Žurnalisto Gintaro Visocko byla susidomėjo tarptautinė organizacija “Reporteriai be sienų”


Maždaug prieš mėnesį Vilniuje viešėjo žurnalistų teises ginačios tarptautinės organizacijos “Reporteriai be sienų” (Reporters without Borders) atstovas. Pagrindinis vizito į Vilnių tikslas – susitikti su baudžiamąja byla už žurnalistinę veiklą nuteistu žurnalistu Gintaru Visocku.

“Reporteriai be sienų” darbuotojo ir portalą Slaptai.lt bei laikraštį “XXI amžius” atstovaujančio žurnalisto G.Visocko susitikimas užtruko keletą valandų. Kriminaliniu nusikaltėliu paverstam Lietuvos žurnalistui teko atsakyti į dešimtis klausimų. Svečias iš užsienio domėjosi viskuo, įskaitant ir konflikto su Lietuvos prezidento posto siekusiu generolu Česlovu Jezersku priežastis.

Slaptai.lt savininkas G.Visockas pateikė savo nuomonę, kodėl demokratine valstybe tebelaikomoje Lietuvoje žurnalistai už savo profesinę veiklą vis dar persekiojami baudžiamąja tvarka ir tuo pačiu prilyginami kriminaliniams nusikaltėliams. Svečią iš užsienio domino ir Lietuvos teisėjų Valerijaus Paškevičiaus bei Stasio Lemežio sprendimas solidžia pinigine bauda žurnalistą bausti ne už tai, ką korespondentas konkrečiai parašė, o už tai, ką galbūt galėjo pamanyti statistinis Lietuvos rinkėjas ir skaitytojas.

“Reporteriai be sienų” atstovas teiravosi, ar beveik 50-ies tūkst. litų baudos nepajėgiančiam sumokėti žurnalistui neteks sėdėti kalėjime, ar ši finansinė našta netrukdo šiandieninei portalo Slaptai.lt veiklai.

“Reporteriai be sienų” organizacijos atstovo neliko nepastebėta ir maždaug prieš dešimtmetį G.Visocko išleista knyga “Žvalgybų intrigos Lietuvoje 1994 – 2006”. “Reporteriai be sienų” darbuotojas smalsavo, kokios iš tiesų šios knygos parašymo aplinkybės. Jis teiravosi, ar už šią aštrią knygą nebuvo keršyta, ar nesusilaukta grasinimų.

“Reporteriai be sienų”, be abejo, domėjosi ir šiandienine žurnalisto G.Visocko veikla: ar žurnalistas nūnai nebijo narplioti slaptųjų tarnybų ir teisėsaugos temų. Pavyzdžiui, ar nesusilaukęs grasinimų dėl to, kad jau seniai užima Lietuvos teisėsaugai itin nepalankią poziciją buvusio Rygos omonininko Konstantino Michailovo – Nikulino baudžiamojoje byloje. Susidomėta ir žurnalisto G.Visocko laikraščiui “XXI amžius” rengiamu priedu “Slaptieji takai”.

“Reporteriai be sienų” atstovui buvo pateikta žurnalisto G.Visocko interesus ginančios advokatės Liudvikos Meškauskaitės ginamoji kalba. “Reporteriai be sienų” buvo patikinti, jog žurnalisto G.Visocko skundas dėl lietuviškosios Temidės sprendimų jau perduotas į Europos Žmogaus teisių teismą Strasbūre. Žurnalisto G.Visocko interesus Strasbūro teisme gina advokatė Liudvika Meškauskaitė.

Šiandien “Reporteriai be sienų” internetinėje svetainėje http://fr.rsf.org/ jau paskelbta informacija apie žurnalistui G.Visockui iškeltą baudžiamąją bylą. Tekstai – anglų ir prancūzų kalbomis. “Reporteriai be sienų” teigia, jog šia byla domėsis iki pat Strasbūro teismo išvadų.

Nuotraukoje: žurnalistas Gintaras Visockas – improvizuotame ešefote Vilniaus Rotušės aikštėje.

2011.11.24

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *