Žinių apie Rusiją vis mažiau


„Atsimerkite! Progresas ir regresas Rusijoje“ – būtent tokia antraštė puošia naują žurnalo „Osteuropa“, kurį leidžia Vokietijos Rytų Europos tyrimų draugija, numerį. 

Publikacijos internetinėje svetainėje “Die Presse” autorius – Bišopas Burkhardas

Visas naujas numeris skirtas Rusijai.

35-iuose straipsniuose pasakojama apie esamą padėtį Rusijos užsienio ir vidaus politikoje, šalyje vykstančius „lūžius“ ir socialinės ir ekonominės politikos trūkumus. „Po skardiniu Putino stabilumo dangteliu viskas jau seniai užvirė ir kunkuliuoja“, – rašo žurnalo autoriai, vardindami krizinius Rusijos tikrovės reiškinius.

Tačiau krizė apėmė ne tik Rusiją, bet ir patį tos šalies tyrimą Vokietijoje, pažymi žurnalo vyriausiasis redaktorius Manfredas Zapperis. 

„Kasmet vis mažiau ir mažiau kompetentingų žinių apie įvykius Rusijoje, vokiečių ekspertizė „šlubuoja“, – pareiškė M.Zapperis. – (…) Todėl neverta stebėtis, kai apžvalgininkus, rašančius apie Rusiją, netikėtai užklumpa visuomeninės reikšmės įvykiai, tokie kaip masiniai protestai prieš Putino autokratiją bei machinacijas, ir jie tik gūžčioja pečiais“.

Dalykas tas, kad dabar atsirado nesuskaičiuojama daugybė tyrimų, skirtų Rusijos ir Europos santykiams ir situacijai naftos bei dujų rinkoje, tačiau jų niekas neskaito, pažymi “Die Presse”. Neskaito dėl to, kad juose gana dažnai rašoma vienas ir tas pats. „Tame fone lieka visiškai nepaliestos ištisos Rusijos tikrovės šakos“, – tęsia straipsnio autorius.

Tuo tarpu gana nusisekė šviežias žurnalo “New Eastern Europe” numeris, kuriame Rusijai skirta gana daug vietos. „Žurnale išspausdintos dviejų Maskvoje dirbančių britų korespondentų medžiagos, – tęsia B.Bišopas. – Vienas parašė knygą apie aktyvią Rusijos žvalgybos veiklą užsienyje, kitas – apie mafiją Rusijos valdžios gretose“.

„Sėkmingu galima pavadinti ir Jadvygos Rogožos darbą, – apibendrina autorius. – J.Rogoža sutelkė savo dėmesį į kadrų kaitaliojimą aukščiausiuose Rusijos valdžios ešelonuose po Vladimiro Putino sugrįžimo į Kremlių“.

Jadvyga Rogoža mano, kad „Vladimiro Putino politika po jo perrinkimo momento niekuo nesiskiria nuo ankstesnės ir visiškai pakartoja jau žinomus, konservatyvius scenarijus“.

Šaltinis: “Die Presse”

2012.10.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *