Žvalgybos enciklopedija: „neįprasti numanymo metodai”


Parapsichologinė žvalgyba – žvalgybinės veiklos rūšis, kai naudojami neįprasti numanymo metodai, tokie kaip vadinamasis ekstrasensorinis suvokimas, ir pasitelkiamos mediumų paslaugos.

Tokie eksperimentai buvo atliekami Amerikoje apie dešimt metų. Turimais duomenimis JAV Gynybos ministerijos Žvalgybos valdyba (Defense Intelligence Agency – DIA) jiems išleido apie 20 mln. dolerių.

Projektas užkoduotas pavadinimu „Stargeit“ („Žvaigždžių vartai“) pradėtas devintajame dešimtmetyje ir buvo vykdomas iki pat 1995 metų, kai programa buvo nutraukta ir oficialūs DIA bei kitų specialiųjų tarnybų atstovai oficialiai pripažino, kad į žvalgybinę veiklą įtraukė mediumus.

Pentagonas parapsichologija susidomėjo, matyt, veikiamas analogiškų bandymų, atliekamų sovietinės žvalgybos. Pirmą kartą žinios apie rusų darbus pasiekė Amerikos krantus 1970 metais, kai JAV išėjo knyga „Paranormalūs atradimai už geležinės uždangos“ (Psichic Discoveries behind the Iron Curtain).

Jos autoriai, Šeila Ostrander ir Lin Šreder (Sheila Ostrander, Lynn Sroeder), tvirtino, kad kalbėjosi su daugeliu žymių sovietų mokslininkų, ilgus metus užsiiminėjusių parapsichologijos ir esktrasensorinio suvokimo (ESS) problemomis.

Knygoje, pavyzdžiui, aprašytas vienas įdomus eksperimentas, ypač patraukęs Amerikos KJP dėmesį. Rusai patalpino keletą triušių povandeniniame laive, o jų motiną su prijungtais prie smegenų elektrodais paliko laboratorijoje ant kranto. Paskirtu laiku, po to, kai laivas nugrimzdo, vienas triušis buvo numarintas ir jo motina tai pajuto. „Kontaktas per atstumą neabejotinas, – sakoma Sovietų eksperimentų ataskaitoje. – Mūsų lakūnai vienareikšmiškai užfiksavo ESS impulsus smegenyse“.

Savo ruožtu rusai, galimas dalykas, ėmė tyrinėti šią sritį po vienos prancūzų publikacijos, kurioje sakoma, kad Amerikos KJP jau kurį laiką atlieka telepatinius eksperimentus „laivas – krantas“, panaudodamos tam pirmąjį pasaulyje povandeninį laivą su branduoliniu jėgos įrenginiu „Nautilius“.

Š.Ostrander ir L.Šrederis savo knygoje pateikia tokius sovietų fiziologo daktaro Leonido Vasiljevo žodžius: „Mes kruopščiai ištyrėme iki šiol uždaras medžiagas apie ESS dar nuo Stalino laikų. O šiandien jau ir Amerikos laivyne atliekami telepatiniai bandymai panaudojant atominius povandeninius laivus… Ir mes prieiname išvados, kad mums reikia vėl rimtai užsiimti ta gyvybiškai svarbia mokslo sritimi…“. L.Vasiljevas daug rašė parapsichologijos temomis.

Pentagono atstovai rimtai susidomėjo knyga „Paranormalūs atradimai už geležinės uždangos“ tuojau, kai tik ji pasirodė, bet tiksliai negalima tvirtinti, kad būtent ji įkvėpė DIA projektą „Stargeit“.

1995 metų lapkritį Washington Post savo puslapiuose papasakojo skaitytojams, kad mediumai iš „Stargeito“ dirbo Fort Mide, kur yra NSA štabo būstinė. O pati programa buvo tyliai nutraukta tų pačių metų vidury, kai perėjo iš pradžių CŽV žinion, o paskui buvo revizuota iš šalies pakviestų ekspertų. Pastarieji nepalankiai įvertino „Stargeitą“, ir CŽV vadovybė nusprendė, kad netikslinga skirti projektui dar biudžeto lėšų.

O DIA atstovai tvirtino, kad bent jau 19-os atvejų aiškiaregių panaudojimas davė konkrečių rezultatų. Antai 1979 metų rugsėjį Nacionalinio saugumo taryba paprašė iš DIA informacijos apie statomus sovietų povandeninius laivus. Aiškiaregis išpranašavo, kad per artimiausias 100 dienų bus nuleistas ant vandens didelis povandeninis laivas su labai dideliu laivagaliu ir 18–20 raketų paleidimo aparatų. O po 120 dienų amerikiečiai pastebėjo vandenyne du naujus povandeninius laivus, tiesa, su mažiau raketų paleidimo aparatų.

Vienas mediumas, įtrauktas į projektą „Stargeit“ 1978 metais, kai tas dar vadinosi „Grilfleim“, buvo Amerikos armijos puskarininkis Džozefas Mak Moniglas. Tad štai jis tvirtino, kad žinios, kurias teikė jis ir jo kolegos, visada buvo naudojamos patvirtinti duomenims, gaunamiems iš tradicinių žvalgybos šaltinių. Jis taip pat sakė, kad užsakymai parapsichologinei žvalgybai visada būdavo gaunami iš CŽV, NSA, Jungtinio štabų viršininkų komiteto, Slaptosios tarnybos, Muitų biuro, Pakrančių tarnybos ir Kovos su narkotikais agentūros.

2013.09.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *