas ar vaikų vaizdo įrašus. Maža to, aš apskritai daugelį metų nekontaktuoju su vaikais“.

„Rusijos valstybinė žiniasklaida džiaugsmingai pasičiupo Karališkosios baudžiamojo persekiojimo tarnybos kaltinimus“, – pažymi Hardingas. Bukovskis yra senas Vladimiro Putino priešininkas, rašo žurnalistas Hardingas.

„Vladimiras Bukovskis buvo artimas Aleksandro Litvinenkos draugas ir šiemet davė parodymus viešai tiriant Litvinenkos nužudymą poloniu 2006 metais“, – sakoma straipsnyje.

„Bukovskis taip pat buvo aršus komunistų valdžios priešininkas. Jis 12 metų praleido kalėjimuose, lageriuose bei psichiatrijos ligoninėse ir buvo pirmas žmogus, atskleidęs Vakaruose piktavališką sovietinės psichiatrijos naudojimą prieš disidentus. Jis buvo išvytas iš SSSR dar 1976 metais. Į Didžiąją Britaniją jis atvyko po poros metų“, – primena laikraštis.

Nuotraukoje: sovietų disidentinio judėjimo veteranas Vladimiras Bukovskis.

Šaltinis: The Guardian

2015.08.26; 19:25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *